NUTREND Junior Cup 2014 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Junior Cup 2014

NUTREND Junior Cup 2014

Datum: 3.9. 2014

Před několika dny se jezdci českého šampionátu vrchařů sešli v obci Bratrušov u Šumperka, kde se konaly 2 mistrovské závody, při kterých nechyběli ani junioři.

V juniorském poháru byly opět očekávány těsné souboje a oba víkendové dny to potvrdily. Na startu se objevila obvyklá sestava Junior cupu – tedy Pavel Malý ze Šternberka, Michal Kozlanský z nedalekého Zábřehu a pak 2 piloti z Náměšti nad Oslavou – František Gruntorád a Richard Nováček.

Sobotní první závod přinesl extrémně těsný souboj o prvenství, kdy po první závodní jízdě byl rozdíl mezi vedoucím Pavlem Malým a druhým Michalem Kozlanským pouhá jedna setina sekundy! V jízdě druhé k tomu pak Pavel přidal dalších 7 setin a připsal si tak body za letos nejtěsnější vítězství. Souboj o bronz tentokrát pro sebe rozhodl Richard Nováček, kterému místy vlhká, velmi kluzká trať svědčila lépe, než v cíli čtvrtému Faňovi Gruntorádovi.

Také v neděli bylo počasí proměnlivé s přeháňkami a tak byly podmínky na trati velmi náročné. Souboj o prvenství se tentokrát otočil a z prvního místa se radoval Michal Kozlanský, který zvítězil opět těsným náskokem 1,22 sekundy před Pavlem Malým. Souboj o bronz byl tentokrát také těsnější, uhájil ho Richard Nováček, avšak František Gruntorád proti sobotě výrazně zrychlil a přiblížil se k soupeři na 1,53 sekundy v součtu obou jízd.

Fotogalerie