Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Nutrend klub

Nutrend klub

Nutrend klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 600 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 600 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

100% WHEY PROTEIN

100% WHEY PROTEIN

100% WHEY PROTEIN představuje spojení prvotřídních surovin ve vyvážené kombinaci a nových výrobních technologií.

Datum: 31.3.2016 14:01 Odpovědi: 254

Náhrada hlavního jídla

Autor:Zdeněk Datum:25.2.2020 04:33

Dobrý den, můžu protein nahradit hlavní jídlem...??? Jde mi především o večeři... Moje aktivita je běh 3x týdně +2x fotbalové tréninky... Děkuji....

Re: Náhrada hlavního jídla

Autor:Michal Tuček Datum:25.2.2020 13:02

Dobrý den

Předpokládám, že dotaz je ve skutečnosti ve smyslu zda lze proteinem nahradit hlavní jídlo. 

V odpovědi by asi správně mělo zaznít, že to lze pouze částečně. Hlavní jídlo se většinou ideálně skládá ze směsi živin (sacharidy, tuky, bílkoviny) a nikoliv pouze z izolované bílkoviny, kterou nabízí jakýkoliv podobný produkt. Pokud má navíc člověk v průběhu dne sportovní aktivitu, je použití čisté bílkoviny v rámci hlavního jídla, spíš problémové. Díky tomu, že bílkovina je asi nejméně vhodným energetickým zdrojem, mohlo by se stát, že při konzumaci čisté bílkoviny na večeři (místo uvedené směsi všech živin) dojde k zhoršené regenerace a postupně se vytvoří stav připomínající přetrénování. 

Pokud potřebujete zvýšit příjem bílkoviny ve stravě, tak je produkt 100% WHEY PROTEIN dobrá volba a bílkovina z podobných produktů má pro tělo vysokou biologickou hodnotu. Nesmí ale díky konzumaci podobných produktů dojít k potlačení příjmu ostatních živin (jak to právě z vašeho dotazu vyznívá), aby měla konzumace podobných produktů význam a byla člověku užitečná.

Pokud jste večer po fotbalovém tréninku, nebo běhání, doporučuji k proteinu přidat aspoň ovesné vločky pro dodání sacharidů a nějaké ořechy, nebo semínka pro dodání tukové složky do stravy. Myslete také na to, že večeře by měla dovršit kompozici celkového denního stravování.

M. Tůček

Těhotenství

Autor:Tereza Datum:21.2.2020 23:26

Dobrý den, je tento produkt vhodný pro těhotné a kojící ženy? Děkuji

Re: Těhotenství

Autor:Michal Tuček Datum:24.2.2020 08:34

Dobrý den

Ano, tento produkt mohou užívat těhotné nebo kojící ženy.

Od lékaře byste měla mít doporučení pro příjem jednotlivých živin a aby nedošlo k deficitu, nebo naopak k nadbytku některé živiny (protože obojí je nežádoucí) je užitečné se doporučením lékaře řídit. Živiny je třeba získávat z pestré škály zdrojů a syrovátková bílkovina může být jedním z mnoha zdrojů bílkoviny živočišného původu.

M. Tůček

Protein + BCAA

Autor:Vladimír Datum:12.2.2020 20:21

Dobrý den, je mi 31 let, 180 cm, 85 kg. Po delší pauze jsem začal znovu cvičit a snažím se celkově zpevnit tělo, nabrat svalovou hmotu. Trénuji 4x týdně ihned ráno po probuzení, trénink s vlastní vahou + činky v kombinaci s veslovacím trenažérem. Dlouhodobě si vyplňuji kalorické tabulky a i přes veškerou snahu mám nedostatečný příjem bílkovin. Rád bych se zeptal, zda 100% WHEY PROTEIN v kombinaci s BCAA je vhodná a dostatečná kombinace pro rychlejší regeneraci a tvorbu kvalitní svalové hmoty. Děkuji

