SALT CAPS a VO2 BOOST pro intenzivní fyzickou zátěž | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

SALT CAPS a VO2 BOOST pro intenzivní fyzickou zátěž

SALT CAPS a VO2 BOOST pro intenzivní fyzickou zátěž

Datum: 26.6.2020

Než začnete vybírat doplněk stravy, zamyslete se nad intenzitou a energetickou náročností své aktivity. Intenzivní fyzická aktivita dostane vaše tělo do stavu, při kterém není schopno přijímat živiny snadno, jako když jste v klidu. Sportovec musí počítat s tím, že delší intenzivní zátěž odčerpává z těla nejen velké množství energie, ale také tekutin a elektrolytů.

Vhodným formám energetických zdrojů budeme věnovat prostor na jiném místě, ale v tomto textu se zaměříme na látky, jejichž přítomnost v těle má stejný význam, jako přítomnost energetických zdrojů. Které látky to jsou? Jedná se o elektrolyty, které se podílí na přenosu živin v těle a také pracují s tělními tekutinami. Delší intenzivní fyzická aktivita bez přítomností určitého množství elektrolytů téměř není možná. 

Intenzivní svalová práce způsobuje zvýšení tělesné teploty a s tím souvisí zvýšené ztráty tekutin vlivem pocení. Hlavním elektrolytem potu zdravého jedince při sportovní aktivitě je vždy sodík. Přítomnost sodíku v těle je důležitá, aby dokázalo pracovat se základními zdroji energie, jako jsou glukóza a případně i fruktóza.

Zdrojem sodíku může být pochopitelně kuchyňská sůl a laická úvaha nám velí, že použití běžné soli tuto situaci vyřeší. S touto myšlenkou lze souhlasit v případě, že se jedná o krátkou aktivitu, která nepředstavuje významné ztráty tekutin a elektrolytů. Při delších a intenzivních aktivitách není volba kuchyňské soli tak jednoznačná, protože majoritní složkou kuchyňské soli jsou chloridy, a sodík zastává pouhé 2/5 tohoto minerálu. Lidský pot ale obsahuje významnější množství sodíku než chloridů, a tento odlišný poměr se může na výkonu sportovce podepsat především při dlouhých intenzivních aktivitách. Kompozici lidského potu z hlediska minerálů částečně kopíruje produkt SALT CAPS. Zařazení tohoto produktu do přípravy sportovce vytrvalostního charakteru může při správném použití významně ovlivnit jeho výkonnost.

Sportovní aktivity o vysoké tepové frekvenci, ale také třeba u aktivit s proměnnou nadmořskou výškou, znamenají pro sportovce důležitou práci s kyslíkem. To jsou přesně situace, kdy nás zajímá hodnota maximálního objemu kyslíku, který je sportovec schopen využít. Této hodnotě říkáme VO2max. Čeká-li nás taková aktivita, je třeba tělo na tuto situaci dobře připravit. Strava bohatá na železo zlepší tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Protože červené krvinky a hemoglobin jsou hlavním nosičem kyslíku v těle, měl by sportovec do svého jídelníčku zařadit potraviny, které jsou zdrojem železa. Na první pohled se může zdát, že potravin s obsahem železa najdeme dost, ale populační prevalence anémie hovoří jinak. 

Právě s myšlenou zlepšení VO2max u sportovců byl vytvořen produkt VO2 BOOST! Hlavními složkami tohoto produktu jsou AAKG, citrulin malát a hlavně zmiňované železo, pro přenos kyslíku v těle, ale také pro snížení únavy a spolu s vitamínem C pro normální funkci imunitního systému. V produktu je také obsažen vitamín B1, který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a funkci srdce. Za pomoci produktu VO2 BOOST také podpoříte vazodilataci, a tím lze dosáhnout zlepšení přenosu živin v těle v průběhu sportovního výkonu.

Kombinace obou zmíněných produktů je ideální nejen v přípravě, ale i v samotném soutěžním dni. Efekt produktu VO2 BOOST se projeví při pravidelném užívání, jakmile dojde k nasycení těla účinnými látkami. Tuto situaci ovlivňuje aktuální stav hladiny železa jednotlivce. Efekt produktu SALT CAPS je patrný hned při prvním sportovním výkonu.

 

Autor článku: Michal Tůček, produkt manager, výživový poradce


Seznam produktů

CARBONEX

CARBONEX

Další zástupce nové řady produktů Endurance, který přichází na trh je CARBONEX....

od 99

86 bez DPH

ISODRINX TABS

ISODRINX TABS

Profesionální nápoj Isodrinx je v tomto produktu uzavřen do rozpustných tablet,...

od 135

117 bez DPH

SALT CAPS

SALT CAPS

Unikátní směs elektrolytů a vitaminů určená nejen pro profesionální sportovce....

od 261

227 bez DPH

VO2 BOOST

VO2 BOOST

Hodnota VO2max je definována jako hodnota maximálního objemu kyslíku, který...

od 315

274 bez DPH