Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Popis kategorie

 
Unisport ZDARMA

NUTREND Klub

Klub Nutrend

NUTREND Klub

Věrnostní systém, který pouze pro registrované členy Klubu nabízí celou řadu výhod, akcí a benefitů. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 900 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 900 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

BCAA MEGA STRONG DRINK

BCAA MEGA STRONG DRINK

Chuťově vyladěná směs tří esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem v poměru 2:1:1 v instantní podobě, doplněná o glutamin, zinek a vitamíny skupiny B. Složení speciálně vyvinuté pro podporu syntézy bílkovin, zlepšení funkce metabolismu a imunity, oddálení únavy a zvýšení výkonnosti.
Vhodnou náhradou za tento produkt je: BCAA 2:1:1 POWDER

Datum: 10.3.2020 10:01 Odpovědi: 16

Sportovní lezení

Autor:Mazgy Datum:28.12.2021 19:30

Dobrý den. Věnuji se sportovnímu lezení. 42 let 174 cm, 63kg. Můj typický trénink jsou 4h na umělé stěně v obtížnosti 6c-7c 2x týdně (+kratší silové a kompenzační tréninky doma, když je čas a energie). V mém věku už silový trénink není tak jednoduchý, zejména stran regenerace, moje strava není konzistentní co do obsahu bílkovin a taky mívám po tréninku často hladová okna, než se dostanu k normálnímu jídlu. Proto uvažuji o nějakých suplementech. Doposud jsem většinou při tréninku snědl jen nějakou tu snikrsku a pil jen vodu nebo na povzbuzení kofolu. Lezci většinou radí užívání BCAA před a po tréninku, to mi přijde samo o sobě nedostačující, pokud hned po tréninku není dostatečný příjem bílkovin. Co je tedy podle vás lepší: - během a po tréninku BCAA a po tréninku například After Training Protein? Nebo - během a po tréninku Gainer a po tréninku After Training Protein? Mi tedy druhá varianta připadá logičtější.
Také uvažuji pro zvýšení výkonu a síly přidat Kreatin, spíše v nějakém bazálním udržovacím režimu než v plnícím režimu pro nějaký tréninkový cíl. Předem děkuji za radu.

Re: Sportovní lezení

Autor:Michal Tuček Datum:1.1.2022 20:45

Dobrý den

Začnu od konce, protože ve vašem věku a typu sportovní aktivity bych doporučením kreatinu začal. Určitě vás ale budu nabádat k umírněnému dávkování v rozsahu 3 až 6 gramů kreatinu za den. Toto množství bohatě postačí k zvýšení síly a nepřímou cestou i k zlepšení regenerace v řádu dvou až třech týdnů od začátku užívání. Vyšší denní příjem kreatinu však může způsobit nárůst tělesné hmotnosti, a to předpokládám u tohoto sportu není žádoucí. 

Pokud nemáte zajištěnou stravu po sportovní aktivitě, může pro Vás být užitečný některý z těchto produktů:

  1. AFTER TRAINING PROTEIN v případě, že v průběhu sportovní aktivity přijímáte zdroj energie (například z produktu ISODRINX).
  2. COMPRESS B.I.G. v případě, že v průběhu sportovní aktivity přijímáte pouze vodu a nemáte při aktivitě po ruce nějakou tyčinku pro doplnění energie

S pozdravem

M. Tůček

Doporučení suplementace

Autor:Michal Dalešický Datum:9.6.2021 15:58

Dobrý den, snažím se o redukci hmotnosti, zároveň však o nabírání svalové hmoty. Chodím 3-4x týdně do fitka + dávám po tréninku 30 minut cardio (běh na pásu). Před tréninkem dávám BCAA mega strong drink a spalovač Synephrine, po tréninku After training protein a Arginine + během dne Whey Protein a na noc Micellar Casein. Myslíte, že je tato suplementace vzhledem k mému cíli optimální, nebo byste mi doporučil/a zvolit jiné produkty (např. kreatin)? Děkuji za odpověď.

Re: Doporučení suplementace

Autor:Michal Tuček Datum:10.6.2021 14:58

Dobrý den

Vzhledem k tomu že netuším, jaké množství konkrétních živin přijímáte ve stravě, nemohu být ve svém doporučení konkrétní. Pokud vám ve stravě chybí bílkovina, potom volíte správně produkt AFTER TRAINING PROTEIN, produkt 100 % WHEY PROTEIN i produkt MICELLAR CASEIN. Nutno podotknout, že v den použití získáte z doporučovaných dávek těchto třech doplňků stravy přibližně 74 g bílkoviny, a to pouze za předpokladu, že zmíněné produkty nemícháte v mléce.

Ve stejném duchu mohu podpořit nebo vyvrátit nutnost užívání aminokyseliny L-arginin. Pokud se ve stravě vyhýbáte rostlinným zdrojům bílkoviny nebo třeba kolagenu, je předpoklad, že vaše tělo přijímá ve stravě nižší hladiny této aminokyseliny. Protože se však u dospělého člověka nejedná o aminokyselinu esenciální, není její příjem podmínkou. Většina savců (včetně člověka) si dokáže syntetizovat z aminokyselinu L-arginin z jiných aminokyselin, a to z L-prolinu, L-glutaminu a glutamátu, ale mínění sportovců však směřuje k jejímu zvýšenému příjmu.

