Extrémní in-line maraton „Adidas 24 hodin kolem Olešné“

Závodníci eXtrémního závodu na in-line bruslích „Adidas 24 hodin kolem Olešné“ najeli celkem 19 437 okruhů - a to je 87 502,5 km. V porovnání s minulým ročníkem najeli o 645 kol a tedy o 2 938,5 km více.

(V roce 2013 to bylo 18 792 okruhů - 84 564 km). Překonat rekordy se podařilo jistě i díky pitnému režimu a výživovým doplňkům společnosti NUTREND, která byla tradičně partnerem této akce.

Do závodu nastoupilo neuvěřitelných 652 závodníků.

Závodníci byli rozděleni do základních kategorií Sport – dvojice, čtveřice a Hobby – dvojice, čtveřice.

Nejvíce závodníků čítala kategorie HOBBY, která je určena široké sportovní a laické veřejnosti. Do závodu nastoupilo 454 závodníků „hobíků“.

O titul Mistrovství ČR v in-line maratonu dvojic bojovalo 62 závodníků. Vítězství otevřeného MČR v eXtrémním in-line maratonu dvojic obhájil tým Slovenský Orloj Stará Bystrica ve složení Pavol Šimášek a Anton Králik. Tito borci ze Slovenska najeli 145 okruhů, v nohách tedy měli 652,5 km. Loňský rekord, kdy najeli 150 okruhů (675 km), ale nepřekonali. Druzí skončili Tomáš Chrobák a Radek Chrobák z Frýdku-Místku, kteří najeli 143 kol, což představuje 643,5 km. Třetí dojeli Aleš Kuběna a Martin Labuz z Palkovic a Horní Datyně s výsledkem 141 okruhů, tedy 634,5 km.