Třetí kolo Pražského MTB poháru ve Kbelích ovládli Havlíková a Malík | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Třetí kolo Pražského MTB poháru ve Kbelích ovládli Havlíková a Malík

Třetí kolo Pražského MTB poháru ve Kbelích ovládli Havlíková a Malík

Datum: 11.5. 2015

Úřadující mistryně České republiky Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec) a Michal Malík (Eleven Mercedes Mitas) zvítězili v elitních kategoriích třetího kola Pražského MTB poháru 2015, který se uskutečnil v příjemném prostředí lesoparku Kbely.

Elitní závod mužů byl pohromou pro favority závodu. Hned na startu přetrhl řetěz loňský vítěz kbelského závodu, Kryštof Bogár. Následně měl defekt další z favoritů, Jan Nesvadba a konečně, v první třetině závodu se odvrátilo štěstí také od medailisty ME a olympionika, Jana Škarnitzla, kterému se na trati doslova rozpadla přehazovačka a závod musel ukončit.
 
Silně obsazenému závodu juniorů dominovali opět jezdci týmu Nutrend Specialized Racing, Adéla Šafářová a Matěj Průdek.
 
Kbelský závod v olympijském cross country znovu překonal, po Zličíně a Řepích účastnický rekord. Ovšem nutno dodat, že závody byly nejenom početně, ale také velmi kvalitně obsazené. Pro mnoho závodníků byl kbelský závod posledním testem před blížícím se Českým pohárem v Řepích, který se uskuteční už příští víkend na náročné řepské trati. A nejedná se pouze o zavedené kategorie Českého poháru. V Řepích se totiž také uskuteční, historicky poprvé, Český pohár Minime pro všechny předžákovské kategorie. Máme se na co těšit a už nyní vás zveme do Řep. Uvidíme zde absolutní špičku horských kol v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým, ale také souboj nejmladší, nastupující generace bikerů.
 

Fotogalerie

foto: Barbora Klap