CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

Datum: 11.1. 2016

L-karnitin je tělu vlastní látka (aminokyselina), kterou si organismus dokáže v určitém množství vyrobit. Výroba L-karnitinu je ale podmíněna přítomností dostatečného množství aminokyselin Lysinu a Methioninu a také vitamínu B3, vitamínu B6 vitamínu C a také za působení železa.

  L-karnitin zlepšuje transport mastných kyselin (tuků) do mitochondrií, kde dochází k jejich „spalování“ a použití na energii. Touto nepřímou cestou tedy funguje jako spalovač tuku. L-karnitin dále zlepšuje mozkovou činnost tím, že se podílí na produkci některých přenašečů vzruchů (např. GABA) a také se podílí na zlepšení srdeční činnosti.
  Podávání L-karnitinu začíná účinkovat při dávce nad 500 mg pro dospělého člověka a 200 mg pro děti od 3 let a ani při dlouhodobém podávání nevede k návyku. K docílení významnějšího účinku karnitinu je vhodné dávku zvýšit až na 1,5-3 g za den.
  L-karnitin je vhodný nejen pro diety, ale také pro vytrvalostní sporty, kde nepřímou cestou šetří zásoby glykogenu.


Zvýšené nároky organizmu na zvýšené množství L-karnitinu je potřebné hlavně v těchto situacích:
1) při veganství, kvůli nedostatku živočišné bílkoviny
2) při pravidelné fyzické aktivitě, kdy dochází k jeho vyčerpání
3) při hladovění (dietách)
4) od středního věku
5) při těhotenství (kojení)
6) při únavě

Společnost Nutrend nabízí L-karnitin ve velkém portfoliu výrobků. Jeho zastoupení nalezneme v těchto produktech:

CARNILIFE 40 000:
Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt lze díky obsahu Q10 úspěšně používat i senioři. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.

CARNITINE 60 000 + SYNEPHRINE:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu synephrinu v tomto produktu dochází k lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování do 25 ml tohoto koncentrátu.
 
CARNITINE COMPRESSED CAPS:
Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 2 kapsle tohoto produktu.  

CARNILIFE 2000:
Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt obsahuje Q10 a také obohaceno o vitamin B5 a vitamin B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml koncentrátu.

CARNIFORM SHOT:
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-arginin, L-karnitin, cholin, kofein a synefrin v tomto produktu dochází k stimulaci, lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

CARNITINE 100000:
Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, nebo při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.
 
Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-karnitin, taurin a extrakt ze zeleného čaje v tomto produktu dochází k stimulaci a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

NEOCARNITARGIN:
Vhodný pro vegetariány a vegany, kteří nesportují, nebo se věnují občasné fyzické aktivitě v rekreační podobě. Tento produkt je též vhodný pro staršího člověka. Neocarnitiargin s obsahem L-argininu, L-glycinu, dále přidán Hořčík, který přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Obohaceno o vitamin B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 40 ml tohoto koncentrátu.

Seznam produktů