Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

NUTREND Klub

Nutrend klub

NUTREND Klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10 % na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 900 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 900 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER

BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER

Vysoká dávka BCAA v poměru 4:1:1 tvoří v kombinaci s beta-alaninem a kofeinem efektivní směs v instantní podobě. Díky kombinaci kofeinu, taurinu, beta-alaninu, vitamínu B6 a zinku oddaluje únavu a vyčerpání, zlepšuje koncentraci, podporuje imunitu a syntézu bílkovin.

Datum: 26.4.2018 10:01 Odpovědi: 44

Vhodná BCAA po cvičení

Autor:Michal Polák Datum:23.11.2021 16:06

Dobrý den,
měl bych na Vás dotaz ohledně vhodných BCAA po cvičení. Chodím cca 3x týdně do fitka a to ve večerních hodinách 20.30-21.30. Cílem cvičení je drobný nárůst svalové hmoty. Přijem bílkovin v denní stravě + po cvičení užívám Váš Whey Protein, hodinu po tréninku. Jaké by jste mi doporučil BCAA vzhledem k hodině kdy končím s cvičením(21.30).
Zároveň bych Vás chtěl požádat o doporučení "spalovače" tuků - rád bych po spotřebování proteinu přešel lehce na rýsovací fázi (plánuji užívat již zmíněná BCAA a spalovač před cvičením).

děkuji

Re: Vhodná BCAA po cvičení

Autor:Michal Tuček Datum:24.11.2021 08:20

Dobrý den

Pokud vám alespoň jedna z esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) chybí ve stravě, může být použití doplňku stravy s obsahem těchto aminokyselin užitečné. Přestože některé marketingové zdroje uvádí přímou souvislost použití těchto aminokyselin v souvislosti s fyzickou aktivitou, odborná literatura a výzkum nesdílí podobné nadšení. Denní doba kdy přijímáte bílkovinu bohatou na BCAA (například proteinový koncentrát mléčného původu) nevyžaduje současné použití BCAA, protože tělo tyto aminokyseliny získá ze zmíněné bílkoviny. Naopak se ale mohou hodit v situacích, kdy ve stravě bílkovina chybí, nebo přijímáte bílkovinu, která nedisponuje významným množstvím některé z těchto aminokyselin.

Protože neznám složení vaší stravy, nedokážu odpovědět, zda některá z esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem je limitní aminokyselinou a je čistě na vašem uvážení, jakou formu BCAA zvolíte. Pokud trváte na použití aminokyselinového produktu, může být v tomto směru užitečnější použít doplněk stravy s obsahem všech esenciálních aminokyselin (EAA), pomoci kterého ve svém stravovacím vzorci navýšíte příjem všech aminokyseliny, které si lidské tělo nedokáže syntetizovat. Takový produkt nabízíme pod názvem EAA MEGA STRONG POWDER a mimochodem esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem jsou zde přítomny.

M. Tůček

řízení auta

Autor:Šárka Datum:8.8.2020 13:24

Dobrý den, je možné BCAA pít, když se chystám řídit auto na dlouhé vzdálenosti? Proti únavě místo energy drinku?
dĚKUJU

Re: řízení auta

Autor:Michal Tuček Datum:10.8.2020 09:49

Dobrý den

Ano, vzhledem k obsahu kofeinu (160 mg na doporučovanou dávku) dochází po konzumaci produktu k prodloužení bdělosti a stimulaci. Dávka kofeinu je ovšem poměrně velká, takže při konzumaci zohledněte příjem kofeinu z ostatních zdrojů.

Také není užitečné konzumaci opakovat v průběhu dne z důvodu vysokého obsahu dalších látek.

M. Tůček

davkovaní

Autor:Petr Doležal Datum:6.4.2020 18:15

Dobry den chtel bych se zeptat jestli mužu tyhle Bcaa Energy smíchat s nakopavačem nebo dat dvojtou davku važím 95 kg a meřím 189 cm cvíčím skoro každy den.Přijde mi totiž že jedna davka mi nic neděla dekuju za odpoved

Re: davkovaní

Autor:Michal Tuček Datum:7.4.2020 10:51

Dobrý den

Za bezpečnou denní dávku je považováno 3 mg kofeinu na kilogram tělesné hmotnosti. Ve vašem případě je to množství cca 290 mg, které byste neměl dlouhodobě výrazně překračovat.

Vzhledem k tomu, že jedna doporučovaná dávka produktu BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER obsahuje 160 mg kofeinu, zbývá u vás z dlouhodobého hlediska pro dovršení bezpečné denní dávky pouze cca 130 mg kofeinu z ostatních zdrojů. Pokud se budete tímto doporučením řídit, lze jako takzvaný "nakopávač" využít třeba FAT DIRECT SHOT

Při neúměrném příjmu kofeinu je často citována ztráta minerálních látek, zejména pak vápníku, hořčíku sodíku a chloridů. Jste li mladší ročník a máte li dostatečný příjem mléčných výrobků, tak lze předpokládat, že si vaše tělo se zvýšeným příjmem kofeinu poradí. S přibývajícím věkem se však toto počínání stává rizikem. Také bych neměl zapomenou na upozornění v souvislosti výkyvy krevního tlaku při konzumací vyšších dávek kofeinu. Věřím, že každý jedinec si je této zkutečnosti vědom a k příjmu kofeinu přistupuje zodpovědně.

M. Tůček

Rada

Autor:Anik Datum:27.12.2019 18:12

Ahoj ,chodím 1- 2 týdne. fitko
45 let,žena 168 cm,váha asi 68.
Prosím o radu co brat před cvičením,po cvičení a dny kdy necvicim či i noční spalovac.Předem dekuji za radu

Re: Rada

Autor:Michal Tuček Datum:3.1.2020 13:45

Dobrý den
Pro zlepšení účinku sportovní aktivity na redukci tělesné hmotnosti mohu doporučit použití produktu FAT DIRECT SHOT přibližně 15 minut před sportovní aktivitou.
Mimo sportovní aktivitu doporučím například produkt COMPRESS FEVER, který je vhodný použít před snídaní a před obědem.
Při dietním režimu myslete na dostatečný přísun čerstvé zeleniny, která díky obsažené vláknině dobře zasytí a je tak vhodná jako součást většiny denních porcí stravy.
M. Tůček 

Allergická reakce

Autor:Andrew Bortlik Datum:21.11.2019 14:03

Vážení,

Jsem vašim velkým fandou a už několik let užívám různé suplementy od vaši firmy. Zrovna jsem si zakoupil tento BCCA. Asi půl hodiny po konzumaci mě začalo příšerně svědit tělo a obličej. Svědění přestalo až po 4 hodinách. Na druhy trénink to samé. BCCA kombinují jen s HMB od vaši firmy. HMB ale konzumují už delší dobu a nikdy mi nic neudělalo. Poraďte co mám dělat. Setkali jste se už s takovou reakci? Myslíte si ze si na to tělo zvykne? BCCA nebylo nejlevnější a nechci aby zkoncilo v záchodě. Děkuji za odpověď

Re: Allergická reakce

Autor:Michal Tuček Datum:22.11.2019 08:32

Dobrý den
Reakce kterou popisujete souvisí s obsahem aminokyseliny beta-alanin. Jedná se o přirozenou reakci těla na tuto aminokyselinu a v odborné literatuře se dočtete, že se jedná o takzvanou parestezii (mravenčení).
Aminokyselina beta-alanin je v poslední době hojně vyhledávána mezi silovými sportovci v souvislosti s lepší adaptací těla na sportovní výkon. Za tímto účelem jsme beta-alanin do produktu BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER přidali.
Mravenčení lze vnímat převážně v době, kdy tělo odpočívá, nebo se jedná o trénink s příliš nízkou intenzitou. Při probíhajícím intenzivním výkonu tělo přestane tuto reakci vnímat a parestezie se opět dostaví ve fázi odpočinku mezi sériemi. Celkově tělo vnímá tuto reakci po dobu cca 2 hodin.
BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER (ve zlatém designu) byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly sportovcům usilujícím o maximální sportovní výkon. Pro rekreační sportovce mohu naopak doporučit produkt BCAA MEGA STRONG POWDER (ve stříbrném provedení)
M. Tůček 

BCAA BCAA COMPRESSED CAPS

Autor:Miroslav Adámek Datum:12.11.2019 18:05

Dobrý den,
lze použít během tréninku BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER a po tréninku BCAA COMPRESSED CAPS?předpokládám,že ty capsule jsou už zbytečné.
Děkuji Bruno

Re: BCAA BCAA COMPRESSED CAPS

Autor:Michal Tuček Datum:13.11.2019 09:35

Dobrý den
Doplňkové použití aminokyselin by se mělo odvíjet od složení stravy. Pokud konzumujete výhradně takovou bílkovinu, která disponuje nedostatečným množstvím esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), lze doplňkově zařadit tyto aminokyseliny i po ukončení tréninku, nebo v jiné fázi dne.
Pokud ale v průběhu dne přijímáte dostatečné množství bílkoviny z takových zdrojů, jako jsou mléčné výrobky, nebo například vejce, měl byste tím přijmout esenciální aminokyseliny v dostatečném množství.
M. Tůček