Lukáš Bauer šestý mezi sprintery

Člen NUTREND Teamu Lukáš Bauer zakončil po Světovém poháru už i sezónu dálkových běhů, když ve finálovém závodu seriálu Swix Ski Classics, Arefjällsloppetu, obsadil 46. místo a v hodnocení sprintu je šestý.

Na stupně vítězů se poprvé v ročníku dostal další Čech Stanislav Řezáč, který se tak posunul na konečnou čtvrtou příčku.

V úvodních pasážích plnil Bauer, specialista na klasický styl, týmový úkol a udával z vedoucí pozice tempo, ve výjezdech si vedl skvěle a mezičasem po 11 kilometrech se prohnal jako první.

Měknoucí trati, kterou museli organizátoři kvůli tání sněhu z konce minulého týdne zkrátit na 61 km, ale začali postupně vládnout zkušení dálkoví běžci a prvenství si v cíli v Are suverénně připsal před svými fanoušky domácí Daniel Richardsson.

Stanislav Řezáč znovu takticky zvládl dojezd, předjel na posledním metrech svého týmového kolegu Anderse Auklanda a obsadil druhé místo. Poprvé v této sezoně se tak dostal v seriálu na stupně vítězů a v konečném pořadí skončil čtvrtý.

Šampionem ročníku je Nor Johan Kjolstad, mezi ženami Saraina Bonerová. Češce Šárce Zelenkové patří celkové 18. místo.??