Re: Protein + BCAA

Autor:Michal Tuček Datum:13.2.2020 15:24

Dobrý den
Podmínkou svalového růstu je vhodná fyzická aktivita, která je prováděna ve správném časovém rozsahu a se správnou četností. Další podmínkou pro svalový růst je pestrá strava, která obsahuje dostatečné množství všech živin (nikoliv pouze bílkoviny)! Denní příjem bílkoviny by se mohl pohybovat okolo 2 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Ve vašem případě bude vhodné přijímat okolo 170 gramů bílkoviny za den, a to ze všech zdrojů! (rostlinných i živočišných)
Bílkovinu lze získat například z masa (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), z vajec (průměrně 7 gramů bílkoviny na jedno vejce), z tvrdých sýrů (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), nebo třeba z ořechů a luštěnin (přibližně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny). Pokud není ve stravě dostatečné množství kvalitní bílkoviny, doporučím v tomto ohledu doplněk stravy typu DELUXE 100% WHEY, dotazovaný 100% WHEY PROTEIN nebo HYDRO WHEY.
Esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) vám doporučím v případě, že jich máte ve stravě nedostatečné množství. Při použití syrovátkového proteinu se obsah BCAA ve stravě zvýší, protože jsou v syrovátkové bílkovině hojně obsaženy. Pro regeneraci však bílkovinu ani aminokyseliny nevyužijete. Zde se uplatní zejména sacharidy.
Sacharidové zdroje lze nalézt v cereáliích (cca 70% sacharidů), rýži (cca 75% sacharidů), těstovinách (cca 70% sacharidů), nebo například v bramborách (cca 20% sacharidů). Denní příjem sacharidů současně svalového růstu by se měl při provozování sportovní aktivity vyšplhat nad 5 gramů na kilogram tělesné hmotnosti ze všech zdrojů. Ve vašem případě by denní příjem měl být okolo 425 gramů sacharidů. Je velmi důležité sacharidy správně v průběhu dne rozmístit! To je nejčastější chybou sportovců, díky které se sacharidům mylně začali vyhýbat! Jednoduché cukry by se měly ve stravě objevit výhradně v bezprostřední blízkosti sportovní aktivity ale vždy v umírněném množství. V ostatních částech dne by se mělo jednat o převážně komplexní sacharidy, které tělu dodávají glukózu postupně.
Také tuky jsou podmínkou k příjmu a jejich zdroje by též měly být pestré. Příjem tuků by měl být při stanoveném cíli přibližně 1 gram na kilogram tělesné hmotnosti. Ve vašem případě by se denní příjem tuků měl pohybovat okolo 85 gramů. Důležité však je, aby mezi tuky bylo dost polynenasycených mastných kyselin a z toho ještě dostatek takzvaných omega 3 mastných kyselin.
Vhodným doplňkem běžné stravy a kompenzací běžně dostupných tuků ve stravě je například produkt OMEGA 3 PLUS.
M. Tůček

Zpevnění těla

Autor:Daniela Datum:29.1.2020 11:11

Dobrý den, chtěla bych začít běhat,nevím jaké přípravky by pro mne v tomto případě byly vhodné. Běhání bych zkombinovala s mírným posilováním. Hlavně bych chtěla zpevnit tělo, když se mi podaří zhubnout 5kg zlobit se nebudu.
Děkuji Daniela

Re: Zpevnění těla

Autor:Michal Tuček Datum:31.1.2020 16:11

Dobrý den
K vytyčenému cíli vám pomůže zejména dobře zvolená sportovní aktivita. Tato musí probíhat ve správné tepové frekvenci a v dostatečném časovém úseku, aby mohlo dojít k redukci tukové tkáně ve významnějším rozsahu a aby se výsledek promítl na úbytku hmotnosti. Také úprava stravy s celkovým snížením energetického příjmu je v tomto případě žádoucí.
Pro podporu sportovní aktivity v souvislosti s redukcí tuku bude užitečným pomocníkem produkt FAT DIRECT SHOT a případně SYNEPHRINE. Pokud ve vaší stravě chybí bílkovina, lze za tímto účelem doplnit její koncentrovaný zdroj z produktu 100% WHEY PROTEIN, nebo z produktu zaměřeného na snížení energetického příjmu s názvem DIET PROTEIN.
M. Tůček

Jak dávkovat protein do ovesné kaše a dalších jídel

Autor:Romana Boucová Datum:23.1.2020 13:28

Dobrý den, prosím kolik whey proteinu je dobré dávat do ranní ovesné kaše (kaši dělám cca ze 3 polévkových lžic vloček a trochu vody a chvíli povařím). A kolik proteinu dávat do dalších a jakých jídel je vhodné, když chci zvýšit dávku proteinu v běžném životě. Sportuji cca 2x týdně - cíl zdravý životní styl, případně trochu zhubnout tuky. děkuji

