Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0
   
  PROTEINY
   
  Proteiny (bílkoviny) zastávající v organismu nejrůznější funkce. Jsou strukturními složkami všech buněk, mají katalytické účinky (většina enzymů je proteinového původu), jako protilátky jsou součástí imunitního systému a mají mimo jiné i regulační schopnost v organismu v podobě hormonu. Díky uvedenému jsou základní složkou potravy. Při pravidelném a dostatečném příjmu kvalitní bílkoviny potravou dochází k obnově svalové hmoty, ale také k tvorbě nové svaloviny.

  Nutrend klub

  Nutrend klub S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. více....
   
   
   
   
  Muj profil

  100% WHEY PROTEIN

  100% WHEY PROTEIN

  100% WHEY PROTEIN představuje spojení prvotřídních surovin ve vyvážené kombinaci a nových výrobních technologií.

  Datum: 31.3.2016 14:01 Odpovědi: 200

  Rekonvalescence

  Autor:Michaela Datum:5.7.2019 18:47

  Dobrý den, tchán dochází na dialízu a rapidně mu v poslední době klesá váha. Navíc je diabetik. Potřeboval by zastavit pokles váhy a nabrat svalovou hmotu. Je pro něj vhodné užívat 100% WHEY PROTEIN, popřípadě jak často?

  Re: Rekonvalescence

  Autor:Michal Tuček Datum:8.7.2019 13:30

  Dobrý den
  U dialýzy ledvin je nutné dbát na dostatečný příjem bílkovin (bez nich dochází k významnější ztrátě svalové hmoty) a vyhýbat potravinám se zvýšeným obsahem fosforu. Dále také je vhodné evidovat příjem sodíku a draslíku. Protože fosfor obsahují přirozeně mléčné výrobky (z kravského mléka), je předpoklad, že hodnota fosforu ve většině našich produktů může pro vašeho tchána představovat komplikaci. Zpravidla je obsah fosforu v syrovátkových bílkovinách v hodnotě do 0,5 gramu na 100 gramů výrobku. (cca 200 mg v běžně doporučované dávce produktu)
  Za tímto účelem bude lepší zvolit produkt 100% BEEF PROTEIN, který obsahuje pouze 30 mg fosforu na 100 gramů výrobku (cca 10 mg v doporučované dávce)
  POZOR! Významným nosičem fosforu může i kakao! Z tohoto důvodu doporučuji se vyhýbat čokoládovým příchutím, které kakao většinou obsahují! U produktu 100% BEEF PROTEIN bude vhodnější volit příchuť mandle + pistácie.
  Mé doporučení však před nákupem konzultujte s lékařem.
  M. Tůček

  Návrh optimální kombinace

  Autor:Michal Datum:20.6.2019 19:42

  Dobrý den, je mi 40 let, chodím 2x-3x týdně na TRX + 1x týdně posilovna (+ běh, apod.). Co by jste mi poradil jako kombinaci Vašich výživových doplňků stravy v rámci mé sportovní aktivity (není výkonnostní) - proteiny, gainery, BCAA, apod.. pro podporu tvorby svalové hmoty, síly a hl. pro doplnění energie. I příp. nějaký spalovač je možný užívat? Předem děkuji.

  Re: Návrh optimální kombinace

  Autor:Michal Tuček Datum:24.6.2019 09:28

  Dobrý den
  Vzhledem k zmíněnému "spalovači" předpokládám, že se snažíte redukovat nadváhu. Díky tomu také musím zmínit, že TRX je poměrně náročná aktivita, při které dosahujete vysoké tepové frekvence a z toho důvodu nelze tuto aktivitu považovat za ideální pro redukci tuku. Rozhodně si vás tímto nedovolím nabádat k změně sportovní aktivity, jen upozorním na fakt, že od aktivity tohoto typu nemůžete očekávat ideální výsledky.
  Při aktivitě o vysoké tepové frekvenci dochází k nižšímu využití tuku, jako zdroje energie pro svalovou práci. Glykolýza je za těchto podmínek významně méně efektivní, než za aerobních podmínek a dochází přitom k významným ztrátám glykogenu. 
  Když to zjednoduším, tak se touto aktivitou významně unavíte, ale redukce tuku bude patrná, nicméně i po delší době pravidelného sportování nebude uspokojující. 
  Mnohem efektivnější je například jízda na kole, chůze do kopce, nebo vhodná forma kruhového tréninku, při kterém budete mít tepovou frekvenci kontrolovanou. 
  V rámci doporučení spalovače vás budu směřovat k produktu FAT DIRECT SHOT, který kromě všeobecných látek používaných pro výrobky tohoto typu obsahuje také cholin, který přispívá k metabolismu tuku a také některé vitamíny řady B ve vysoké koncentraci, které přispívaní k snížení únavy a energetickému metabolismu.
  O doporučení vhodného proteinového doplňku bych uvažovat za předpokladu, že vaše strava neobsahuje příliš mnoho bílkoviny. Vhodným adeptem by za těchto podmínek mohl být MICELLAR CASEIN, nebo DIET PROTEIN.
  Vhodným doplňkem by také mohly být OMEGA 3 SOFTGEL CAPS, nebo například MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS.
  M. Tůček
   

  Protein

  Autor:Lenka Mikotová Datum:5.6.2019 00:49

  Dobrý den, chci nějak zhubnout, doma mám thermobooster v kapslích a chtěla bych se zeptat co se k tomu hodí víc na hubnutí ? Děkuji

  Re: Protein

  Autor:Michal Tuček Datum:5.6.2019 09:29

  Dobrý den
  Jednoznačně vhodná sportovní aktivita a vyvážená skladba jídelníčku! ;-)
  Doplněk již máte, a to poměrně účinný! Upozorním pouze na vyšší obsah kofeinu v kapslích (1 kapsle 122 mg = přibližně 2 espressa), takže buďte obezřetná s dalším příjmem kofeinu v průběhu dne. Dále dbejte na dostatečný příjem tekutin nejen v průběhu sportovní aktivity.
  Aktivitu se snažte co nejvíce prodloužit (ideální by bylo aspoň 4x týdne po dobu 90 minut) a při sportovní aktivitě se snažte držet rozumnou tepovou frekvenci (doporučuji se pohybovat v přibližném rozsahu od 130 do 150 tepů za minutu). Pokud zvolíte aktivitu, při které vám tepová frekvence vystoupí dlouhodobě nad uvedenou hranici, vaše tělo bude jako majoritní zdroj energie používat glykogen a v případě použití sportovního nápoje s obsahem sacharidů i glukózu z plazmy. Tělesná tuková tkáň je však jako zdroj energie při vyšších tepových frekvencích pro tělo příliš obtížně využitelná a při volbě nevhodného typu sportovní aktivity by pro vás byl výsledek jistě neuspokojivý.

  Protein

  Autor:Vilém Plechinger Datum:28.5.2019 14:45

  Dobrý den, 3-4x týdne chodím posilovat.Po snídani a po tréninku ( dopoledne) užívám 100% Whey protein, na noc micellar casein. Je tato kombinace vhodná ? Děkuju za odpoved

  Re: Protein

  Autor:Michal Tuček Datum:29.5.2019 09:45

  Dobrý den
  Pokud máte ve stravě nedostatek bílkoviny, může být zmíněné použití produktů považováno za ideální.
  Syrovátková bílkovina má vysokou biologickou hodnotu a spadá mezi bílkoviny rychle stravitelné. Díky tomu, že v relativně krátké době opouští žaludek a uvolňuje místo další případné stravě, lze tuto formu bílkoviny využít v případech, kdy usilujeme o zvýšení příjmu živin ve stravě.
  Micelární kasein se naopak tráví o poznání déle a může dodávat aminokyseliny tělu po delší dobu. Sportovci tento efekt často využívají ve večerních a nočních hodinách.
  M. Tůček 

  hubnutí

  Autor:Martina Dokoupilová Datum:12.5.2019 17:58

  Dobrý den,mám dotaz chci hubnout moc fyzické aktivity nemám ,ale chtěla bych něco na bázi proteinu ,ale nechci to mít na svaly .
  Pak bych se chtěla zeptat jestli něco takového je ,tak bych prosila o jaký produktby se jednalo a jaké dávkování nemám moc času na jídlo děkuji za odpověd Martina

  Re: hubnutí

  Autor:Michal Tuček Datum:13.5.2019 10:19

  Dobrý den
  Pro tyto případy je nejlepší volba produkt DIET PROTEIN. Jedná se o produkt, který zasytí, ale vlivem složení nedodává tělu velké množství živin. Produkt obsahuje 12 vitamínů, vhodné minerální látky a také omega 3 mastné kyseliny.
  Jako další alternativu doporučuji produkt MICELLAR CASEIN, který se vyznačuje výrazně delším trávením ve srovnání se syrovátkovou bílkovinou a proto je do období diet vhodný pro doplnění bílkoviny. Navíc je obohacen o probiotickou a prebiotickou směs a přirozeně obsahuje významné množství vápníku a fosforu.
  M. Tůček 

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist