5 tipů, jak běhat v letním parnu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

5 tipů, jak běhat v letním parnu

5 tipů, jak běhat v letním parnu

Datum: 7.6.2018

Běhat se dá v každém počasí. Jak ale trénovat, když teploty atakují třicítku? Text: Soňa a Michal, Running.cz

Vybírejte si čas
Pokud jsou velké tropy, horko a slunce organismus snadno vyčerpá. Zkuste si proto raději přivstat nebo běhat až večer, kdy nejsou taková vedra. Půjde to snadněji a neztratíte tolik energie.
 
Hodně pijte
Když běháte, vypotíte toho spousty, proto je nutné navýšit pitný režim. Kombinujte čistou vodu s iontovými nápoji- skvělý například hořko-citrónový Isodrinx nebo velmi osvěžující je koncentrát bez obsahu cukru UNISPORT Zero s grepovou příchutí. Skvělý pro běžce je v tom, že se jedná o hypotonický nápoj, takže díky němu tak dojde v těle rychlejšímu doplnění tekutin a minerálů než u jiných nápojů. Lahev s pitím ale při běhu nenoste v ruce, skvělé jsou opasky s lahvičkami. 
 
Noste pokrývku hlavy
Kšiltovka je nutnost! Měla by však být z prodyšného funkčního materiálu. Výborně odvede pot z čela, takže vám pak nestéká do očí, kšilt chrání před paprsky a také nebudete mít úpal. Klidně si čepici před během namočte ve studené vodě. Při závodech si zase za ni, na týl, můžete vložit mokrou houbičku, která zchladí.
 
Správně se oblékejte
I na léto existují supermoderní vzdušné materiály, které dokážou nejenom odvést pot, ale také chladí tělo. Ve své nabídce je má například Adidas nebo Columbie.
 
Nezapomínejte se namazat
Než se vydáte ven, dobře se natřete ochranným přípravkem pro slunečnímu záření. Nemusíte se bát mastnoty nebo lepivého pocitu. Vybírejte si neviditelné spreje, tzv. místy, které nemusíte ani natírat, jen jemně rozprášíte na pokožku a pak je ani neucítíte, avšak vás dokonale ochrání před nepříjemným spálením.

Seznam produktů