Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě

  Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě

  Datum: 13.8.2018

  Za velmi nepříznivého počasí se dnes odehrál silniční závod mužů na Mistrovství Evropy v Glasgow. Na startu 230 kilometrů dlouhého závodu se sešlo téměř 136 závodníků bojujících o titul mistra Evropy.

  Ten putuje zásluhou Mattea Trentina do Itálie, pro stříbro si dospurtoval Matieu Van der Poel (Holandsko), bronz získal Belgičan Wout Van Aert.
   
  Závod na městském okruhu v Glasgow byl plný nečekaných zvratů. Hned v prvním kole se do úniku vydalo několik závodníků, k radosti českých fanoušků mezi nimi nechyběl ani Josef Černý. Na čele se na několik kol ustálila šestice závodníků, chvílemi s náskokem téměř pěti minut. Černému se bohužel nevyhnuly technické problémy a po komplikované opravě ze strany neutrálního vozidla musel vynaložit hodně sil, aby se do skupiny vrátil.
    
  Přibližně v polovině závodu začal peloton navyšovat své tempo a uprchlíky pohltil. Tempo pak začaly udávat nejsilnější týmy v čele s Italy, Belgičany a Francouzi a hlavní pole se postupně tenčilo. Rozhodujícím pak byl nástup desetičlenné skupiny čtyři kola před cílem, která si začala budovat náskok před zbytkem pelotonu. Kvůli defektu a pádu některých závodníků se skupinka ještě ztenčila a o titul mistra Evropy se rozhodlo ve spurtu šesti závodníků.
    
  Český lídr Zdeněk Štybar se po celou dobu závodu pohyboval v hlavním pelotonu. Rozhodující nástup ale nezachytil a dokončil na 24. místě: „Závod nebyl vůbec jednoduchý, kromě deště také hodně foukalo. Okruh byl technický, jakmile se na čele zrychlilo, na konci pelotonu byla selekce. Z mé strany to sice nebylo úplně ono, ale na to, že to byl pro mě závod po dlouhé době, jelo se mi celkem dobře. Udělal jsem trochu chybu, když odjížděla ta skupina, byl jsem tam, ale svěsil jsem nohy, protože za mnou byl ještě celý balík, nečekal jsem, že se rozdělí a podaří se jim odjet. Po závodě se to ale lehko říká...“ okomentoval v cíli průběh závodu Štybar.
    
  Z ostatních českých jezdců závod nikdo nedokončil, přesto byly české barvy v jeho průběhu, zejména zásluhou Černého, vidět. Práci týmu ale Štybar pochválil: „Kluci z týmu dělali, co mohli. Nejvíce mi pomohl Háča (pozn. Vojtěch Hačecký), Pepa taky podal velký výkon, když strávil většinu závodu v úniku.
   
  Poslední vystoupení silniční reprezentace na ME v Glasgow zhodnotil také trenér Tomáš Konečný: „Trať byla náročnější, než vypadala. Podmínky navíc ztížilo počasí. Jak říká Zdeněk, byla to selekce. Několik kol před cílem se začalo hodně nastupovat
  a málokdo udržel tempo s nejlepšími. Štybar tam byl bez problémů, bohužel ale nezachytil rozhodující nástup, sice by tam byl v oslabení oproti Italům, Belgičanům a Holanďanům, ale měl by šanci na dobré umístění, je to škoda.
   
   

  Fotogalerie

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist