Urychlení regenerace při cyklistice | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Urychlení regenerace při cyklistice

Datum: 25.2. 2014

Dobrý den, jezdím na kole, a to jak na silničním, tak na MTB. Trénuji prakticky denně, cca 550 hodin ročně. Od NUTRENDu beru 2x denně protein, a to WHEY CORE 100. Před těžším tréninkem na kole používám ENDURO BCAA. Po extrémní zátěži gainer. V zimní přípravě v posilovně AMINO BCAA MEGA STRONG. Zvažuji zařadit noční protein - jde mi o zvyšování výkonnosti, ale zejména o urychlení regenerace a ochranu organismu. Děkuji za rady a doporučení produktů.

Jak tak počítám objem vaší tréninkové práce, tak mi to vychází cca na dvě hodiny denně (pokud beru v potaz, že alespoň jeden den v týdnu si dáte odpočinek), a to je opravdu velmi náročné na optimálně sestavený výživový program, tedy zdaleka nejenom na použití doplňků výživy.
 
Pomocí produktu 100 % WHEY PROTEIN sice zvýšíte příjem kvalitních bílkovin, které i v cyklistice potřebujete zvýšené množství, ale bílkoviny vám energii nedodají a cyklistika, zvláště silniční, je extrémně náročná na potřebu energie. Jen pro zajímavost: uvádí se potřeba cyklistů při více etapových závodech typu Tour de France v průměru kolem 8000 kcal denně. Sice to není váš případ, ale je zjevné, že i u vás je třeba výrazně zvýšit příjem sacharidů jako základního zdroje energie v cyklistice – samozřejmě pokud to neděláte, protože svůj jídelníček jste nepopsal.

Nějaký sacharidový koncentrát (označovaný též gainer) byste měl brát po každé zátěži nejenom extrémní. V cyklistice vždy dojde k vyčerpání svalového glykogenu (zásobního cukru ve svalových buňkách) a ten je potřeba po fyzické námaze co nejrychleji a v dostatečném množství doplnit – jinak budou i nadále po tréninku převládat katabolické procesy a vaše výkonnost z dlouhodobého pohledu bude ohrožená. Co je dostatečné množství? Doporučuji u vás minimálně 1 gram sacharidů (v podobě gaineru) na 1 kg tělesné váhy, a to v průběhu dvou hodin po tréninku. Můžete použít REGENER, který kromě téměř 90 % obsahu velmi dobře vstřebatelných sacharidů obsahuje zvýšený podíl větvených aminokyselin a glutamin, což jsou složky velmi potřebné pro regeneraci. Přesto bych ještě přidal tak 3 gramy větvených aminokyselin (BCAA COMPLEX). Zhruba 90 minut po tréninku si dejte vámi zmíněný 100 % WHEY PROTEIN.

Před tréninkem musíte být optimálně energeticky zásoben (natož před závodem) – můžete použít cca 90 minut před tréninkem tyčinku VOLTEGE ENERGY BAR, nebo FLAPJACK. Pokud je očekávaná aktivita s vysokou tepovou frekvencí hned po startu, bude vhodnější použít jako poslední stravu před započetím aktivity energetický gel ENDUROSNACK.
V průběhu náročné sportovní aktivity v případě energetických krizí je naopak vhodné použití CARBOSNACK.
  
Na noc doporučuji MICELLAR CASEIN, který lze charakterizovat jako noční protein. Opravdu ale dbejte na celodenní zvýšený příjem sacharidů – nejlépe ve formě vydatných příloh jako je rýže a těstoviny či ovesné vločky. Při vaší poměrně extrémní tělesné zátěži je vaše možná celodenní potřeba kolem cca 8 gramů sacharidů na 1 kg tělesné váhy.

Seznam produktů

REGENER

REGENER

350

304 bez DPH

FLAPJACK

FLAPJACK

37

32 bez DPH