Jak tak počítám objem vaší tréninkové práce, tak mi to vychází cca na dvě hodiny denně (pokud beru v potaz, že alespoň jeden den v týdnu si dáte odpočinek), a to je opravdu velmi náročné na optimálně sestavený výživový program, tedy zdaleka nejenom na použití doplňků výživy.
Nějaký sacharidový koncentrát (označovaný též gainer) byste měl brát po každé zátěži nejenom extrémní. V cyklistice vždy dojde k vyčerpání svalového glykogenu (zásobního cukru ve svalových buňkách) a ten je potřeba po fyzické námaze co nejrychleji a v dostatečném množství doplnit – jinak budou i nadále po tréninku převládat katabolické procesy a vaše výkonnost z dlouhodobého pohledu bude ohrožená. Co je dostatečné množství? Doporučuji u vás minimálně 1 gram sacharidů (v podobě gaineru) na 1 kg tělesné váhy, a to v průběhu dvou hodin po tréninku. Můžete použít REGENER, který kromě téměř 90 % obsahu velmi dobře vstřebatelných sacharidů obsahuje zvýšený podíl větvených aminokyselin a glutamin, což jsou složky velmi potřebné pro regeneraci. Přesto bych ještě přidal tak 3 gramy větvených aminokyselin (BCAA COMPLEX). Zhruba 90 minut po tréninku si dejte vámi zmíněný 100 % WHEY PROTEIN.
Před tréninkem musíte být optimálně energeticky zásoben (natož před závodem) – můžete použít cca 90 minut před tréninkem tyčinku VOLTEGE ENERGY BAR, nebo FLAPJACK. Pokud je očekávaná aktivita s vysokou tepovou frekvencí hned po startu, bude vhodnější použít jako poslední stravu před započetím aktivity energetický gel ENDUROSNACK.
V průběhu náročné sportovní aktivity v případě energetických krizí je naopak vhodné použití CARBOSNACK.
Na noc doporučuji MICELLAR CASEIN, který lze charakterizovat jako noční protein. Opravdu ale dbejte na celodenní zvýšený příjem sacharidů – nejlépe ve formě vydatných příloh jako je rýže a těstoviny či ovesné vločky. Při vaší poměrně extrémní tělesné zátěži je vaše možná celodenní potřeba kolem cca 8 gramů sacharidů na 1 kg tělesné váhy.