BCAA jsou na rozdíl od argininu považovány za aminokyseliny esenciální a jejich přítomnost je podmíněna i ve stravě dospělého člověka. Když se ale zaměřím na přijímanou bílkovinu z vyjmenovaných doplňků stravy, tak ta v součtu nabízí necelých 18 g BCAA. Pokud k tomuto množství přidáte produkt BCAA MEGA STRONG DRINK dostanete se na hodnotu necelých 24 g BCAA pouze z doplňků stravy za den. Podle celkového složení bílkoviny ve vaší stravě a podle vaší tělesné hmotnosti musíte sám usoudit, zda je toto použití optimální.

Redukce tělesné tukové tkáně i svalový růst souvisí s vhodně zvolenou fyzickou aktivitou. Vzájemně se oba cíle nevylučují a obojího lze dosáhnout společnou cestou. Strava by měla obsahovat optimální množství bílkovin (z dlouhodobého hlediska doporučuji množství 1,6 až 2 g bílkoviny na kilogram tělesné hmotnosti ze všech zdrojů včetně doplňků stravy). Příjem sacharidů s ohledem na zamýšlenou redukci tělesného tuku doporučím v množství 3 g na kilogram tělesné hmotnosti, a to opět ze všech zdrojů. Příjem jednoduchých cukrů by měl být nižší než 10 % z celkové energetické hodnoty a jejich koncentrace by měla být zejména v čase fyzického výdeje. Příjem tuku bych doporučil nastavit na hladinu 0,6 až 0,8 g na kilogram tělesné hmotnosti. Tuky pevného skupenství budou vhodnější spíš pro tepelnou úpravu a studenou kuchyni lze obohatit o tuky kapalné formy (snaha o jednoduché laické vysvětlení).

Pokud vaše tělesná hmotnost nedosahuje 100 kg (a více), doporučil bych s ohledem na výše uvedená fakta použít místo BCAA a L-argininu dotazovaný kreatin. Použití produktu SYNEPHRINE může být užitečné, ale neužíval bych společně s kreatinem ve stejném čase.

M. Tůček

cyklistika

Autor:Kristýna Koscová Datum:1.2.2021 18:02

Dobrý deň, je vhodné používať tento produkt aj počas intenzívneho alebo vytrvalostného tréningu a závodu na kole. Trvanie závodov pre XCO cca 1h. Maratóny a tréningy okolo 3 - 4 hodiny. Doteraz som používala pred tréningom alebo závodom BCAA Complex.

Re: cyklistika

Autor:Michal Tuček Datum:2.2.2021 12:22

Dobrý den

Deficit esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) souvisí spíš se stravovacím vzorcem než se sportovní aktivitou. Pokud přijímáte ve stravě převážně bílkovinu chudou na BCAA, můžete použít tento doplněk stravy i v průběhu kratší aktivity. U čistých aminokyselin dochází v lidském těle k jejich vstřebání a transportu dokonce i při zvýšené fyzické aktivitě. Podmínkou pro vstřebáni a transport aminokyselin je přítomnost sodíku, takže by při náročném fyzickém výkonu nemělo dojít k jeho "vypocení" a sportovec by měl elektrolyty v průběhu vytrvalostního výkonu stále doplňovat. Vědecké práce zaměřené na ztráty aminokyselin však neprokázaly významnější rozdíly úbytku BCAA ve srovnání s ostatními aminokyselinami při zvýšeném energetickém výdeji, a to jak prostřednictvím potu, tak vlivem svalové práce. Studie prokazující opak jsou považovány za účelové, nebo jejich výsledek nebyl uznán z jiného důvodu.

Pokud máte stravu na BCAA chudou, určitě můžete produkt BCAA MEGA STRONG DRINK použít při kratších sportovních aktivitách (do 60 minut) jako součást pitného režimu. V rámci delšího energetického výdeje, již použití tohoto produktu v průběhu aktivity není příliš vhodné, protože v produktu chybí sacharidy, které tělo volí jako nejvýznamnější zdroj energie v celkové energetické směsi pro svalovou práci. Sacharidy byste musela doplňovat z jiných potravin nebo doplňků, ale pokud vaše aktivita trvá 3 až 4 hodiny, bude ztráta glukózy příliš velká na to, aby bylo možné sacharidy doplnit a vyloučit sacharidy z iontového nápoje považuji při tak dlouhé aktivitě za chybu. V případě dlouhé sportovní aktivity považuji za hodnější využití produktu BCAA MEGA STROMG DRINK před sportovní aktivitou, jako součást běžného pitného režimu. Díky výše uvedeným informacím jej můžete doplnit také o produkt SALT CAPS.

M. Tůček

Věk

Autor:Matěj Datum:6.7.2020 18:40

Dobrý den, mohl bych se zeptat zda můžu užívat tyto BCAA? Je mi 17 let, 18 budu mít za půl roku. A mohl také užívat produkt BCAA Energy?

Re: Věk

Autor:Michal Tuček Datum:8.7.2020 08:13

Ahoj Matěji

Pokud máš ve stravě nedostatek některé z esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), tak tento produkt s ohledem na svůj věk můžeš použít. 

M. Tůček

detaz

Autor:David Baďura Datum:5.6.2020 22:38

dobrý den,prosím vás dvě tablety THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS si dám před tréninkem a při tréninku popíjím BCAA mega strong,je to v pořádku?

Re: detaz

Autor:Michal Tuček Datum:8.6.2020 10:56

Dobrý den

Ano, kombinace je možná.

M. Tůček

Kombinace

Autor:Matěj Datum:17.5.2020 18:03

Dobrý den,
lze kombinovat před tréninkem creatin, během tréninku užít bcaa a hodinu po tréninku Whey protein 100%? Děkuji za odpověď

Re: Kombinace

Autor:Michal Tuček Datum:18.5.2020 08:54

Dobrý den

Ano, tato kombinace je možná.

M. Tůček