Jiří a Soňa Ježkovi | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jiří a Soňa Ježkovi

Jiří a Soňa Ježkovi

Datum: 25.1. 2018

Jiří Ježek je jedním z nejúspěšnějších hendikepovaných sportovců České republiky a řadí se také mezi nejuznávanější paralympijské sportovce světa. Svým profesionálním přístupem změnil tvář cyklistiky hendikepovaných a přes deset let neustále zvyšuje výkonnostní úroveň tohoto sportu. Na jeho úspěchu má velkou zásluhu i manželka Soňa, která při Jirkovi stojí od začátku jeho kariéry a prožila s ním chvíle úspěchu a vítězství, i tvrdé životní pády. "Soňa je nejdůležitější člověk v mém životě. Je to moje celoživotní láska a velká psychická opora," říká Jiří Ježek.

Web: www.jirijezek.cz
Facebook (Kniha Frajer): www.facebook.com/KnihaFrajer
 
Nejlepší Jirkův výsledek: Šestinásobný paralympijský vítěz, šestinásobný mistr světa
 
Jiří Ježek již ukončil svou úspěšnou závodní kariéru, čemu se chcete věnovat teď?
Společně pokračujeme v aktivitách, které nás zaměstnávaly i během Jirkovy závodní kariéry. Spolupracujeme nadále s většinou domácích firem, které jsou s Jirkou dlouhodobě spojeny. Podílíme se na propagaci produktů, které sami používáme a můžeme částečně spolupracovat na vývoji různých novinek. Kromě toho se Jirka nyní hodně věnuje motivačním a inspirativním setkáním pro nejrůznější firmy, má svůj vlastní systém přednášek o zdravém životním stylu lidí v kancelářských a manažerských pozicích, věnuje se i výživě, zdravému spánku a vhodným fyzickým sportovním aktivitám. Stále si držíme kontakt i s několika charitativními projekty, kde Jirka dlouhodobě působí jako ambasador. Práce tedy máme dost a neustále nás napadají nové projekty, kde můžeme využít naše zkušenosti. Samozřejmě si ale snažíme každý den najít čas na naše vlastní sportování, protože pohyb a sport k našemu životu prostě patří!
 
Věnujete se tedy společně i sportovním aktivitám? Jakým?
Našim každodenním rituálem je ranní cvičení (cca 30-40 minut), které praktikujeme už roky. Je to sestava s prvky jógy, pilates a lehkého posilování. Cvičíme nalačno, ještě před snídaní. Tělo se tím krásně nastartuje do nového dne. Jirkovi tyhle cviky celou jeho kariéru pomáhaly zvládat jednostrannou cyklistickou zátěž. A já si tím skvěle zpevním tělo. Moc rádi si spolu také jdeme zaběhat. Například každou první sobotu v měsíci se u nás ve Stromovce koná ranní "Lívancový běh", nesmírně milá záležitost, která nám vždycky vykouzlí úsměv na tváři. Poslední dobou jsme si také kromě klasického posilování zamilovali i TRX. No a pak samozřejmě kolo! To je naše společná vášeň! Teď už můžeme jezdit spolu. Jirka si konečně může dovolit přizpůsobit své tempo tomu mému,
pomalejšímu. Rádi si spolu vyjedeme na pohodovou vyjížďku, ale občas si "střihneme" nějaký ten závod pro veřejnost. To pak Jirka jede vedle mě a funguje jako moje podpora, můj motivátor.
 
Jakou máte zkušenost s NUTREND produkty i v běžném nezávodním režimu?
Začala bych od vody, která tvoří 70% našeho těla a je pro (nejen aktivního) člověka životně důležitá. Oba to víme a poctivě dodržujeme pitný režim. S vodou Nartes to jde skvěle, má totiž výbornou chuť! Ano, i voda může mít svou chuť! ;) Z dalších NUTRTEND produktů využíváme k snídani ovesnou proteinovou kaši nebo vyhlášené proteinové palačinky. A když hodně cestujeme po republice, máme v autě vždycky nějaké RAW tyčinky, nebo proteinovky EVOQ. Je to mnohem zdravější a hodnotnější svačinka, než do sebe ládovat nějaké sladkosti na bezince.
 
Do jaké míry se změnil váš společný život s ukončením závodní kariéry?
Naštěstí se moc nezměnil, protože sport zůstal a věřím, že vždycky zůstane součástí našeho života. Změnil se snad jen v tom, že si teď sportovní aktivity můžeme užívat víc spolu. Dřív musel Jirka veškerý čas věnovat přípravě a speciálnímu tréninku. Na další sportování se mnou už logicky moc energie nezbývalo. Teď se to otočilo a téměř všechny aktivity děláme spolu. Užíváme si tak vyjížďky krásnou krajinou České republiky, a když je příležitost, tak i v zahraničí. Někdo tráví dovolenou ležením na pláži u moře,
někdo návštěvou památek. My odpočíváme aktivně, sportem, a poznáváme tak místní krásy trochu jinak, intenzivněji, včetně chutí a vůní.
 
