Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0
   
  PROTEINY
   
  Proteiny (bílkoviny) zastávající v organismu nejrůznější funkce. Jsou strukturními složkami všech buněk, mají katalytické účinky (většina enzymů je proteinového původu), jako protilátky jsou součástí imunitního systému a mají mimo jiné i regulační schopnost v organismu v podobě hormonu. Díky uvedenému jsou základní složkou potravy. Při pravidelném a dostatečném příjmu kvalitní bílkoviny potravou dochází k obnově svalové hmoty, ale také k tvorbě nové svaloviny.

  Nutrend klub

  Nutrend klub S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. více....
   
   
   
   
  Muj profil

  AFTER TRAINING PROTEIN

  AFTER TRAINING PROTEIN

  Mimořádné složení tohoto proteinu nabízí všem sportovcům ideální proteinovou směs, určenou pro konzumaci ihned po ukončení náročného tréninku. Základ tohoto proteinu tvoří mimořádně kvalitní proteinová směs, která vyniká lehkou a rychlou vstřebatelností a využitelností.

  Datum: 28.4.2017 11:00 Odpovědi: 113

  Nejlepší z nejlepších

  Autor:Martin Haluza Datum:17.7.2019 17:51

  After training protein je naprosto nejlepší protein co jsem kdy měl chuťově naprosto vynikající . Za mě nejlepší co je na trhu!

  Re: Nejlepší z nejlepších

  Autor:Janka Pálešová Datum:18.7.2019 12:47

  Děkujeme za pozitivní reakci, teší nás Váš komentář!

  Proteiny a děti

  Autor:Gabriela Datum:10.7.2019 10:43

  Dobrý den,
  Syn 14 let 170cm 65kg dělá vrcholové rychlostní kanoistiku.Trenuje denně 2-3 hodiny,o víkendu dvě i tři fáze.Chce po mě doplňkové proteiny a
  Ktery,jestli vůbec,mi doporucite?Díky.

  Re: Proteiny a děti

  Autor:Michal Tuček Datum:10.7.2019 15:33

  Dobrý den
  Doplňky stravy mohou nabídnout sportovcům hodnotnější bílkovinu, než nabízí některé zdroje běžné stravy. Zejména z důvodu vyšší biologické hodnoty jsou tyto produkty sportovci všech věkových kategorií za účelem doplnění bílkoviny využívány. Nicméně u mladých sportovců s nižší tělesnou hmotností může díky doplňkům stravy docházet dlouhodobě k nadměrnému příjmu bílkoviny, což zatěžuje játra a následně i ledviny. Sportovec s nadměrným příjmem bílkoviny zpravidla zažívá zvýšenou únavu a snadno u něj dochází ke stavům podobným přetrénování. Tyto stavy jsou patrné i přesto, že netrénuje ve stejné intenzitě a délce, jako jeho vrstevníci.
  Dlouhodobý denní příjem bílkoviny u silově vytrvalostní aktivity by se měl pohybovat okolo 1,8 gramů na kilogram tělesné hmotnosti, a to ze všech zdrojů. V případě vašeho syna při současné hmotnosti by celková hodnota neměla být dlouhodobě významně vyšší než 120 gramů za den, nebo naopak dlouhodobě významně nižší, než 80 gramů za den. Jedna porce doplňku stravy s koncentrovaným obsahem bílkoviny nabízí sportovci okolo 20 až 35 gramů bílkoviny. 
  Použití doplňků stravy s koncentrovaným obsahem bílkoviny ve věku vašeho syna tedy možné je, zejména pak v případě, že uvedené hodnoty na kilogram tělesné hmotnosti prostřednictvím běžné stravy není dosaženo. Jako vhodný produkt lze za tímto účelem doporučit AFTER TRAINING PROTEIN, jehož použití je ideální po ukončení sportovní aktivity.
  M. Tůček

  Juniorsky sportovec

  Autor:Jitka Dzicoev Datum:22.5.2019 11:43

  Dobry den! Muj syn (rocnik 2003, ca 62 kg) se jiz zhruba 7 let venuje zavodne sjezdovemu lyzovani. Nyni je studentem lyzarske akademie. Tzn. v lete 5x tydne silovy nebo vytrvalostni trenink. V zime potom 4-5 x tydne trenink ny lyzich plus o vikendu zavody. Pomalu zacinam premyslet, jestli by pro nej nejaky ten doplnek (protein, BCAA...) nebyl vhodny. Vzhledem ke druhu sportu by potreboval i nabrat vahu (svalovou hmotu). Dopoledne a odpoledne svaci, obedva ve skole a veceri doma. Bohuzel ve vsedni dny rano nechce snidat, jinak se myslim stravuje celkem vyvazene. Predem dekuji za radu...

