David Dvořák | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

David Dvořák

David Dvořák

Datum: 21.1. 2021

Datum narození: 5. 6. 1992

Výška: 168 cm

Hmotnost: 56,7 kg

Tým: London Shootfighters

Disciplína: MMA

Web: www.daviddvorakmma.com

Facebook: David Dvořák

Instagram: dvorak.david


Byl jsem typické hyperaktivní dítě. Neustále v pohybu a pořád v problémech. Hlavním bojovým trenažérem pro mě byl především brácha Tomáš, který je o něco starší a dal mi v tomto ohledu velkou školu. Byl jsem prostě neřízená střela a rodiče měli co dělat, než se jim povedlo mě malinko zkrotit. Zabralo až nasazení zbraní hromadného ničení – šachy. Teprve s nimi jsem se naučil zklidnit mysl, soustředit se na to podstatné a vložit veškerou svou sílu přímo tam, kde jí je právě potřeba.

Ve stejné budově, kde jsem trénoval šachy, jsem objevil tělocvičnu. Mladí kluci v ní objevovali nejen tajemství, ale i pravidla MMA, a on od nich jsem nemohl odtrhnout oči. Netrvalo dlouho a byl jsem jedním z nich. 

Po vystudování sportovního managementu na Univerzitě Hradce Králové jsem šel rovnou makat. Dělal jsem na stavbách, zkusil i šatnáře na diskotéce, nejvíce se však zabýval prací svého otce, hrobařinou. A tam se člověk naučí pokoře a úctě.

První zápas v kleci MMA jsem si vyzkoušel ve svých 17 letech. Psal se rok 2010 a tenkrát jsem trénoval teprve půl roku. Do roku 2012 jsem stihl dohromady 7 zápasů, ze kterých jsem odešel 4x vítězně. Od roku 2012 si držím vítěznou bilanci. Dohromady to dělá 15 výher v řadě, většina z nich navíc hned v prvním kole.

UFC mě poprvé oslovila v roce 2019 před únorovým galavečerem UFC Fight Night v Praze. Dostal jsem nabídku se představit v prvním zápase, ale znamenalo by to pro mě přejít ze své kategorie do vyšší. Jednalo se o prestižní záležitost, které by málokdo odolal, ale odmítl jsem, protože jsem věděl, že patřím do kategorie muší váhy. Přejít do vyšší váhovky by mě znevýhodnilo.

Naštěstí mi UFC dalo další nabídku, která již vypadala podle mých představ a díky které jsem se stihl vítězně zapsat v nejlepší MMA lize světa. K tomuto vítězství jsem přidal už i druhé, ale mé cíle jsou ještě vyšší...Fotogalerie