Poradna - ENDURANCE SPORTS | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Nutrend klub

  Nutrend klub S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. více....
   
   
   
   

  Poradna - ENDURANCE SPORTS

  Křeče – jak jim předcházet a jak je řešit

  Křeče – jak jim předcházet a jak je řešit

  Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy si užíváte vaši aktivitu a v tom se dostaví nečekaná křeč, která vás v pohybu omezí anebo vám zcela zabrání v aktivitě pokračovat. A možná jste se probudili v noci a bojovali jste s nemilou bolestí a křečí. Svalové křeče postihují při aktivitě mnoho z nás. Dá se ovšem těchto pocitů zbavit? Co dělat, abyste se těmto nepříjemný stahům svalů vyhnuli a jak křečím předcházet?


  Regenerace - nenechte zvítězit vyčerpání!

  Regenerace - nenechte zvítězit vyčerpání!

  Jakákoli fyzická činnost je nezbytně provázána s únavou, která často může vést až k poklesu fyzického výkonu. Únava se stává postupně intenzivnější a v určitý moment je nutné činnost přerušit. V nejhorších případech únava způsobí nepříjemné zranění. Základní schéma procesu, který probíhá při fyzické činnosti, je následující: zátěž – únava – zotavení (regenerace).


  Pečujte o své zatěžované klouby

  Pečujte o své zatěžované klouby

  Dopřejte řádnou péči svým kloubům zatěžovaným pravidelnou aktivitou. Kloubní výživa je totiž důležitou prevencí poškození pohybového aparátu a neměla by chybět v jídelníčku žádného sportovce.


  Jak na kole vhodně doplňovat energii?

  Jak na kole vhodně doplňovat energii?

  Cyklistická sezona je v plném proudu a několikahodinové vyjížďky na kole v letním období lákají nejenom skalní a celoroční příznivce cyklistiky, ale i sezónní hobíky. A právě hobíci často podceňují nejen pitný režim, ale i dostatečný příjem energie, což se obzvlášť v těchto letních dnes nemusí vyplatit.


  Pitný režim – základ každého sportu 3

  Pitný režim – základ každého sportu 3

  Člověk může hladovět týdny, žízní ale umírá po 3 dnech! Nejhorší věc, která může sportovce potkat je nedostatek tekutin.


   Pitný režim – základ každého sportu 1

  Pitný režim – základ každého sportu 1

  Tělní tekutiny jsou základním zdrojem a transporním médiem energie v organismu. Sestavení pitného režimu pro sportování je komplikovanější záležitostí. Při volbě správného nápoje berte v úvahu dobu a typ zátěže a klimatické podmínky, ve kterých se na pohybovou aktivitu chystáte. Co je dobré vědět o pitném režimu?


   Pitný režim – základ každého sportu 2

  Pitný režim – základ každého sportu 2

  Člověk může hladovět týdny, žízní ale umírá po 3 dnech! Nejhorší věc, která může sportovce potkat je nedostatek tekutin. Dehydratace organismu (snížené množství obsahu vody v organismu) zhoršuje sportovní výkon a závažně ovlivňuje jak vytrvalostní, tak také rychlostní i silové disciplíny.


  Profesionální aktivita - fotbal

  Profesionální aktivita - fotbal

  Dobrý den, je mi 30 let, hraji fotbal (krajský přebor) a hokej. V týdnu mám minimálně 2 tréninky a o víkendu zápas. Po každém tréninku a hlavně po zápase jsem hodně unaven a bolí mě hlava. U doktora mi bylo řečeno, že nedodržuji pitný režim. Nyní pitní režim v podobě různých minerálek dodržuji, ale na mé obtíže to nemá vliv. Navíc mám od 15 let problémy s klouby. Poraďte mi, prosím, jaké mám používat produkty. Děkuji za rady. Martin


  Hypo a iso nápoje - kdy který nápoj zvolit?

  Hypo a iso nápoje - kdy který nápoj zvolit?

  Dobrý den, jezdím 3x týdně tak hodinu na kole a nevím, jestli pít hypotonické nebo isotonické nápoje. Občas si také zajdu zahrát fotbal na hoďku a nebo taky např. na spinning. Můžete mi, prosím, vysvětlit rozdíl a poradit, kdy jaký nápoj použít?


  Profidrinx a Regener

  Profidrinx a Regener

  Dobrý den, je možné kombinovat výrobky ProfidrinX a Regener? Nejsou tyto výrobky identické? Děkuji za odpověď.


  Diskuze

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist