Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Nutrend klub

Nutrend klub

Nutrend klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 600 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 600 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

Velice účinná kapslová forma důležitých minerálů v chelátové podobě. Jedná se o skvělý doplněk stravy a současně je to i pomocník pro dodržení vyváženého jídelníčku nejen aktivních sportovců. Z minerálů jsou zde zastoupeny hořčík, vápník, zinek, železo, chrom a selen.

Datum: 7.3.2016 09:01 Odpovědi: 22

Doplňek stravy

Autor:David Čemus Datum:23.9.2019 07:24

Dobrý den,
poslední dobou se často potýkám s natažením svalů. V tuto chvíli se jedná o tříslo, v posledním půlroku to byl 2x lýtkový sval. Hraju fotbal 3-4x týdně. Kromě zvýšeného důrazu na strečink bych rád užíval vhodný doplněk stravy. Uvažuji o MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS. Je prosím tento přípravek vhodný? Popřípadě prosím o doporučení jiného produktu. Děkuji.

Re: Doplňek stravy

Autor:Michal Tuček Datum:23.9.2019 12:57

Dobrý den
Příčinou může být nevhodně složená strava v průběhu dne. Doporučuji zejména omezit konzumaci sladkostí mimo sportovní aktivitu a velký problém také představují slazené vody, nebo komerční nápoje! Také oblíbený "chmelový mok" může obsahovat až 25 gramů maltózy v jednom půllitru piva. Maltóza se v těle chová podobně jako běžný cukr. Oproti běžnému cukru dochází po konzumaci zdrojů maltózy k významnějšímu glykemickému výkyvu! Alkohol doporučuji také všeobecně omezit.
Další příčinou může být nedostatečný příjem bílkoviny. Osobně doporučuji při vašem sportu dodržovat příjem bílkoviny okolo 1,5 gramu na kilogram tělesné hmotnosti, a to ze všech zdrojů v průběhu dne. Další příčinou může být deficit některých minerálních látek, zapříčiněný dietní chybou. Lze řešit úpravou jídelníčku, nebo doplněním produktu MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS.
V této souvislosti mohu doporučit i produkt OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS, který může kompenzovat deficit omega 3 mastných kyselin ve vašem těle. OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS je navíc obohacen o vitamín D, který pomáhá vstřebávání vápníku. 
M. Tůček 

Křeče

Autor:Ondra Datum:9.7.2019 09:37

Dobrý den, jsou tablety MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS vhodné jako doplněk stravy při častých křečích lýtek při běhání?
Děkuji

Re: Křeče

Autor:Michal Tuček Datum:9.7.2019 09:42

Dobrý den
Za tímto účelem bych doporučil spíš produkt SALT CAPS jako prevenci (před sportem a třeba i v průběhu). Většina sportovců při použití těchto kapslí již křeče při sportovní aktivitě nepociťuje. Pokud by přeci jen došlo k akutnímu problému v průběhu aktivity, lze tento řešit za pomoci produktu MAGNESLIFE.
M. Tůček 

Multivitamin a Multimineral

Autor:Tom Datum:3.5.2019 08:00

Dobrý den, rád bych využil Vašich dvou přípravků Multivitamin a Multimineral. Pokud jsem správně pochopil je lepší vitamíny ráno a minerály na večer. Jak je to prosím s jídlem, je lepší to brát mezi jídly či s jídlem? Děkuji

Re: Multivitamin a Multimineral

Autor:Michal Tuček Datum:3.5.2019 08:37

Dobrý den
Transportní mechanismy jsou pro jednotlivé minerály značně specifické. Chelátová forma minerálních látek, která je například použita v produktu MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS nabízí minerály biologicky více dostupné a jejich vstřebání v organismu je efektivnější, než je tomu například u minerálních forem anorganických.
I přes tento fakt je vhodné minerální látky konzumovat společně se stravou, a to z důvodu možné synergie vstřebání s živinami, které souběžně přijímaná strava obsahuje.
U vitamínů záleží na tom, zda je daný vitamín rozpustný ve vodě (vitamíny řady B a vitamín C), nebo zda je rozpustný v tuku (vitamíny A, D, E, K). Podle toho by bylo vhodné jednotlivé vitamíny přijímat společně s vhodným prostředím (stravou). Pro multivitaminové komplexy je vhodnější opět přijímat s menším množstvím směsi živin, aby se vytvořilo prostředí co nejideálnější pro vstřebávání.
M. Tůček 

Denni doba

Autor:Veronika Datum:26.3.2019 07:50

Dobry den, je vhodnejsi vitaminy konzumovat rano nebo vecer, pred nebo po jidle? Jine vitaminy nemam v planu uzivat. Predem dekuji.

Re: Denni doba

Autor:Michal Tuček Datum:27.3.2019 10:15

Dobrý den
Nejsem si jist, zda nedošlo k omylu. Dotaz je směřován k vitamínům, ale vazbu má na minerály.
Osobně bych doporučil produkt MULTIMIVITAMIN COMPRESSED CAPS používat v dopoledních hodinách nebo po ránu. V případě, že zamýšlíte použít vitamínovou i minerální směs v jeden den, doporučím produkt MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS přijímat na večer. Pokud však MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS používáte samostatně, lze jej užívat i v ranních hodinách.
M. Tůček 

Dávkování a používání

Autor:Miroslav Babral Datum:27.2.2019 07:51

Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat, jestli nemůže vzniknout k poškození zdraví při užívání 1 tablety denně dlouhodobě spolu s multivitamin compressed (vašim dalším výrobkem)? Popřípadě, jestli se nejedná o zátěž organismu?

Děkuji

Re: Dávkování a používání

Autor:Michal Tuček Datum:1.3.2019 15:49

Dobrý den
Užívání doplňků stravy s vysokým obsahem vitamínů nebo minerálů souvisí úzce s kvalitou stravy.
Pokud se v běžné stravě vyhýbáte zejména čerstvému ovoci a čerstvé zelenině, lze doporučit užívání doplňků stravy i dlouhodobě.
S pozdravem
M. Tůček 

Možnost užívání pro těhotné a kojící

Autor:Věra Holánková Datum:14.1.2019 11:26

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, v čem je problém, aby užívali minerály těhotné a kojící ženy?
Ráda bych užívala tento přípravek + multivitamín, brzy budu uvažovat právě o těhotenství a není mi tato informace zcela jasná. A právě komplexnost těchto vitamínů a minerálů se mi líbí...

Děkuji Vám za odpověď.

Re: Možnost užívání pro těhotné a kojící

Autor:Michal Tuček Datum:14.1.2019 14:09

Dobrý den
Zmiňované produkty obsahují opravdu vysoké množství vitamínů a případně minerálů (dle druhu produktu). Tyto dávky nemusí být vhodné pro plod, případě kojené dítě.
Použití podobného produktu je třeba vždy konzultovat s lékařem.
M. Tůček