Handicapovaní cyklisté na pražském Strahově | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Handicapovaní cyklisté na pražském Strahově

Handicapovaní cyklisté na pražském Strahově

Datum: 6.10. 2014

NUTREND podporuje Českou asociaci tělesně handicapovaných, takže si nemohl nechat ujít velký cyklistický podnik na závěr sezóny.

Konal se v neděli 28. září na pražském Strahově, který se stal už po páté dějištěm finálového závodu Evropského poháru handicapovaných cyklistů, finálového závodu mládeže a žen Českého poháru na silnici a také dějištěm významného tuzemského závodu – Memoriálu Evžena a Jaroslava Cihláře pro kategorii mužů Elite. Jeho vítězem se stal jezdec pražské Dukly Alois Kaňkovský před Milanem Kadlecem a Tomášem Bucháčkem.
Velmi silně obsazenému závodu žen dominovala Anna Svobodová (KCR Roudnice n. L.) společně s talentovanou juniorkou a bikerkou Barborou Průdkovou z pořádajícího týmu NUTREND Specialized Racing, které s výrazným náskokem ujely svým soupeřkám. Na druhé pozici se umístila Jarmila Machačová před Lucií Záleskou.
Zlatou tečkou celodenního pestrého závodního programu byl závod juniorů, který pro sebe v dramatickém spurtu rozhodl jezdec týmu SKC Tufo Prostějov Luděk Helis, těsně před Janem Rajchartem z NUTREND Specialized Racing.
 
Závod Evropského poháru handicapovaných cyklistů přinesl úspěchy i českým barvám. Výborný výkon po roční závodní pauze předvedla stříbrná paralympijská medailistka z Londýna a mistrovství světa Tereza Diepoldová (NUTREND Specialized Racing) a potvrdila informaci, že se v příštím roce hodlá v plné síle vrátit zpět do závodního kolotoče vrcholné paracyklistiky. Velmi dobrá jsou též třetí místa jejích týmových kolegů Tomáše Kajnara v kategorii C5 a Michala Šišky v kategorii MH3.
Bohužel i na Strahově pokračovala smůla v podobě zranění našich úspěšných jezdců. Při rozjíždění se po chvilkové nepozornosti ocitl na zemi i náš nejzkušenější handicapovaný cyklista Michal Stark, mistr světa a mnohonásobný medailista MS, ME i paralympijských her. Následky pádu jsou velmi závažné, zlomená pánevní kost si vyžádala neodkladný operativní zákrok.

Fotogalerie