NUTREND WORLD fitness se ve spolupráci s firmou NUTREND zapojuje do celorepublikové akce AKTIVNÍ ZÁŘÍ. Tato kampaň seznamuje širokou veřejnost s pozitivními přínosy pravidelného pohybu pro fyzické a psychické zdraví člověka. Jeho organizátorem je Nadační fond Aktivní ČESKO společně se širokou škálovou sportovišť, měst, lékařů a mnoha dalších.
Po delší pauze se vracíte do fitka s novým odhodláním! Nezáleží na tom, jestli jste úplný začátečník nebo zkušený cvičenec – všichni občas potřebujeme nový impulz a motivaci. Mnoho lidí se může cítit nejistě, když vstoupí do posilovny po dlouhé době nebo úplně poprvé. Tento článek vám nabídne užitečné rady a představí 5 nejlepších cviků pro různé partie těla, které vás dostanou zpět do formy. Každý cvik je doplněn o krátké video, které vám ukáže správnou techniku provedení.
Testosteron (TST) je klíčový androgenní hormon, který má zásadní vliv na zdraví mužů, ale také žen, leč muži ho mají ve výrazně vyšších koncentracích. Testosteron je symbolem mužnosti a síly a měl by o něm něco vědět každý, kdo se zajímá o své fyzické i duševní zdraví.
Kreatin je látka přirozeně se vyskytující v našem těle. Ve velké míře je obsažen v kosterním svalstvu a srdci. Kreatin lze také přijímat z běžné stravy, jako je hovězí, kuřecí či králičí maso. Příznivé účinky kreatinu jsou již prokázány mnohými výzkumy, a to jak v oblasti svalové síly, tak v oblasti nárustu svalové hmoty. Při příjmu alespoň 3 g za den zvyšuje kreatin fyzický výkon v postupných dávkách krátkodobého cvičení s vysokou intenzitou.
Co je kreatin? Jaká je jeho úloha a jaký má význam v našem organismu? Jaká je jeho potřeba a jaký je jeho metabolismus? To vše jsou otázky, na které je třeba odpovědět dříve, než se rozhodneme kreatin jako doplněk výživy brát.
Dnešní trh již nabízí širokou škálu funkčních potravin a tipů na svačinky během dne. Bezesporu sem patří i oblíbené proteinové tyčinky. Ale jak si vybrat tu správnou a podle čeho se orientovat? Přinášíme vám pár tipů, ať již hledáte tyčinku s vysokým obsahem bílkovin, nebo se zaměřujete spíše na snížený obsah cukrů.
Svět sportu je doslova zaplaven doplňky výživy, které slibují nárůst svalové hmoty a síly, rychlejší regeneraci, zlepšení vytrvalostních schopností, snížení množství tělesného tuku, zvýšení imunity a celou řadu jiných efektů, které zvyšují sportovní výkon. Orientace nejenom pro sportovce, ale i pro zkušené trenéry je v této oblasti velmi obtížná.
Jaký protein vybrat? Proteiny neboli bílkoviny jsou základními kameny našich svalů, šlach i kostí. Bílkoviny tvoří celý náš organismus a pokud chceme podpořit náš zdravý životní styl, měli bychom vědět, proč jsou pro nás proteinové suplementy užitečné a jak se mezi nimi orientovat. Proteinové doplňky stravy jsou přírodní koncentrované zdroje bílkovin a jejich doplnění nám může pomoci s růstem a udržení svalové hmoty. Zároveň je dostatečné doplňování vhodné i do redukčních režimů, díky sytícím vlastnostem bílkovin. Dostatečný příjem bílkovin je důležitý pro celou populaci, avšak u sportovců je jejich příjem obzvlášť důležitý pro jejich výkon a doplnění esenciálních aminokyselin.
Dobrý bezkofeinový stimulant může být tím vůbec nejlepším řešením pro všechny cvičence, kteří chodí trénovat v pozdních odpoledních, či dokonce večerních hodinách a přitom nechtějí přijít o výhody, které předtréninkové doplňky stravy přináší.
Jakákoli fyzická činnost je nezbytně provázána s únavou, která často může vést až k poklesu fyzického výkonu. Únava se stává postupně intenzivnější a v určitý moment je nutné činnost přerušit. V nejhorších případech únava způsobí nepříjemné zranění.
Ani na dovolené se nemusíte vzdát cvičení. Jasně nepotřebujete trhat rekordy, přece jen by měl člověk na dovolené odpočívat nebo se věnovat i jiným aktivitám, ale ranní workout na čerstvém slaném vzduchu je parádní start dne.
Určitě znáte ten nepříjemný pocit, kdy si užíváte vaši aktivitu a v tom se dostaví nečekaná křeč, která vás v pohybu omezí anebo vám zcela zabrání v aktivitě pokračovat. A možná jste se probudili v noci a bojovali jste s nemilou bolestí a křečí. Svalové křeče postihují při aktivitě mnoho z nás. Dá se ovšem těchto pocitů zbavit? Co dělat, abyste se těmto nepříjemný stahům svalů vyhnuli a jak křečím předcházet?
Všeobecně známý fakt je ten, že tělo sportovce si ze stravy obsahující sacharidy dokáže ukládat zásobu glykogenu. Čím více je sportovec trénovaný, tím více glykogenu si jeho tělo dokáže uchovat.
Zima už je pomalu za námi a většina z nás se už nemůže dočkat jara, protože s sebou přináší novou energii a přívětivější počasí pro outdoorové aktivity. Pokud se po náročné zimě ještě necítíte natolik v kondici, abyste začali hned běhat nebo posilovat, je chůze šetrnější a zdraví prospěšnou alternativou sportovní aktivity.