Co všechno v zimě běžec potřebuje | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Co všechno v zimě běžec potřebuje

Co všechno v zimě běžec potřebuje

Datum: 19.2.2021

Ano, stačí nazout boty a jít. Jenže zrovna teď v chladnějším období to chce pár vychytávek, se kterými to půjde ještě lépe a snadněji!

Teplé běžecké podkolenky

Nachlazené achilovky! Jak nepříjemné a bolestivé. Ale tomu se dá vyhnout. Důležité je nemít holé kotníky, takže zapomeňte na letní krátké ponožky. Ideální jsou podkolenky, které schovají celou nohu až po lýtko. Vynikající je merino vlna, která udrží teplotu a hřeje, i když je mokrá. Proto ani nutně nemusíte mít běžecké boty s membránou, protože stejně, když je sníh a nemáte na nich speciální návleky, tak se do boty sníh dostane vrchem a budete v nich mít mokro. Stejně tak to je, i když prší. Merino vlna tedy hřeje za každých okolností. My nosíme merino podkolenky kompresní, ty se ale vyplatí od vzdáleností delších než 10 kilometrů. 

 

Nákrčník

Krk je náchylný na prochladnutí a ne všechna běžecká trička nebo bundy mívají stojáček. Nákrčník je praktický i v tom, že s sebou nemusíte tahat roušku. Jednoduše nákrčník přetáhnete přes nos a navíc je skvělý i při velmi chladném vzduchu, kdy se vám přes něj vdechovaný vzduch oteplí. Skvělé jsou nákrčníky z funkčních materiálů, hřejí a přitom i odvádějí pot. Nám se nejvíce osvědčily jednobarevné nákrčníky v černé barvě, které se pak hodí úplně ke všemu a navíc nezacházejí. 

 

Termo kraťasy nebo sukně

V chladu se boky a pozadí velmi špatně prokrvují a to nejenom u žen. Skvělé jsou buď spodní termo kraťasy, na které natáhnete legíny nebo běžecké kraťasy. Když je velmi silný mráz a extrémně nízké teploty, jsou vynikající péřové kraťasy nebo zateplená běžecká sukně. Krásně tyto oblasti zahřejí a chrání. U sukně se nemusíte bát, má na bocích zipy, takže nijak neomezuje v pohybu. 

 

Tyčinka pro energii

V zimě snadno dojde energie. Je to způsobeno chladem a tím, že vydáváte více energie, když běháte na sněhu nebo ledu, tak se musíte více soustředit a také vyrovnávat balanc. Není od věci u sebe mít energetickou tyčinku (například Nutrend Voltage Energy Bar nebo Nutrend Fruit Energy Bar). Kdykoliv cítíte, že síly ubývají, tak doporučujeme si do ní párkrát kousnout. Doporučujeme při konzumaci nestát na místě a hýbat se, abyste neprochladli. Zásadou v zimě je být stále v pohybu! 

 

Samozatmavovací sportovní brýle

Že jsou brýle vhodné, jen když svítí slunce? Ale kdeže! Oči je potřeba si chránit po celý rok, zvlášť pokud běháte v přírodě. Taková větvička dokáže napáchat pěknou neplechu. Speciální sportovní brýle mají skla, která se zatmavují podle míry UV záření. Výborně tak chrání oči nejenom když je sníh, ale i před UV zářením, které proniká přes mraky. Výhodou těchto brýlí je, že v nich můžete běhat i večer za tmy. Jejich intenzita se mění z úplně čiré až po tmavou. Text: Soňa, Running2.cz


Seznam produktů

VOLTAGE ENERGY BAR

VOLTAGE ENERGY BAR

Energie sbalená do lahodné tyčinky v sobě kombinuje skvělou chuť a ideální formu...

od 31

27 bez DPH

FRUIT ENERGY BAR

FRUIT ENERGY BAR

Ovocná sportovní tyčinka s mimořádnou chutí a více než 50 % ovoce je ideální...

od 17

15 bez DPH

ENDURANCE BAR

ENDURANCE BAR

Velká dávka energie vložená do tyčinky, která nebude při sportovní aktivitě...

od 31

27 bez DPH