Re: Jak dávkovat protein do ovesné kaše a dalších jídel

Autor:Michal Tuček Datum:23.1.2020 17:15

Dobrý den
Denní příjem bílkoviny pro podporu svalového růstu by se mohl pohybovat okolo 2 gramů na kilogram tělesné hmotnosti, a to ze všech zdrojů! (rostlinných i živočišných)
Bílkovinu lze získat například z masa (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), z vajec (průměrně 7 gramů bílkoviny na jedno vejce), z tvrdých sýrů (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), nebo třeba z ořechů a luštěnin (přibližně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny). Pokud není ve stravě dostatečné množství kvalitní bílkoviny, lze využít doplněk stravy.
Jednorázová porce bílkoviny by neměla významně překročit 30 gramů (živočišný zdroj) a 20 gramů (rostlinný zdroj). Celkové množství bílkoviny ve jedné porci by neměl být vyšší než 40 gramů, a proto si sečtete bílkovinu z obou zdrojů v používaných množstvích. Dalším limitem v tomto tématu je tepelná úprava syrovátkové bílkoviny. Syrovátková bílkovina je termolabilní a protein označované jako WHEY by se vůbec neměly tepelně upravovat. Vím, že na internetu je spousta receptů pro tepelnou úpravu WHEY proteinů, ale autoři těchto receptů nemají vůbec povědomí o stabilitě bílkoviny za určitých podmínek a tak vzniká určitá desinformace o vhodnosti či nevhodnosti použití.
Pro redukci tuku doporučím snížit hmotnost běžných příloh v porci a nahradit je čerstvou zeleninou, která je zdrojem vlákniny a vody. Záměnou čerstvé zeleniny za běžné přílohy snížíte energetický příjem a přesto budete mít pocit sytosti.
Pro podporu sportovního výkonu doporučím produkt FAT DIRECT SHOT.
M. Tůček

Nabírání svalů

Autor:Radovan Fojt Datum:9.1.2020 16:12

Dobrý den, měřím 183cm, vážím pouhých 73kg, věk 18, 4-6 tréninků týdně. Potřeboval bych nabrat alespoň 5kg na svalech (celé tělo). Prioritou je rychlost a obranost, hrubou sílu nepotřebuji. Je toto vhodný produkt nebo bych měl zvolit něco jiného?
Děkuji.

Re: Nabírání svalů

Autor:Michal Tuček Datum:10.1.2020 10:22

Dobrý den
Počítejte s tím, že svalový růst je dlouhý proces. Zdravý jedinec s dobrou tělesnou dispozicí získá přibližně okolo 4 kilogramů čisté svalové hmoty za rok. Rychlejší hmotnostní přírůstky směřují k zisku tukové tkáně, nebo k zadržování vody v těle. Podmínkou svalového růstu je vhodná fyzická aktivita, která je prováděna ve správném časovém rozsahu a se správnou četností. Další podmínkou pro svalový růst je pestrá strava, která obsahuje dostatečné množství všech živin (nikoliv pouze bílkoviny)!

Denní příjem bílkoviny pro podporu svalového růstu by se mohl pohybovat okolo 2 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Ve vašem případě bude vhodné přijímat okolo 150 gramů bílkoviny za den, a to ze všech zdrojů! (rostlinných i živočišných)
Bílkovinu lze získat například z masa (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), z vajec (průměrně 7 gramů bílkoviny na jedno vejce), z tvrdých sýrů (průměrně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny), nebo třeba z ořechů a luštěnin (přibližně 20 gramů bílkoviny na 100 gramů potraviny). Pokud není ve stravě dostatečné množství kvalitní bílkoviny, doporučím v tomto ohledu doplněk stravy typu DELUXE 100% WHEY, dotazovaný 100% WHEY PROTEIN nebo HYDRO WHEY.


Sacharidové zdroje lze nalézt v cereáliích (cca 70% sacharidů), rýži (cca 75% sacharidů), těstovinách (cca 70% sacharidů), nebo například v bramborách (cca 20% sacharidů). Pro případ stavů ukazujících na zhoršenou regeneraci doporučím ihned po tréninku proteinový produkt s rozumným obsahem sacharidů, jako například AFTER TRAINING PROTEIN. Denní příjem sacharidů současně svalového růstu by se měl při provozování sportovní aktivity vyšplhat nad 5 gramů na kilogram tělesné hmotnosti ze všech zdrojů. Ve vašem případě by denní příjem měl být okolo 400 gramů sacharidů. Je velmi důležité sacharidy správně v průběhu dne rozmístit! To je nejčastější chybou sportovců, díky které se sacharidům mylně začali vyhýbat! Jednoduché cukry by se měly ve stravě objevit výhradně v bezprostřední blízkosti sportovní aktivity ale vždy v umírněném množství. V ostatních částech dne by se mělo jednat o převážně komplexní sacharidy, které tělu dodávají glukózu postupně.


Také tuky jsou podmínkou k příjmu a jejich zdroje by též měly být pestré. Příjem tuků by měl být při stanoveném cíli přibližně 1 gram na kilogram tělesné hmotnosti. Ve vašem případě by se denní příjem tuků měl pohybovat okolo 70 gramů. Důležité však je, aby mezi tuky bylo dost polynenasycených mastných kyselin a z toho ještě dostatek takzvaných omega 3 mastných kyselin.

Vhodným doplňkem běžné stravy a kompenzací běžně dostupných tuků ve stravě je například produkt OMEGA 3 PLUS.

M. Tůček