CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

  CO JE TO VLASTNĚ TEN KARNITIN ?

  Datum: 11.1.2016

  L-karnitin je tělu vlastní látka (aminokyselina), kterou si organismus dokáže v určitém množství vyrobit. Výroba L-karnitinu je ale podmíněna přítomností dostatečného množství aminokyselin Lysinu a Methioninu a také vitamínu B3, vitamínu B6 vitamínu C a také za působení železa.

    L-karnitin zlepšuje transport mastných kyselin (tuků) do mitochondrií, kde dochází k jejich „spalování“ a použití na energii. Touto nepřímou cestou tedy funguje jako spalovač tuku. L-karnitin dále zlepšuje mozkovou činnost tím, že se podílí na produkci některých přenašečů vzruchů (např. GABA) a také se podílí na zlepšení srdeční činnosti.
    Podávání L-karnitinu začíná účinkovat při dávce nad 500 mg pro dospělého člověka a 200 mg pro děti od 3 let a ani při dlouhodobém podávání nevede k návyku. K docílení významnějšího účinku karnitinu je vhodné dávku zvýšit až na 1,5-3 g za den.
    L-karnitin je vhodný nejen pro diety, ale také pro vytrvalostní sporty, kde nepřímou cestou šetří zásoby glykogenu.


  Zvýšené nároky organizmu na zvýšené množství L-karnitinu je potřebné hlavně v těchto situacích:
  1) při veganství, kvůli nedostatku živočišné bílkoviny
  2) při pravidelné fyzické aktivitě, kdy dochází k jeho vyčerpání
  3) při hladovění (dietách)
  4) od středního věku
  5) při těhotenství (kojení)
  6) při únavě

  Společnost Nutrend nabízí L-karnitin ve velkém portfoliu výrobků. Jeho zastoupení nalezneme v těchto produktech:

  CARNILIFE 40 000:
  Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt lze díky obsahu Q10 úspěšně používat i senioři. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.

  CARNITINE 60 000 + SYNEPHRINE:
  Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu synephrinu v tomto produktu dochází k lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování do 25 ml tohoto koncentrátu.
   
  CARNITINE COMPRESSED CAPS:
  Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 2 kapsle tohoto produktu.  

  CARNILIFE 2000:
  Vhodný pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Tento produkt obsahuje Q10 a také obohaceno o vitamin B5 a vitamin B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml koncentrátu.

  CARNIFORM SHOT:
  Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-arginin, L-karnitin, cholin, kofein a synefrin v tomto produktu dochází k stimulaci, lepšímu prohřátí organismu a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

  CARNITINE 100000:
  Vhodný pro vegetariány a vegany, či rekreační sportovce. Tento produkt je též vhodný ve chvílích únavy, nebo při redukčních dietách. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 25 ml tohoto koncentrátu.
   
  Vynikající produkt pro pravidelně a intenzivně sportující jedince, kteří kladou důraz na redukci tukové tkáně. Díky obsahu směsi účinných látek, mezi které hlavně patří L-karnitin, taurin a extrakt ze zeleného čaje v tomto produktu dochází k stimulaci a k vyššímu metabolickému obratu. Ideální dávkování je 60 ml koncentrátu.

  NEOCARNITARGIN:
  Vhodný pro vegetariány a vegany, kteří nesportují, nebo se věnují občasné fyzické aktivitě v rekreační podobě. Tento produkt je též vhodný pro staršího člověka. Neocarnitiargin s obsahem L-argininu, L-glycinu, dále přidán Hořčík, který přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Obohaceno o vitamin B6, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu. Za těchto podmínek by mělo být dostačující dávkování 40 ml tohoto koncentrátu.

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist