Michal Kozlanský vítězem druhého ročníku NUTREND Junior Cupu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Michal Kozlanský vítězem druhého ročníku NUTREND Junior Cupu

Michal Kozlanský vítězem druhého ročníku NUTREND Junior Cupu

Datum: 17.9. 2014

Dvaadvacetiletý jezdec ze Zábřehu na Moravě potvrdil své celkové vítězství v poháru porážkou svých soupeřů v posledních dvou závodech v jihomoravských Divákách.

Posledním podnikem letošního seriálu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu byly 2 víkendové závody v Divákách u Hustopečí o víkendu 13.-14. září. Také zde svedli své souboje junioři, účastníci Nutrend Junior Cupu s vozy VW Lupo GTi. O prvenství do Diváků přijeli bojovat Michal Kozlanský ze Zábřehu na Moravě a Pavel Malý ze Šternberka, další souboj se očekával o celkové třetí místo v poháru mezi Františkem Gruntorádem z Náměšti nad Oslavou a Richardem Nováčkem, také téměř náměšťským jezdcem. Souboje jezdcům ztížilo počasí a tak se stav trati průběžně měnil z téměř suché až po „zaplavenou“.

Hned sobotní ráno napovědělo, že souboje budou ostré – ve druhém tréninku si vyzkoušel s Lupem hodiny Pavel Malý a kosmeticky upravil přední nárazník svého stříbrného vozu. V závodě pak možná šternberský jezdec po této události více krotil své vášně a tak vcelku s převahou (v porovnání s předchozími závody, kdy se bojovalo o desetinky sekundy) zvítězil Michal Kozlanský. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Richard Nováček, i když po první jízdě na něj ztrácel Faňa Gruntorád pouze necelých 8 desetin sekundy.

Také v nedělním závodě si Michal Kozlanský s velmi kluzkou tratí v Divákách poradil nejlépe a potvrdil tím svůj letošní titul mezi juniory. Pavel Malý si s přehledem pojistil druhé místo jak v závodě, tak i v celkovém hodnocení Junior Cupu, stejně jako v loňském ročníku. Třetí místo v posledním závodě sezony vybojoval náměšťský jezdec Faňa Gruntorád, kterému se podařilo porazit svého krajana Richarda Nováčka, který se nevyvaroval drobné jezdecké chyby ve druhé závodní jízdě. Toho ale může těšit bronzový stupínek v celkovém hodnocení Junior Cupu. Rovnost bodů na třetím a čtvrtém místě muselo rozhodnout pomocné kritérium – více lepších umístění v jednotlivých závodech.

Fotogalerie