Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

ENDUROSNACK sáček

ENDUROSNACK sáček

Energetický gel s postupným uvolňováním energie představuje ideální zdroj energie při náročné sportovní aktivitě s vysokou tepovou frekvencí. Značkový disacharid isomaltulóza (Palatinose™) spolu s dalšími účinnými látkami zajistí prvotřídní podporu výkonu.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 14

Datum spotřeby

Autor:Petr Datum:4.9.2021 15:46

Dobrý den, pokud je enduro snack gel 3 měsíce prošlý, má to nějáký vliv na užití? Nebo vydrží opravdu pouze 1 rok?

Re: Datum spotřeby

Autor:Michal Tuček Datum:6.9.2021 08:33

Dobrý den

Musím uvést, že funkční střeva jsou základ vaší imunity a člověk by se proto měl vyvarovat konzumace potravin s významněji prošlou dobou minimální trvanlivosti. Výrobce vám může vždy garantovat kvalitu potraviny nebo doplňku stravy pouze po dobu minimální trvanlivosti. Pokud by byla jistota, že potravina nebo doplněk stravy vydrží déle, jistě by výrobce dobu trvanlivosti na obalovém materiálu prodloužil. Cena produktů navíc není natolik vysoká, aby stála konzumace prošlého zboží za případné střevní komplikace.

M. Tůček

Mlady bezlepkar

Autor:Kate Szabo Datum:13.5.2021 13:41

Dobry den, syn (skoro 15 let) beha stredni trate (1500m, 1500m pr, 3000m). K tomu ma celiakii, takze nemuze nic s lepkem. Doporucili byste mu pred a po treninkach a zavodech endurosnack anebo treba neco jineho? Dekuji

Re: Mlady bezlepkar

Autor:Michal Tuček Datum:14.5.2021 08:20

Dobrý den

Primárně se zaměřte na vhodný příjem tekutin před sportovní aktivitou (případně při sportovní aktivitě). Vhodným produktem za tímto účelem bude nápoj ISODRINX, který si můžete připravit před sportovní aktivitou v hypotonickém ředění. ENDUROSNACK bude dobrá volba za předpokladu, že tréninková jednotka (fyzická aktivita) přesáhne 60 minut, protože svým složením skvěle doplní nápoj ISODRINX, který by měl být opět pilířem energetického příjmu i příjmu tekutin. Oba zmíněné produkty neobsahují bílkovinu rostlinného původu a tedy ani lepek.

M. Tůček

Endurosnack a běh

Autor:David Černý Datum:27.4.2021 10:29

Dobrý den, je vhodné tento doplněk využít při kratší aktivitě (45min), ale ve vysoké intenzitě? Dekuji za odpověď

Re: Endurosnack a běh

Autor:Michal Tuček Datum:28.4.2021 09:52

Dobrý den

Ano, při popisované aktivitě lze produkt ENDUROSNACK využít.

M. Tůček

Doplňky energie

Autor:Jan Slavík Datum:2.8.2019 15:22

Dobrý den. Chystám se závod na kole dlouhý cca 70km.Jsem amatér a nikdy jsem takový závod neabsolvoval. Rád bych dostal radu jak a čím vhodně doplňovat energii před a během závodu, jestli i můžete připravit nějaký vhodný balíček a popřípadě zda mi poradí ve vaší kamenné prodejně Pardubicích. Děkuji moc a přeji krásný víkend.

