Menu
Váš košík: 0,00 0

Vítězem Premier cupu je pražská Sparta

Datum: 17.4.2014

Ve dnech 10. – 13. dubna se v mládežnickém centru Sparty uskutečnilo finále Nike Premier cupu 2014. Společnost NUTREND byla partnerem této akce a všem členům pěti nejlepších týmů turnaje věnovala své sportovní lahve.

Dvacet nejlepších klubů z České a Slovenské republiky v kategorii U15 sehrálo 64 napínavých utkání. Vítěz však mohl být jen jeden. Ve finále jsme se dočkali česko-slovenského souboje Sparta Praha vs. Slovan Bratislava. Ani jeden tým dosud tuto trofej nevyhrál. Do utkání proto oba týmy vstoupily opatrně a dlouho to vypadalo, že by nemusel padnout žádný gól. Vše se však změnilo těsně před poločasem, kdy sparťaň Frýdek vstřelil rozhodující gól. V druhém poločase si Sparta hlídala náskok, a když její gólman zlikvidoval poslední šanci Slovanu, mohla radost hráčů Sparty po výsledku 1:0 propuknout naplno.

„Byl to velmi náročný turnaj, jsem hrozně rád, že jsme jako první sparťanský tým v historii zvítězili,“ řekl při závěrečném ceremoniálu Kristián Frýdek, nejlepší hráč turnaje a syn bývalého reprezentanta ČR Martina Frýdka. Sparťané udělali velkou radost nejen rodinnému klanu Frýdků, ale také dvěma hráčům prvoligové Sparty - Tomášovi Vaclíkovi a Costovi. Ti přišli finalisty náročné soutěže pozdravit a před finálovým zápasem byla dokonce uspořádána jejich autogramiáda. Uvidíme, jak se sparťanským mladíkům bude dařit v evropském finále Premier cupu, jež se uskuteční první květnový víkend ve Vídni. Určitě jim všichni budeme držet palce!