Je kombinace proteinů a kreatinů vhodná? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Je kombinace proteinů a kreatinů vhodná?

  Datum: 21.2.2014

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je vhodné používat současně například WHEY CORE 100 a KRE-ALKALYN. Jak jsem četl, tak proteiny jsou lépe vstřebatelné v kyselém prostředí a jestli jsem to dobře pochopil, tak KRE-ALKALYN má velmi vysoké pH, protože pro vstřebání potřebuje spíš zásaditější prostředí. Oba dva produkty přitom mají doporučené dávkování 2 hodiny před a 2 hodiny po tréninku. Je teda vhodné použít oboje současně nebo před tréninkem jedno a po tréninku druhé? Nebo se to zcela vylučuje? Děkuji za odpověď. Tomáš

  Nic nebrání tomu brát jak proteinový koncentrát, tak KRE-ALKALYN současně.
  Jen trochu na vysvětlenou. Bílkoviny potřebují pro trávicí procesy (tedy štěpení bílkovin na kratší části složené z aminokyselin) kyselé prostředí. Nejedná se ještě o vstřebávání (to nastává až v tenkém střevě po úplném rozštěpení na jednotlivé aminokyseliny, di- a tripeptidy), ale o trávení. Vyloučením kyseliny solné jako reakce na bílkovinnou stravu se sníží pH zhruba na dva a tím se vytvoří silně kyselé prostředí, které aktivuje trávicí enzym pepsinogen v účinný pepsin. Jinak by trávicí procesy nemohly v žaludku probíhat.
  Normální kreatin monohydrát by se v tomto prostředí z velké části degradoval na neúčinný kreatinin, který se poté vyloučí močí a tedy účinnost za těchto okolností by se značně snížila. Právě upravená molekula kreatin monohydrátu, tedy KRE-ALKALYN, vykazuje vysoce alkalické pH = 12 a tato vlastnost zabraňuje extrémně kyselému prostředí v žaludku přeměňovat kreatin v neúčinný kreatinin. Je to díky kombinaci kreatin monohydrátu se sodou bicarbonou. Nejedná se tedy o to, že by kyselé prostředí zabraňovalo vstřebávání kreatinu, ale o obranu před degradací.
  KRE-ALKALYN navíc nepotřebuje pro zabezpečení efektu současný příjem sacharidů (nepotřebuje inzulin k tomu, aby ho vtáhl do svalové buňky) a tedy kombinace proteinových koncentrátů s ním je možná a nijak nesnižuje jeho efekt.

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist