Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0
   

  AMINOKYSELINY   

  Aminokyseliny jsou základními stavebními kameny lidského těla. Lidský organismus je tvořen přibližně z 20 druhů aminokyselin.
  Z těch se následně vytvářejí bílkoviny (proteiny), které jsou součástí všech buněk těla. Např. svalová tkán obsahuje 75 % vody, 20 % bílkovin a 1 % anorganických látek. Zbylé 4 % tvoří svalový glykogen, ATP a CP.
   
  Aminokyseliny se dělí na:
  • Esenciální – jsou pro lidský organismus nezbytné. Lidské tělo si je nedokáže syntetizovat (vytvářet), a proto je závislé na jejich příjmu z potravy.
  • Semiesenciální, nebo také podmíněně esenciální – v určitých obdobích (období růstu) si tyto aminokyseliny tělo nedokáže samo vyrábět v dostatečném množství.
  • Neesenciální – organismus tyto aminokyseliny potřebuje, ale dokáže si je vytvořit sám.
   
  Při fyzické záteži je energetická spotřeba hrazena z cca 10 % aminokyselinami. To znamená, že organismus během fyzické aktivity aminokyseliny spotřebovává a bere je převážně ze své svalové hmoty. Když ale aminokyseliny doplníte před záteží (např. BCAA), použije tělo jako zdroj energie pro fyzickou aktivitu tyto externě dodané aminokyseliny a šetří si tak své vlastní.
  Dodání aminokyselin po ukončení zátěže zabezpečí dostatek „stavebního materiálu“ pro obnovu svalové hmoty a celkového nastartování regenerace. U silových sportovců je doplnění aminokyselin (společně se sacharidy) nezbytnou podmínkou nastartování svalového růstu.

  Nutrend klub

  Nutrend klub S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. více....
   
   
   
   
  Muj profil

  EAA MEGA STRONG POWDER

  EAA MEGA STRONG POWDER

  Směs devíti esenciálních aminokyselin (Essential Amino Acids = EAA) v instantní formě navržená speciálně pro svalový růst, zvýšení výkonnosti a oddálení únavy. Jedna dávka obsahuje 8 g esenciálních aminokyselin v optimálním poměru.

  Datum: 10.4.2019 10:01 Odpovědi: 4

  SLožení

  Autor:Eva Černá Datum:12.7.2019 16:23

  Dobrý den, ve složení vůbec neuvádíte z čeho je protein vyroben. Jedná se o hrachový protein, soja ....či co? Děkuji pěkně.

  Re: SLožení

  Autor:Michal Tuček Datum:15.7.2019 09:28

  Dobrý den
  Upozorňuji, že svůj dotaz vztahujete k produktu s obsahem esenciálních aminokyselin, a nikoliv k proteinu s kompletním aminokyselinovým spektrem.
  U jednotlivých aminokyselin se původ neuvádí, stejně se původ neuvádí například u monosacharidů.
  M. Tůček 

  BCAA vs. EAA

  Autor:Václav Režnar Datum:10.4.2019 13:13

  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat jestli mohu nahradit BCAA novým produktem EAA? Jak je to s případnou kombinací RECOVERY PROTEIN SHAKE (Regener)? V mém případě se jedná spíše o vytrvalostní aktivitu: běh, cyklistika a v zimním období posilovna.

  Děkuji za odpověď

  Re: BCAA vs. EAA

  Autor:Michal Tuček Datum:12.4.2019 13:29

  Dobrý den
  V případě, že v běžné stravě máte deficit esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem, můžete tyto aminokyseliny doplnit za pomocí produktu s obsahem BCAA. Zařazením produktu EAA bude však užitečné za předpokladu, že v běžné stravě nepřijímáte dostatečné množství bílkoviny.
  Nový produkt EAA MEGA STRONG POWDER je zdrojem devíti esenciálních aminokyselin, mezi kterými najdete i zmiňované BCAA. Z toho důvodu lze předpokládat, že produkt EAA je komplexnější a tělu poskytne větší škálu aminokyselin.
  Případná kombinace EAA s produktem RECOVERY PROTEIN SHAKE je možná za předpokladu, že tyto produkty budou konzumovány dle doporučení. EAA například před sportovní aktivitou a RECOVERY PROTEIN SHAKE po sportovní aktivitě. Stejným způsobem lze přistupovat ke kombinaci EAA a REGENERu.
  M. Tůček

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist