Mistrovství Evropy v korfbalu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Mistrovství Evropy v korfbalu

  Mistrovství Evropy v korfbalu

  Datum: 16.7.2014

  Evropský šampionát juniorů v korfbalu se před několika dny konal v Olomouci v hale Univerzity Palackého. Turnaj vyvrcholil bojem o konečné umístění a skutečným vrcholem pak byl finálový zápas, ve kterém se střetli odvěcí rivalové - týmy Nizozemska a Belgie.

  Český korfbalový svaz, ve spolupráci s magistrátem města Olomouce, Olomouckým krajem a Univerzitou Palackého, pořádal tuto vrcholnou akci, která se koná vždy ve čtyřletém intervalu, kdy si nejlepší evropští junioři změří síly a bojují o titul Mistra Evropy a o postup na juniorský světový šampionát. Významným partnerem pořadatelů se stala společnost NUTREND, která byla hlavním dodavatelem pitného režimu pro sportovce, členy Jury a rozhodčí.

  Česká reprezentace začala nevydařeným vstupem do turnaje, kdy v základní skupině prohrála postupně s Belgií, Německem a Anglií, až nakonec porazila Polsko a dostala se tak do skupiny o 5.-8.místo, kde byl hlavním cílem boj o postup na juniorské Mistrovství světa, který má přímo zajištěno pouze prvních pět týmů z evropského šampionátu. Reprezentace České republiky v této skupině nejprve porazila tým Ruska a ve finálový den se střetla v boji o konečné páté místo s týmem Katalánska, který před zaplněným hledištěm zcela deklasovala. Vybojovala tak vysněný postup na Mistrovství světa - to se bude konat v roce 2016 v Polsku.

  Titul Mistra Evropy vybojovala překvapivě Belgie, která přerušila dlouholeté kralování Nizozemců. V úchvatném finálovém zápase dotahovali Nizozemci během druhého poločasu až pěti košovou ztrátu a 0,1 vteřiny před závěrečným klaksonem dokázali srovnat na 23:23 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist