Proč se nemusíte bát cukru – PITNÝ REŽIM | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Proč se nemusíte bát cukru – PITNÝ REŽIM

Proč se nemusíte bát cukru – PITNÝ REŽIM

Datum: 21.7. 2021

Profesionální sportovci vědí, že minimálně 50 % jejich úspěchu dělá správně nastavená strava. Kromě vhodného jídelníčku mimo závodní dny, je důležité připravit se i na samotný závod.

Hobby závodníci, kteří běhají 5 nebo 10 km dlouhé tratě na oblíbených městských běžeckých sériích, jako je NN NIGHT RUN, často podceňují přípravu v oblasti sportovní výživy.

Sami se na stánku setkáváme s těmito reakcemi: "Nepotřebuji to. Stačí voda. Je tam moc cukru. Je to chemie. Neznám to nebo nevím, co to se mnou při běhu udělá" . Velice častá, v tomto případě neopodstatněná, je reakce na přítomnost cukrů.

Jak je to nejen s cukrem ve sportovní výživě při intenzivním výkonu, kdy a jak může být efektivní pro dosažení vytouženého cíle? 

Pro jednoduché objasnění jsme vytvořili 3 animace s použitím základních produktů – doplňků stravy pro sportovce, které se obvykle doporučují při sportovní aktivitě:

 

PITNÝ REŽIM

Jak efektivně hydratovat

Voda je hned po kyslíku druhou nejdůležitější látkou pro činnost organismu. U dospělého sportovce tvoří voda přibližně 60% hmotnosti těla a je tedy důležité během dne přijímat potřebné množství tekutin. Již 1% úbytek tělesných tekutin zhoršuje fyzickou výkonnost. Deficit 5% ji sníží dokonce až o 30 %!

Při vyšší sportovní aktivitě bychom měli hydratací zároveň doplnit i ztrátu iontů způsobenou pocením. Lze říci, že čím vzrůstá intenzita a doba trvání fyzické zátěže, tím je užívání sportovních nápojů vhodnější. Nebojte se sacharidů – cukrů, které jsou obsažené v iontových nápojích, tyto totiž napomáhají k obnovení normální funkce svalů, obnovení glykogenu, dodávají energii, a navíc roztoky sacharidů a elektrolytů zvyšují absorpci vody během fyzického zatížení.


ISODRINX - sypký nápoj

Základem pro každou náročnější fyzickou aktivitu je sportovní nápoj, jako například Isodrinx., Je v praktické sypké formě a představuje ideální hydrataci, protože obsahuje potřebné elektrolyty, směs deseti vitamínů a užitečné sacharidy. Dávka 35 g na 500 ml vody představuje isotonické ředění, vhodné při vysoké fyzické zátěži. Dávka 35 g na 750 ml vody představuje hypotonické ředění, vhodné při nižší a delší fyzické zátěži.

ISODRINX - sypký nápoj
ISODRINX – hotový nápoj

ISODRINX – hotový nápoj

Tento hotový nápoj z kvalitního artéského pramene, je pro vás již připraven v isotonickém ředění, pro efektivní doplnění elektrolytů a energie. Osmolalita nápoje 275–305 mOsm/kg je vhodná při intenzivním fyzickém výkonu. Kromě ostatních sacharidů obsahuje i značkový disacharid isomaltulózu (Palatinose™), která uvolňuje energii postupně.

UNISPORT

Tekutý koncentrát pro přípravu hypotonického sportovního nápoje. Nápoj je lehce mineralizovaný, a navíc obsahuje sportovci oblíbený L-karnitin, L-alanin, taurin a pro sport užitečné sacharidy. Dávkování je 10 ml koncentrátu do 600–700 ml vody. UNISPORT je vhodný pro méně intenzivní fyzický výkon.

UNISPORT

Seznam produktů

UNISPORT

UNISPORT

Tekutý koncentrát pro přípravu hypotonického sportovního nápoje, s obsahem L-karnitinu,...

260

226 bez DPH

ISODRINX - hotový nápoj

ISODRINX - hotový nápoj

Špičkový hotový isotonický nápoj je ideální volbou pro doplnění elektrolytů...

35

30 bez DPH

UNISPORT ZERO

UNISPORT ZERO

Tekutý koncentrát pro přípravu sportovního nápoje s nulovým obsahem cukru. Lehce...

450

391 bez DPH

ISODRINX TABS

ISODRINX TABS

Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v podobě rozpustných tablet, které...

150

130 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v sypké formě, který zajistí kvalitní...

249

217 bez DPH

NARTES pramenitá voda Sport

NARTES pramenitá voda Sport

Pramenitá voda z artéského podzemního chráněného zdroje v hloubce 170 m, který...

21

19 bez DPH

FAT DIRECT DRINK

FAT DIRECT DRINK

Jemně sycený hotový nápoj v plechovce je určený pro podporu bdělosti, zvýšení...

42

37 bez DPH

ZERODRINX

ZERODRINX

Lehce rozpustné tablety pro přípravu hypotonického nápoje, v osvěžujících příchutích...

179

156 bez DPH