  Re: Juniorsky sportovec

  Autor:Michal Tuček Datum:22.5.2019 13:33

  Dobrý den
  Na základě vašeho dotazu lze usoudit, že chyba bude v nedostatečném příjmu všech živin, a nikoliv pouze bílkoviny (proteinu). Snídaně, kterou váš syn vynechává zpravidla obsahuje jako většinovou živinu sacharidy a zaměnit tuto živinu jinou živinou by nemuselo mít kladný efekt.
  Bílkovina pochopitelně dodává tělu základní složky pro stavbu svalstva (i dalších látek bílkovinné povahy), které jsou nazývány aminokyselinami, ale pokud ve stravě chybí ostatní živiny (sacharidy a tuk), tak tělo nemá dostatek ostatních látek pro možnou syntézu. (dům také pouze z cihel nepostavíte)
  Doporučuji volit snadno připravitelné formy snídaně, které může mladý sportovec i rychle sníst. Ideální budou ovesné kaše, které lze dochutit menším množstvím proteinu, sušeného ovoce a třeba oblíbenou formou ořechů. Vzhledem k uvedené kompozici surovin bude mít taková snídaně vyšší energetickou hodnotu a váš syn tak nemusí přijímat velké porce.
  Vhodným proteinem, který by mohl do takové směsi použít bude DELUXE 100% WHEY, který je obohacen o směs trávicích enzymů, takže by taková strava pro něj nemusela být sni nějak zvlášť těžká na trávení.
  Menší dávku proteinu zařazenou do stravy bych vzhledem k jeho věku a hmotnosti doporučil pouze jednou denně.
  M. Tůček 
   

  protein pro ďeti

  Autor:Jan Novotný Datum:19.5.2019 19:45

  Dobrý den, je mi 14 let a asi před 1 mesícem jsem začal chodit do posilovny a běhat.
  A rád bych začal brát proteiny abych měl lepší a viditelnější výsledky.
  Chtel bych se zeptat jestli je vhodné ve čtrnácti letech brát proteiny.
  Děkuji Jan Novotný

  Re: protein pro ďeti

  Autor:Michal Tuček Datum:20.5.2019 11:26

  Ahoj Honzo
  Nemůžu přímo napsat, že konzumovat proteiny ve tvém věku není vhodné. Uvědom si ale důležité souvislosti!
  Bílkovina je pro svalový růst velmi důležitou živinou. Nadměrný příjem bílkoviny však zatěžuje játra a ledviny. Sportovci, kteří se dopouští dietních chyb, se díky nadměrnému příjmu bílkoviny cítí unavení, a to i přesto, že jejich tréninky nejsou nějak zvlášť náročné. Mechanismus tohoto efektu je však složitější a není prostor jej zde vysvětlovat.
  Denní příjem bílkoviny ve tvém věku by měl představovat přibližně 1,1 gramů na kilogram tělesné hmotnosti ze všech zdrojů. Pokud tedy jedinec tvého věku váží průměrných 50 kg, tak by se jeho denní příjem měl pohybovat okolo 55 gramů bílkoviny.
  Sportující adolescent by mohl přijmout až 1,6 g bílkoviny na kilogram hmotnosti, což by v uvedeném příkladu bylo 80 g bílkoviny za den ze všech zdrojů! 
  Otázka tedy je, zda této hodnoty nedosahuješ již ze stravy? Pokud ano, potom produkty s koncentrovanou bílkovinou pro tebe není vhodnými doplňky stravy.
  Přestože svůj dotaz směřuješ k produktu AFTER TRAINING PROTEIN, kde významnou část složení představují sacharidy, tak bys měl stále brát z zřetel mé doporučení.
  M. Tůček 
   

  Primární zdroj bílkovin po aktivitě

  Autor:Jarda Datum:16.5.2019 07:25

  Dobrý den,
  lze tento protein využít jako primární zdroj bílkovin? Abyste mě lépe pochopil, napíšu svůj modelový příklad - brzy ráno ihned po probuzení a nalačno dávám kolo (asi 50min) a následně ještě běh do schodů (cca 30min). Obě aktivity jedu ve vysokých tepových frekvencích, schody i na 190 tepů, kolo někde kolem 150 tepů. Hledám proto lehce stravitelný a plnohodnotný protein po tréninku - především např. smícháním s ovesnými vločkami a jinými snídaňovými směsi. Obě aktivity začínám nalačno a během aktivit taky nepozřu nic. Je vhodné přimíchat ke stravě tento protein a mít ho jako plnohodnotný potréninkový? Doteď jsem k vločkám dával bílkoviny především z vajec a sýru Ricotta a z ořechů, ale rád bych vyzkoušel nějaké rychle vstřebatelné bílkoviny. Ve stravě jinak mívám dostatek bílkovin, váha je 73kg a výška 178cm ...

  Re: Primární zdroj bílkovin po aktivitě

  Autor:Michal Tuček Datum:17.5.2019 16:34

  Dobrý den
  Pokud si mícháte protein do ovesných vloček, tak vytváříte stravu s vysokou biologickou hodnotou ve smyslu limitní aminokyseliny. To je skvělé, nicméně touto kombinací dochází k zpomalení vstřebávání živin a není to zcela ideální hned pro sportovní aktivitě. Naopak s odstupem od sportovní aktivity je tato kombinace výtečná! Vzhledem k skladbě aminokyselin z bílkoviny v ovesných vločkách doporučuji do kombinace například DELUXE 100% WHEY, nebo HYDRO WHEY.
  Přímo po sportovní aktivitě uvažujete správně o produktu AFTER TRAINING PROTEIN, který byl právě za tímto účelem vytvořen. Popisovaná aktivita však na mě působí jako poměrně náročná na ztrátu glykogenu, a to zejména díky popisované tepové frekvenci. Pokud v průběhu aktivity nepřijímáte aspoň iontový nápoj s dostatečným obsahem snadno dostupné energie, možná bych ve Vašem případě namísto A.T.P. volil RECOVERY PROTEIN SHAKE, ale rozhodnutí je na Vás.
  S pozdravem
  M. Tůček 

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist