Nechtějte vše hned za každou cenu dohnat. Tělo si musí zase na zátěž zvyknout, takže nejde začít tam, kde jste na podzim přestali. Není na škodu nejprve zařadit indiánský běh a pak se teprve rozběhat. Postupně navyšujte vzdálenosti a začínejte s pomalý tempem.
Nepřehánějte to
Jak už jsme psali, tělo si musí navyknout a tak ze začátku nechoďte běhat každý den. Dávejte se mezi tréninky 1-2 dny pauzu, aby se organismus mohl zregenerovat. Odpočinek může být i aktivní, výborné je třeba plavání.
Když nevíte co na sebe, tak se řiďte poučkou oblékat se tak, jako by bylo o deset stupňů více. Ze začátku noste i čelenku a rukavice a ty s postupujícími teplotami odkládejte. Na jarní běhání je skvělá tenká větrovka, která ochrání před větrem a mrholením, dobře odvádí pot a přitom je prodyšná.
Pijte
I když jsou teploty tak akorát, při výkonu se potíte. Proto dbejte na dostatečný pitný režim, který může i pomoci ve sportovním výkonu. Skvělé jsou například izotonické nápoje nebo po tréninku je vynikající nápoj Regener, díky kterému nebudete tak unavení a svaly nebudou tak bolet.
Jarní sluníčko je zrádné a silné. Pokud budete déle venku, nezapomeňte se natřít ochranným slunečním krémem, které zachrání vaše uši, tváře i nos. Velmi vhodné jsou i sluneční brýle, my nosíme fotochromatické, které se zatmavují podle intenzity světla.
Text: Soňa, Running2