Jak si z běhání udělat ještě větší zábavu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jak si z běhání udělat ještě větší zábavu

Jak si z běhání udělat ještě větší zábavu

Datum: 6.5. 2019

Běhání nemusí být jenom dřina a tvrdý trénink. Zkuste ho občas proložit také jeho zábavnější formou – například o víkendu spojte příjemné s užitečným. Bude vás to bavit a také podpoříte tak i svoje vztahy!

Pro co se rozhodnout?
Často jsme o víkendu řešívali dilema: oba rádi cestujeme a poznáváme hezká místa – ať už je to příroda, hory nebo památky. Do toho jsme však chtěli také běhat. Jenže občas to pak bylo velmi náročné všechno stíhat a občas jsme si připadali jako na běžícím páse. V neděli večer jsme se místo, abychom cítili odpočatí, byli úplně vyčerpaní. A pak jsme na to přišli – svoje výlety si plánujeme jako běžecké!

Co všechno je potřeba
Běhací výlety potřebují malou přípravu – naplánovat si místo a také trasu. Ta se dá výborně nahrát do sportovních hodinek a ty nás pak upozorní, když se náhodou dostaneme mimo trasu. Výlety můžou být delší – skvělé jsou třeba trasy okolo půlmaratonu – tedy okolo dvaceti kilometrů. S sebou si na delší trasy bereme speciální běžecké vesty, do kterých se vejde litr vody, suché tričko na převlečení a větrovku - to kdyby se změnilo počasí. V bočních kapsičkách nesmí chybět tyčinky na energii. Já miluji Voltage, Michal zase nedá dopustit na oříškové Denuts. Většina našich tras vede i terénem, tak si obouváme běžecké boty, které zvládnou jak přeběh po silnici, tak běh na přírodním podkladu.
 
Naše běžecké výlety mají několik benefitů:
Skvěle se na nich trénuje vytrvalost – jsou totiž dlouhé a v pohodovém tempu, ale trénujeme tady i kopečky a trailové běhání.
  
Poznáváme nová místa a také běhání lépe ubíhá, když je stále na co se po trase dívat.
  
Jsme spolu. Společně nebo i s kamarády trávíme svůj čas. To podporuje vztah a také přátelství.

Hodně času trávíme v přírodě a na čerstvém vzduchu. Neodradí nás téměř žádné počasí, kromě bouřky. Ta je nebezpečná.

Testujeme výbavu a také sportovní přípravky pro naši výživu  – u dlouhých závodů pak nejsme překvapeni, že některé věci nefungují tak, jak by měli.

Text: Soňa, Running2.cz

Seznam produktů

DeNuts

DeNuts

19

17 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

249

217 bez DPH