Sportovní oblečení. Perete ho správně? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Sportovní oblečení. Perete ho správně?

  Sportovní oblečení. Perete ho správně?

  Datum: 18.6.2018

  Kdo by nechtěl při sportu vypadat hezky a stylově? Proto neváháme do funkčního oblečení a nejnovějších hight-tech materiálů investovat nemalé sumy. Aby však vydrželo, je potřeba se o něho i správně starat. Poradíme vám, jak. Text: Soňa a Michal, Running.cz

  Ihned do pračky
  Když si propocené oblečení svléknete, ještě mokré ho dejte prát. Pot se tak lépe vypere, než ten který zaschne. Navíc je složení potu agresivní, a tak je lepší, když se na materiálu udrží co nejméně. Perte na speciální program Sport, Outdoor či Syntetika - každá pračka ho má jinak nazvaný.
  Třiďte
  Ne však podle barev, ale podle materiálů. Funkční materiály oddělte od běžného oblečení. Když totiž spolu perete funkční oblečení, nemělo by pouštět barvy a tak můžete prát vše pospolu. Pokud si pouštěním barvy u nového kousku nejste jistí, zkuste ho nejprve vyprat v ruce a uvidíte.
  Používejte speciální prací prostředek
  Na funkční oblečení klasický prášek nepatří. Kupujte si jemný, speciální a tekutý prací prostředek, který je na sportovní oblečení přímo určený. Má to v názvu. U nás ho zakoupíte např. u značky Perwoll Sport nebo Formil Sport. Jsou k materiálům jemné a nenarušují membrány a nezabraňují funkcím materiálů.
  Nesušte na přímém slunci
  Sportovní oblečení extrémně rychle schne. Co mu však vadí, je sluneční záření. Vždy proto věci věšte naruby a nedávejte je na přímé slunce, protože UV záření působí a barvy ( ty pak blednou) a také narušují textilní vlákno.

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist