Je kombinace proteinů a kreatinů vhodná? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Je kombinace proteinů a kreatinů vhodná?

Datum: 21.2. 2014

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je vhodné používat současně například WHEY CORE 100 a KRE-ALKALYN. Jak jsem četl, tak proteiny jsou lépe vstřebatelné v kyselém prostředí a jestli jsem to dobře pochopil, tak KRE-ALKALYN má velmi vysoké pH, protože pro vstřebání potřebuje spíš zásaditější prostředí. Oba dva produkty přitom mají doporučené dávkování 2 hodiny před a 2 hodiny po tréninku. Je teda vhodné použít oboje současně nebo před tréninkem jedno a po tréninku druhé? Nebo se to zcela vylučuje? Děkuji za odpověď. Tomáš

Nic nebrání tomu brát jak proteinový koncentrát, tak KRE-ALKALYN současně.
Jen trochu na vysvětlenou. Bílkoviny potřebují pro trávicí procesy (tedy štěpení bílkovin na kratší části složené z aminokyselin) kyselé prostředí. Nejedná se ještě o vstřebávání (to nastává až v tenkém střevě po úplném rozštěpení na jednotlivé aminokyseliny, di- a tripeptidy), ale o trávení. Vyloučením kyseliny solné jako reakce na bílkovinnou stravu se sníží pH zhruba na dva a tím se vytvoří silně kyselé prostředí, které aktivuje trávicí enzym pepsinogen v účinný pepsin. Jinak by trávicí procesy nemohly v žaludku probíhat.
Normální kreatin monohydrát by se v tomto prostředí z velké části degradoval na neúčinný kreatinin, který se poté vyloučí močí a tedy účinnost za těchto okolností by se značně snížila. Právě upravená molekula kreatin monohydrátu, tedy KRE-ALKALYN, vykazuje vysoce alkalické pH = 12 a tato vlastnost zabraňuje extrémně kyselému prostředí v žaludku přeměňovat kreatin v neúčinný kreatinin. Je to díky kombinaci kreatin monohydrátu se sodou bicarbonou. Nejedná se tedy o to, že by kyselé prostředí zabraňovalo vstřebávání kreatinu, ale o obranu před degradací.
KRE-ALKALYN navíc nepotřebuje pro zabezpečení efektu současný příjem sacharidů (nepotřebuje inzulin k tomu, aby ho vtáhl do svalové buňky) a tedy kombinace proteinových koncentrátů s ním je možná a nijak nesnižuje jeho efekt.

Seznam produktů