NUTREND racing team kraloval ve Slovinsku | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND racing team kraloval ve Slovinsku

NUTREND racing team kraloval ve Slovinsku

Datum: 24.6. 2015

V Gorjanci poblíž Novo Města ve Slovinsku na celou sestavu NUTREND racing čekala výzva v podobě 4,5 kilometrů dlouhé tratě. Slovinská trať je pravidelnou zastávkou evropského poháru a NUTREND Racing patří každoročně k favoritům tohoto závodu.

K pátému závodu kalendáře FIA International Hill Climb Cup 2015 se tedy vydal člen NUTREND teamu Václav Janík společně s Jiřím Svobodou a Petrem Trnkou. V loňském roce Václav Janík a Jiří Svoboda v Gorjanci slavili zisk double a tak byli všichni zvědaví na vítěze letošního ročníku.
 
Kopec v Gorjanci je charakteristický pro balkánské podniky, tedy s nerovným, uklouzaným a zrádným povrchem. První setkání se zatáčkami tratě si trojice nutrenďáckých Norem odbyla v průběhu tréninků a na základě toho doladili své podvozky a aerodynamické prvky. „Je to pro mě první start s Normou na trati takového charakteru. Hledám limit, který mi auto dovolí. Z auta mám výborný pocit jako při předchozích startech, jen musím využít jeho potenciálu,“ prozradil po tréninku v Gorjanci Václav Janík.
 
Nedělní program závodu byl zahájen na osychající trati. Jezdci Nutrend Racing Václav Janík a Petr Trnka byli společně s Federicem Liberem po první jízdě v čele. Z vedoucího tria se jako první na trať druhého kola vydal Petr Trnka, který dosáhl totožného času z první jízdy. Václav Janík potvrdil roli favorita šampionátu a Petra Trnku pokořil. Člen NUTREND teamu se tak posunul do průběžného vedení. Poslední, kdo mohl ohrozit čas Václava Janíka na slovinské trati, byl Ital Liber. Ten předvedl, že právě on je specialistou na trať Gorjanci a čas 1:41,6 mu zajistil nejcennější trofej z letošního ročníku závodu. Nutrend Racing si tak připsal dvojí umístění na stupních vítězů absolutního pořadí - druhé a třetí místo, čímž navázal na šňůru vydařených výsledků ve Slovinsku z předchozích sezón.
 
„Závod byl dnes velmi dramatický a napínavý. Nehoda Jirky Svobody není vůbec příjemným zážitkem, ale naštěstí je náš týmový kolega v pořádku, což je nejdůležitější. Nový závodní speciál mě podržel a opět mě nezklamal SMASH UP ENERGY od NUTRENDu, který mě držel v perfektní koncentraci. Na Federica to tentokrát přesto nestačilo, ale rád bych mu porážku vrátil třeba na jeho domácí půdě při příštím závodě,“ zakončil slovinský závod Václav Janík.
 
Nutrend Racing nyní spěchá do místa dalšího závodu v italském Ascoli, kde bude na startu k vidění Norma Václava Janíka. Horká italská půda s řadou těžkých soupeřů čeká na Václava již tento víkend 27.-28. června.