Jakub Holuša | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Jakub Holuša

  Jakub Holuša

  Datum: 17.7.2017

  Disciplíny: 800m, 1500m 3000m, 5000m
  Tým: TJ Dukla Praha
  Facebook: www.facebook.com/Jakub.Holusa.Official
  Instagram: www.instagram.com/jakub_holusa
   
  Největší úspěchy:
  • Na Diamantové lize v Monacu 2018 uběhl 1500 metrů za 3:32,49, svůj český rekord posunul o 36 setin sekundy!
  • Vícemistr světa na 1500m Portland 2016
  • Halový mistr Evropy na 1500m Praha 2015
  • Vícemistr světa na 800m Istanbul 2012
  • 3x účast na Olympijský hrách
  Popište nám své začátky a první úspěchy:
  Začal jsem s orientačním během a zároveň chodil na nejlepší základní sportovní školu v republice - ZŠ Englišova v Opavě, kde jsem dělal, dá se říct, všechny sporty. Vyhlídl si mě tam ředitel školy, který se specializoval na běh. Pak už to šlo ráz na ráz. Začali jsme spolu dělat speciální běžecký trénink a první úspěch přišel v mých 17 letech, kdy jsem byl ve finále MS do 17 let a stal jsem nejlepším Evropanem.
   
  Jaký je Váš nejsilnější sportovní zážitek?
  Jednoznačně vítězství na domácím halovém mistrovství Evropy. Při mém běhu málem spadla hala. Opravdu neskutečná atmosféra, kterou vytvořili diváci a pro mě zážitek na celý život. Navíc, běžet na domácí půdě, kde vám fandí i rodna a přátele, to se jen tak neopakuje.
   
  Jakou máte zkušenost se společností NUTREND a jejími výrobky?
  Se společností Nutrend mám jen dobré zkušenosti, její výrobky používám celou svou kariéru a jsem moc rád, že taková firma na světové úrovni je právě z ČR. Líbí se mi dostupnost, jak u nás, tak i ve světě. Její výrobky mi naprosto vyhovuji, chutnají a vlastně u žádného produktu nemám problém, co se týká stravitelnosti a vyváženosti.
   
  Jak vypadá Vaše příprava?
  V přípravě toho odběhám opravdu hodně. Jsem typ běžce, který trénuje přes hranu a v ničem se nešetří. Jsem maximalista. Měsíčně naběhám v přípravě okolo 700 km v tempu, které není pomalejší než 4min/km. Často trénuji v horách v nadmořské výšce dvojfázově. Občas když cítím, že jsem hodně unavený, udělám si volno, ale k tomu dochází velmi málo. Příprava je specifická. Jde o volné běhání, dlouhé běhy, tempové běhy, kopcovitý trénink a samozřejmě běhání různých úseků na dráze. Absolvuji i dlouhé běhy v délce 30-35 km.
   
  Čeho byste chtěl v kariéře dosáhnout?
  Moc bych chtěl uspět na MS nebo OH, pod otevřeným nebem jsem zatím medaili nezískal a je to můj velký cíl.
   
  Proč se právě věnujete vaší disciplíně? Čím Vás fascinuje?
  Jak jsem již psal, jsem dříč a maximalista. Baví mě ten těžký trénink, libí se mi trpět a zvládat bolest, kterou přináší. Pokud chcete být světovým mílařem, musíte mít rychlost, vytrvalost i silu. Je to velice specifická disciplina.
   
  Jak vypadá Váš jídelníček?
  Můj jídelníček je jednoduchý. Snažím se vyhýbat smaženým a těžkým jídlům, ale nijak se nehlídám. Snídám lehce. To znamená kaši s ovocem a oběd i večeře dle chuti. Většinou těstoviny nebo rýže v kombinaci se zeleninou a rybou. Moc nejím maso.
   
  TOP 5 NUTREND products:

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist