Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

NUTREND Klub

Nutrend klub

NUTREND Klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10 % na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 900 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 900 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

Velice účinná kapslová forma 6 důležitých minerálů pro harmonizaci těla a podporu zatěžovaného organismu. Minerály v chelátové podobě zajistí vyšší využitelnost organismem.

Datum: 7.3.2016 09:01 Odpovědi: 28

Látka E 132 v tabletě Multimineral

Autor:Sklenář David Datum:11.6.2020 12:08

Dobrý den,
obsažena látka E 132 je pouze v obalu kapsle?
Je tedy možné se této látce vyhnout, rozdělením tablety a následném rozmíchání ve vodě?

Re: Látka E 132 v tabletě Multimineral

Autor:Michal Tuček Datum:12.6.2020 08:05

Dobrý den

Upřesňuji, že produkt MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS obsahuje kapsle a nikoliv tablety. Studie, které se věnovali rizikům s ohledem na orální užívání látky E132 neprokázaly zásadní zdravotní rizika při běžné konzumaci, a proto je toto barvivo povolené pro použití v potravinách, a to jak na území EU, tak i v USA. Problém s karcinomem byl prokázán pouze po aplikaci této látky za pomocí vpichu (injekce). Pokud nemáte v úmyslu aplikovat kapsle (nebo jakékoliv potraviny ve kterých na tuto látku narazíte) za pomoci injekce, bude pro vás užití této látky bezpečné.

Látka E132 - Indigotin (Cl potravinářská modř 1) je u výrobku MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS
použita pouze v želatinovém pouzdře kapsle.

M. Tůček

Problémy se spánkem

Autor:Luděk Datum:25.3.2020 09:37

Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal, zda doplněk stravy MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS může ovlivňovat spánek.
Od doby, kdy jsem začal tento doplněk užívat, probouzím se každý den mezi 4 a 6 ráno a mám problém znovu usnout.
Děkuji

Re: Problémy se spánkem

Autor:Michal Tuček Datum:25.3.2020 10:43

Dobrý den

Tento produkt neobsahuje látky, které by způsobovaly nespavost a kvalita spánku by užíváním tohoto produktu neměla být dotčena. Ranní buzení bude zřejmě jiné příčiny.

M. Tůček

Dobrý den,

Autor:Marcela Vítovcová Datum:3.1.2020 23:43

Ráda bych tyto minerály zakoupila dceři. Závodne plave, je jí 15 let. Byla jí zjištěna velmi nízká hladina železa 5,6 a spodní hranice je 6. Může je užívat? Děkuji za odpověď

Re: Dobrý den,

Autor:Michal Tuček Datum:6.1.2020 14:40

Dobrý den
Pokud se jedná o aktivního a intenzivně trénujícího jedince, lze tyto kapsle doporučit i mladému sportovci ve věku vaší dcery.
V případě, že je ale diagnostikován deficit železa v séru, nebo deficit feritinu v séru nebo tkáních, je třeba přehodnotit současný stravovací vzorec a také případné použití stávajících doplňků stravy.
Deficit železa může být způsoben například zvýšeným energetickým výdejem, ale zvýšenou ztrátou krve (menstruace), ale například i nevhodnou suplementací doplňků stravy. Například zvýšený příjem doplňků stravy s obsahem zinku může mít negativní vliv na hodnotu železa v těle a z tohoto důvodu bych byl v souvislosti s doporučením MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS obezřetný. Doporučuji kontrolu současně užívaných doplňků stravy a zjistit obsah celkově přijímaného zinku v průběhu dne.
Resorpci železa podporuje ve stravě přítomný vitamín C a například kyselina listová.
Za současného stavu můžete z našeho portfolia jako vhodnější vyzkoušet produkt VO2 BOOST, kde je vitamín C přítomen a obsažené železo je v chelátové formě pro vyšší využití.
Poraďte se však v této souvislosti s lékařem.
M. Tůček 

Doplňek stravy

Autor:David Čemus Datum:23.9.2019 07:24

Dobrý den,
poslední dobou se často potýkám s natažením svalů. V tuto chvíli se jedná o tříslo, v posledním půlroku to byl 2x lýtkový sval. Hraju fotbal 3-4x týdně. Kromě zvýšeného důrazu na strečink bych rád užíval vhodný doplněk stravy. Uvažuji o MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS. Je prosím tento přípravek vhodný? Popřípadě prosím o doporučení jiného produktu. Děkuji.

