5 tipů, jak na podzim zůstat fit | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

5 tipů, jak na podzim zůstat fit

5 tipů, jak na podzim zůstat fit

Datum: 25.10. 2018

Změna ročního období, střídání teplot, krátké dny - to všechno na nás působí a bere nám energii i působí na naši imunitu. Jak zůstat ve formě v tomto období?

Choďte na čerstvý vzduch
I když se vám kvůli občas nechce ven, překonejte se a jděte na procházku nebo se běžte proběhnout. Okysličí se vám celé tělo, přijdete na jiné myšlenky, posílíte imunitu a celkově si dobijete baterky.
  
Přemýšlejte, co jíte
Abyste se cítili dobře, záleží také na stravě. Měla by ale být jiná, než v létě. Zapomeňte na saláty a syrovou zeleninu. Tělo teď potřebuje zevnitř prohřát. Zeleninu ano, ale například pečenou nebo výborné jsou zeleninové polévky s kořením nebo vývary. Skvělé na podpoření imunity je také kysané zelí nebo super potravina kimchi.
  
Pijte čaje
Stejně tak, jako je to se zahříváním těla pomocí potravin, tak je to i s pitím. Vhodné jsou bylinkové čaje – například šípky, květy černého bezu, lípové květy, lichořeřišnice nebo echinacea. Z exotických bylin je skvělá například posvátná bazalka tulsi. Vynikající na prohřátí zevnitř a proti nemocem je zázvor.
  
Odpočívejte
I tělo potřebuje nabírat sílu a připravovat se nadcházející zimu. Klidně si dopřejte nějaký den, kdy nebudete dělat nic. Klidně jen ležet, číst si, dívat se na filmy.
  
Doplňte vitamíny
Jezte sezónní ovoce a zeleninu – jablka, hrušky, kořenovou zeleninu, ale také česnek, který je skvělé přírodní antibiotikum. Vhodné je ale doplňovat vitamíny i navíc, jako například multivitamínovým přípavkem Nutrend MULTIVitamin COMPRESSED CAPS nebo Nutrend Vitamínem C se šípky.
Text: Soňa, Running.cz 

Seznam produktů

DeNuts

DeNuts

19

17 bez DPH