Do jaké míry se změnil váš společný život s ukončením závodní kariéry?
Naštěstí se moc nezměnil, protože sport zůstal a věřím, že vždycky zůstane součástí našeho života. Změnil se snad jen v tom, že si teď sportovní aktivity můžeme užívat víc spolu. Dřív musel Jirka veškerý čas věnovat přípravě a speciálnímu tréninku. Na další sportování se mnou už logicky moc energie nezbývalo. Teď se to otočilo a téměř všechny aktivity děláme spolu. Užíváme si tak vyjížďky krásnou krajinou České republiky, a když je příležitost, tak i v zahraničí. Někdo tráví dovolenou ležením na pláži u moře,
někdo návštěvou památek. My odpočíváme aktivně, sportem, a poznáváme tak místní krásy trochu jinak, intenzivněji, včetně chutí a vůní. 
 
Je ještě nějaký cíl, kterého byste chtěli společně dosáhnout?
Sportovních cílů jsme společně dosáhli hodně, vždyť komu se podaří být nejúspěšnějším v historii daného sportu, být ve svém oboru nejlepším na celém světě... Žádný velký "cíl" už před námi není, spíš jen velké přání - být stále zdraví, stále spolu a užívat si života aktivně a s láskou!
 
Vašich TOP 5 produktů NUTREND?

Soňa:
 • CARNITINE DRINK - nová příchuť "mojito" mě absolutně dostala. Piju ho před cvičením, ale i během něj.
 • RAW BAR - úžasná na kole nebo kdykoli je potřeba doplnit rychle energii. Člověk má dobrý pocit, že tělu dodá "zdravou" přírodní energii.
 • AFTER TRAINING PROTEIN (čokoláda) - teď, když víc cvičím (kolo, běh nebo TRX) dbám na to, abych svalům dodala potřebnou regeneraci a výživu po fyzickém výkonu.
 • ISODRINX - při tréninku na kole, ale i cvičení nebo běhu - doplní potřebné minerály, které se rychle dostávají z těla ven přirozeně pocením. 
 • ENDUROSNACK / CARBOSNACK - můj zachránce pokud jedu závod na kole. Už několikrát mi pomohl předjet i mnohem zdatnější jezdce, kteří právě podcenili doplnění energie během závodu. 
Jirka:
 • MAGNESLIFE STRONG - ideální před spaním pro maximální regeneraci během spánku. A samozřejmě jako prevence proti křečím. Ideální začít "kůru" 3 dny před očekávaným sportovním výkonem (vždy jednu ampuli těsně před spaním) a jednu ampuli pak ráno před samotným výkonem. To by mělo křeče vyloučit. A samozřejmě správný pitný režim
 • N1 - můj oblíbený startovač před běžeckými nebo cyklistickými tréninkem. Nelekejte se lehkého mravenčení v periferiích (uši, konečky prstů), způsobuje to prokrvení a značí to ideální nažhavení organismu pro sportovní výkon
 • ZMA - skvělá kombinace důležitých minerálů pro regeneraci a nastartování růstu a obnovy svalových buněk
 • TRIBULUS TERRESTRIS - důležitý produkt pro podporu správné hladiny testosteronu, která fyzickou aktivitou a únavou přirozeně klesá
 • EVOQ - úžasná proteinová tyčinka, chutná, plná důležitých látek, perfektní svačina během dne
 
 
 

Největší úspěchy:

  2016
 • MS Montichiari - 9. Místo (stíhacím závod na 4km)
 • SP Ostende - 4.místo (silničním závod),  5.místo (časovka)
 • SP Bilbao - 4.místo (časovka), 7.místo (silniční závod)
 • Paralympijské hry Rio - 6.místo (stíhací závod na 4km), 9.místo (časovka), 13. místo (silniční závod)
  Šestinásobný paralympijský vítěz
 • 1x Londýn 2012 (časovka jednotlivců)
 • 2x Peking 2008 (stíhací závod 4 km a časovka jednotlivců)
 • 1x Atény 2004 (kombinace časovka jednotlivců a silniční závod)
 • 2x Sydney 2000 (stíhací závod na 4 km a 1 km s pevným startem)
  Šestinásobný mistr světa
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2007
 • 2006
 • 2002
  Čtyřnásobný vítěz Světového poháru UCI ParaCycling
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
  Osobní rekordy
 • stíhací závod 4 km – 4:32,944 (11.4.2014 Aguascalientes, Mexiko)
 • 1km pevný start – 1:08,422 (12.4.2014 Aguascalientes, Mexiko)
 

Nutrend - Ježkovi - Protein Porridge
  Nutrend - Jiří Ježek - Evoq
 
Nutrend - Jiří Ježek - After Training Protein a Diet Protein
  Nutrend - Jiří Ježek - After Training Protein
 
Nutrend - Jiří Ježek - After Training Protein 2
  Jiří Ježek - Návštěva NUTRENDu
 
Australia 2013
  Jirka Ježek - Oblíbené produkty
 
Nezastavitelný Jiří Ježek
  Nutrend - Jiří Ježek - představení

Seznam produktů

RAW BAR

RAW BAR

25

22 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

249

217 bez DPH