Proč kombinovat různé druhy pohybu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Proč kombinovat různé druhy pohybu

Proč kombinovat různé druhy pohybu

Datum: 6.10.2021

Síla, vytrvalost a flexibilita. To jsou tři základní pohybové schopnosti, které bychom měli rozvíjet, ať už jako vrcholový nebo rekreační sportovec.

Problémem, zvlášť v dnešní uspěchané době, je to, že se soustředíme pouze na jednu ze schopností, na jednu pohybovou aktivitu a ostatní zanedbáváme. Přitom právě tréninkem všech těchto tři dovedností - síly, vytrvalosti a flexibility, dosáhneme viditelnějšího a rychlejšího zlepšení.

V praxi to znamená, že pokud se rozhodneme běhat, do tréninkového plánu bychom měli kromě běhaní a běžeckých tréninků ideálně zařadit i tréninky silové (i když třeba jen doplňkově), které nám pomohou jak s lepším držením těla a prevencí zranění, tak s výbušností a zrychlením.

A obráceně, pokud se soustředíme především na silový trénink ve fitku, je dobré ho doplnit vytrvalostní aktivitou, jako je kolo, brusle, běh nebo skupinové lekce, které cílí na vyšší tepovou frekvenci. Takzvané kardio, jak říkají fitnessáci. Nejde jen o spalování tuků, vytrvalostní trénink nám zvyšuje celkovou fyzickou kondici a tím nás posune i v silovém tréninku.

Trénink flexibility je asi nejčastěji zanedbávaným tréninkem. Mobilita těla je však základním předpokladem pro správné provedení cviků, prevenci zranění, přetížení a regeneraci svalů. Dynamický strečink a protahování by se mělo stát automatickou součástí našich tréninků. Stejně tak je vhodné zařadit trénink na flexibilitu i samostatně, třeba jako lekce jógy

Pokud se tedy chcete dostat do formy nebo se zlepšit v tom, co už děláte, zaměřte se na to, aby vaše tréninky byly co nejvíce různorodé a nebojte se kombinovat i v rámci jednoho tréninku. Do běžeckého tréninku zařaďte silové prvky a posilování, do silového tréninku zapojte plyometrické cviky na zvýšení kondice nebo kardio prvky jako veslování, jízdu na rotopedu, výstupy na schodech a podobně. A samozřejmě nezapomínejte ani na flexibilitu.


Seznam produktů

AFTER TRAINING PROTEIN

AFTER TRAINING PROTEIN

Mimořádná směs prémiových proteinů a kvalitních sacharidů vyvinutá speciálně...

od 378

329 bez DPH

PROTEIN BAR

PROTEIN BAR

Proteinová tyčinka s výbornou chutí a vyváženým poměrem bílkovin vůči sacharidům...

od 31

27 bez DPH

BCAA MEGA STRONG POWDER

BCAA MEGA STRONG POWDER

Prvotřídní produkt obsahuje esenciální větvené aminokyseliny v poměru 4:1:1,...

od 279

243 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v sypké formě, který zajistí kvalitní...

od 207

180 bez DPH

VEGAN PROTEIN FRUIT BAR

VEGAN PROTEIN FRUIT BAR

Proteinová tyčinka vyrobená pouze z přírodních zdrojů. Obsahuje 20 % čistě rostlinných...

od 23

20 bez DPH

FAT DIRECT SHOT

FAT DIRECT SHOT

Špičkový spalovač a pre-workout 2v1. Představuje efektivní spojení účinných...

od 35

31 bez DPH