Re: Doplňky energie

Autor:Michal Tuček Datum:2.8.2019 16:55

Dobrý den
Doplňky stravy v průběhu sportovní aktivity je vhodné zvolit podle celkového přístupu ke stravě, zejména v průběhu několika hodin před startem, dále pak podle délky a intenzity sportovní aktivity.
Intenzita v tomto případě bude vysoká (bude to závod), ale netuším, jaký bude mít trať terén a ve které části tratě bude případné stoupání do kopců.
Pamatujte na pravidlo, že byste měl přijmout cca 2 hodiny před startem jídlo s vyšším obsahem sacharidů (například ovesné vločky), které ochutíte menším množstvím lehce stravitelné bílkoviny (například 1 odměrkou HYDRO WHEY)
Těsně před závodem pak bude vhodné doplnit tekutiny, spolu se zdrojem energie, jako nabízí například ISODRINX. Mělo by stačit množství 300 - 500 ml.
Při závodě samotném potom v průběhu prvních 60 minut bude vhodné přijmout dalších 500 ml stejného nápoje a k tomu "vycucat" jeden gel ENDUROSNACK. Přesné fázování není zpočátku důležité, protože tělo případný drobný defici pokrývá z vlastního glykogenu.
Od cca hodiny více se situace obrací, tělo má již méně vlastních energetických zdrojů a fázování je užitečné dodržovat. Místo ENDUROSNACKu bude vhodné přejít na gel CARBOSNACK a jeho část vždy přijmout cca 5 minut před očekávaným krizovým úsekem (nutno znát profil trati). Rychlé cukry dodají energii poměrně v krátké době a strom přijímané energie z takových zdrojů je cca po 15 minutách od konzumace.
Množství CARBOSNACKů a nápoje ISODRINX musíte pak nastavit podle předpokládané délky aktivity (za jak dlouho trať ujedete). Platí přibližná rovnice 1 hodina = 1 dávka ISODRINX + 1 až 2 gely CARBOSNACK za každou hodinu aktivity provozované nad rámec prvních 60 minut.
Jako prevenci proti křečím doporučuji produkt SALT CAPS.
Pro podporu regenerace doporučuji RECOVERY PROTEIN SHAHE, případně REGENER.
M. Tůček 

1/2 maraton

Autor:Pavel Šváb Datum:30.1.2019 00:55

zdravím, mám dotaz ohledně doplnění energie při půl maratonu v čase 2:00h. 30min před závodem dám voltage energy cake, těs ně před závodem 1/2 sáčku endurosnack gel, na 10km druhou půlku. Na 15km carbosnack gel. Mám dotaz jestli je to tak ideální. Děkuji Pavel Š.

Re: 1/2 maraton

Autor:Michal Tuček Datum:30.1.2019 08:25

Dobrý den
Toto doporučeni jsme v minulosti používali jako orientační a můžete se tímto řídit i nadále. Počítejte ovšem s několika faktory, které mohou ovlivnit energetické potřeby vašeho těla, a díky nim se může konečné doporučení mírně lišit. Energetické potřeby ovlivňuje délka aktivity, intenzita aktivity, hmotnost jedince, ale také například klimatické podmínky, při kterých aktivita probíhá anebo třeba i přístup ke stravování před zmiňovanou aktivitou.
Každopádně energetické gely vám pomohou doplnit zdroj energie a "šetřit" tak glykogen. Současně je vhodné nejen v průběhu aktivity dodržovat pitný režim a průběžné doplňování elektrolytů.
M. Tůček 

Nepřekračovat doporučené dávkování: Jak pří vytrvalostním závodě 14 hodin

Autor:Pavel Krýže Datum:3.5.2017 22:29

Dobrý den,
Pojedu závod na MTB XC který trvá cca 14 hodin a kde je více než 7100m převýšení. Chtěl jsem se zeptat jak byste doporučovali rozložit endurosnack a carbosnack tak abych nepřekročil doporučené dávkování. Jelikož pokud použijí každou hodinu 1 tubu endurosnacku tak mám přísun energii na 4 hodiny, další 4 hodiny mohu brát 4*carbosnack a ještě mě zbývá 6 hodin do cíle. Co byste doporučovali?
Děkuji za radu

Pavel K

Re: Nepřekračovat doporučené dávkování: Jak pří vytrvalostním závodě 14 hodin

Autor:Michal Tuček Datum:4.5.2017 10:39

Dobrý den
Při takto dlouhé aktivitě nedoporučuji zůstávat pouze na gelech. Před startem bych volil vhodnou stravu s vyšším obsahem komplexních sacharidů, jako jsou ovesné vločky, případně těstoviny nebo rýže. Z našich produktů by se do této kategorie hodil FLAPJACK nebo VOLTAGE ENERGY CAKE.
V průběhu aktivity je nutné přijímat dostatek tekutin, spolu s rychlým zdrojem energie. Zde se uplatní produkt ISODRINX, který je mimo rychlého zdroje energie obohacen o důležité elektrolyty. Tyto pomůžou přenosu energie v průběhu aktivity. Spolu s produktem ISODRINX je mimo jiné vhodné dále elektrolyty doplňovat za pomoci produktu ANTICRAMP.
Jinak mimo použití energetických gelů bude vhodné v klidnějších pasážích závodu použít energetické tyčinky typu POWERBIKE, nebo opět VOLTAGE ENERGY CAKE.
Po takto náročném závodě bude vhodné použít produkt REGENER pro účinnou regeneraci. 
S pozdravem
Michal Tůček