Re: Doplňek stravy

Autor:Michal Tuček Datum:23.9.2019 12:57

Dobrý den
Příčinou může být nevhodně složená strava v průběhu dne. Doporučuji zejména omezit konzumaci sladkostí mimo sportovní aktivitu a velký problém také představují slazené vody, nebo komerční nápoje! Také oblíbený "chmelový mok" může obsahovat až 25 gramů maltózy v jednom půllitru piva. Maltóza se v těle chová podobně jako běžný cukr. Oproti běžnému cukru dochází po konzumaci zdrojů maltózy k významnějšímu glykemickému výkyvu! Alkohol doporučuji také všeobecně omezit.
Další příčinou může být nedostatečný příjem bílkoviny. Osobně doporučuji při vašem sportu dodržovat příjem bílkoviny okolo 1,5 gramu na kilogram tělesné hmotnosti, a to ze všech zdrojů v průběhu dne. Další příčinou může být deficit některých minerálních látek, zapříčiněný dietní chybou. Lze řešit úpravou jídelníčku, nebo doplněním produktu MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS.
V této souvislosti mohu doporučit i produkt OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS, který může kompenzovat deficit omega 3 mastných kyselin ve vašem těle. OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS je navíc obohacen o vitamín D, který pomáhá vstřebávání vápníku. 
M. Tůček 

Křeče

Autor:Ondra Datum:9.7.2019 09:37

Dobrý den, jsou tablety MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS vhodné jako doplněk stravy při častých křečích lýtek při běhání?
Děkuji

Re: Křeče

Autor:Michal Tuček Datum:9.7.2019 09:42

Dobrý den
Za tímto účelem bych doporučil spíš produkt SALT CAPS jako prevenci (před sportem a třeba i v průběhu). Většina sportovců při použití těchto kapslí již křeče při sportovní aktivitě nepociťuje. Pokud by přeci jen došlo k akutnímu problému v průběhu aktivity, lze tento řešit za pomoci produktu MAGNESLIFE.
M. Tůček 

Multivitamin a Multimineral

Autor:Tom Datum:3.5.2019 08:00

Dobrý den, rád bych využil Vašich dvou přípravků Multivitamin a Multimineral. Pokud jsem správně pochopil je lepší vitamíny ráno a minerály na večer. Jak je to prosím s jídlem, je lepší to brát mezi jídly či s jídlem? Děkuji

Re: Multivitamin a Multimineral

Autor:Michal Tuček Datum:3.5.2019 08:37

Dobrý den
Transportní mechanismy jsou pro jednotlivé minerály značně specifické. Chelátová forma minerálních látek, která je například použita v produktu MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS nabízí minerály biologicky více dostupné a jejich vstřebání v organismu je efektivnější, než je tomu například u minerálních forem anorganických.
I přes tento fakt je vhodné minerální látky konzumovat společně se stravou, a to z důvodu možné synergie vstřebání s živinami, které souběžně přijímaná strava obsahuje.
U vitamínů záleží na tom, zda je daný vitamín rozpustný ve vodě (vitamíny řady B a vitamín C), nebo zda je rozpustný v tuku (vitamíny A, D, E, K). Podle toho by bylo vhodné jednotlivé vitamíny přijímat společně s vhodným prostředím (stravou). Pro multivitaminové komplexy je vhodnější opět přijímat s menším množstvím směsi živin, aby se vytvořilo prostředí co nejideálnější pro vstřebávání.
M. Tůček