V Nogaru hrála česká hymna | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

V Nogaru hrála česká hymna

V Nogaru hrála česká hymna

Datum: 24.6. 2015

Další díl evropského poháru tahačů zavítal do Nogaru. V sobotním měřeném tréninku vyhrál Adam Lacko (team Buggyra racing) a vyjel si tak první řadu na start závodu. Jeho kolega a člen NUTREND Teamu David Vršecký zajel pátý nejrychlejší čas.


V prvním pohárovém závodě bojoval David s technickými problémy, když mu Reinert prorazil zadní gumu a měl co dělat se svým vozem. Přesto dojel na čtvrtém místě. Ve druhém sobotním pohárovém závodě měl kolizi tentokráte s Albacetem a Halmovou a díky tomu dojel na pátém místě. Celkovým vítězem sobotních jízd s počtem 30 bodů je Adam Lacko. Společně s Davidem dál vedou v poháru konstruktérů s náskokem 22 bodů. David zhodnotil sobotu: „Albacete mě prostě sestřelil. Dostal se přede mě i Adam, takže jsem si poté za sebou hlídal jen Hahna. Zítra to musí být lepší. Večer pořádně zrelaxujeme, dáme REGENER od NUTRENDu a věřím, že již nebudu sbírat jen brambory!“

V neděli vstoupil Adam do měření sil nejrychlejším časem. David Vršecký zkoušel nové nastavení a nakonec si vyjel pátý nejrychlejší čas. „Rozhodli jsme se pro nějaké změny v nastavení podvozku, abych se alespoň posunul do druhé řady. Náš plán nevyšel podle představ a je z toho pátý čas,“ zklamaně líčil své pocity Vršecký. Start třetího pohárového závodu nepřinesl žádné velké drama. Adam Lacko tlačil lídra celý závod, ale Kiss žádnou chybu neudělal a Adam si tak připsal druhé místo. David Vršecký se tentokrát obešel bez kolizí i technických problémů a dojel pátý. „Konečně jsem mohl závodit, aniž by to bylo v jiných než mých rukou. Měl jsem Antonia na dostřel, ale šanci na posun před něj mi nedal,“ uzavřel třetí jízdu víkendu Vršecký. Poslední závod sledovalo dle oficiálních údajů 38 963 diváků. David Vršecký prožil další ze závodů, kdy jen nevěřícně kroutil hlavou. „Start vypadal dobře, ale pak to tam Steffi zašlápla a já se propadl na páté místo. Poté mě navíc poslal mimo trať Kiss a bylo po nadějích. Raději to nebudu komentovat. Radši rychle zapomenout a připravit se na jeden z vrcholů sezóny, který nás čeká už příští víkend v Německu,“ popisoval průběh závodu David, který se i díky tomuto výsledku propadl na celkové páté místo. Adam Lacko dojel v závodě sedmý a celkově skončil tento víkend na druhém místě tři body za Kissem.