Jak běhat bezpečně v každých podmínkách | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Jak běhat bezpečně v každých podmínkách

  Jak běhat bezpečně v každých podmínkách

  Datum: 30.11.2018

  Pravidelný pohyb je důležitý, jak ale trénovat, když podmínky nejsou ideální?

  Tma:
  Je důležité být vidět! Nezbytná je kvalitní čelovka, která nejen, že osvítí cestu tak, že budete vědět, kam přesně našlapujete, ale upozorníte jí i na sebe. Když běháte na okraji silnice, myslete na to, že není ideální plnou parou světla ozářit řidiče, kteří jedou proti vám. Stejně tak buďte ohleduplní i na jiné běžce nebo chodce a světlo vždy ztlumte nebo přepněte na méně intenzivní program. Dbejte také na oblečení s reflexními prvky a klidně si na ruku nebo na nohu připněte blikající náramek s červeným světlem.

  Sníh a led:
  Tato podmínky už chtějí jiné než klasické silniční boty. Hodně pomůže trailová obuv s hrubším vzorkem. Některé boty jsou například ledu přímo uzpůsobené, a tak mají podrážku, která připomíná smirkový papír, takže tolik nekloužou. Pomůžou také nesmeky, což jsou gumové nebo kovové návleky na boty, s hřeby.

  Mokro:
  Když prší nebo je roztátý sníh, velmi rychle se přes boty promočí ponožky nebo podkolenky. Skvělé jsou proto ty s příměsí vlny merino, která když namokne, tak i přesto hřeje a vaše nohy tak nezůstanou v mokru a chladu, což je častým důvodem k nachlazení.

  Za každé situace:
  Na běžeckých závodech se kvůli bezpečnosti doporučuje mít vypsanou zadní stranu startovního čísla s vašimi zdravotními informacemi a také s kontaktem na blízkou osobu. Existují však speciální bezpečnostní náramky, kde všechny tyto informace máte stále u sebe. Když se vám pak něco stane, informace se hned dostanou k těm, co je potřebují.
   
  Text: Soňa a Michal, Running.cz
   

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist