IMUNITA | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

IMUNITA

IMUNITA

Datum: 1.1. 2021

Imunitní systém (IS) chrání každého hostitele před patogeny, které se mimochodem neustále vyvíjejí. IS také napomáhá hostiteli eliminovat toxické látky a alergeny. Důležitá schopnost IS je najít odpověď na případný patogen, toxin nebo alergen (PTA), a také schopnost odlišit je od sebe. Tato schopnost je nezbytná k tomu, aby hostiteli umožnila eliminovat hrozbu PTA bez poškození vlastních tkání. V případě, že náš IS nefunguje správně, nastává ztráta schopnosti eliminovat PTA od vlastní tkáně a tato porucha IS vede k autoimunitním onemocněním.

Za buňky imunitního systému považujeme různé typy bílých krvinek (leukocytů). K nejčastějším „zbraním“ imunitního systému zase patří fagocyty, komplementy, protilátky, NK-buňky a například několik typů T-lymfocytů.

Vrozené poruchy IS jsou velmi obtížně léčitelné. Může jednat o protilátkovou deficienci, kdy IS není schopen vytvářet dostatek protilátek a nedokáže se bránit proti PTA v dostatečné míře. Častěji se ale sekáváme se získanými poruchami IS, které mohou mít mnoho příčin. Mezi širokým spektrem příčin lze jmenovat ty triviální, které můžeme ovlivnit vědomě. Jsou to například stres, nedostatek odpočinku, nadměrná fyzická námaha, ale také nevhodné stravování, na které se v tomto případě zaměříme.

Důsledkem nevhodného stravovacího vzorce dochází například k eliminaci vybraných potravin a díky tomu k nedostatečnému příjmu některých esenciálních látek, jako jsou například vitamíny a minerály. Nevhodný stravovací vzorec také ovlivňuje funkce střev, stav střevní mikrobioty a schopnosti přijímat životně důležité živiny, včetně zmíněných esenciálních látek. 

Protože zmíněné esenciální látky si náš organismus nedokáže syntetizovat, je nejlepší cestou chybné stravování změnit (lépe spíš napravit) a součástí nápravy může být i vyrovnání deficitu esenciálních látek za pomoci doplňků stravy. Mezi esenciální látky, které přispívají k normální funkci imunitního systémů patří zejména měď, selen, zinek a železo, ale také vitamíny A, B6, B12, C, D a kyselina listová. Jako antioxidanty se dále do imunitního systému nespecificky zapojuje i vitamín B2, vitamín E, mangan a polyfenoly olivového oleje. (zdroj EFSA)

Vitamin D3 (fyziologicky nejvýznamnější forma vitamínu D), je syntetizován v naší kůži za pomoci slunečního záření. Protože však v našich podmínkách není v tomto směru sluneční osvit dostatečný, patří i vitamín D k esenciálním látkám, které je nutno získávat ze stravy nebo pomoci vitamínových doplňků.

citace:

    DD Chaplin - ‎2010

    JR Mora - ‎2008

    EFSA – autorizovaná tvrzení


Michal Tůček

product manager Nutrend


Seznam produktů

MAGNESLIFE STRONG

MAGNESLIFE STRONG

Vysoká dávka 375 mg hořčíku v rychle vstřebatelné tekuté formě. Spolu s vitamínem...

30

26 bez DPH

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

Prémiová forma rybího oleje ve speciálních softgelových kapslích, obohacená...

460

400 bez DPH

CURCUMIN + BIOPERINE + VITAMIN D

CURCUMIN + BIOPERINE + VITAMIN D

Unikátní receptura tří účinných látek představuje produkt ideální do detoxikačních...

490

426 bez DPH

VITAMIN C SE ŠÍPKY

VITAMIN C SE ŠÍPKY

Vitamín C je významný antioxidant, který podporuje tvorbu kolagenu, imunitní...

195

170 bez DPH

MULTIVITAMIN COMPRESSED CAPS

MULTIVITAMIN COMPRESSED CAPS

Mimořádně nabitý produkt obsahující široké spektrum vitamínů a vitality komplex,...

320

278 bez DPH

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS

Velice účinná kapslová forma 6 důležitých minerálů pro harmonizaci těla a podporu...

320

278 bez DPH

MULTICOMPLEX COMPRESSED CAPS

MULTICOMPLEX COMPRESSED CAPS

Kombinace dvou oblíbených produktů, multivitamínu a multiminerálu, v jednom...

320

278 bez DPH

MULTIHERB CAPS

MULTIHERB CAPS

Účinná směs bylin, plodů, probiotik a prebiotik, obohacená o trávicí enzymy,...

490

426 bez DPH