Sparta Prague Open 2014 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Sparta Prague Open 2014

Sparta Prague Open 2014

Datum: 25.5. 2014

Tenisový turnaj IFT s dotací 100 tisíc dolarů v pražské Stromovce byl úspěšně zakončen. Společnost NUTREND byla hrdým partnerem tohoto mimořádného sportovního klání. Vyhrála ho Heather Watsonová z Velké Británie. Trpělivě a bojovně porazila ve finále Slovenku Schmiedlovou 7:6, 6:0.

Svou hvězdnou účastí poctila pražskou Stromovku i tenisová legenda Jana Novotná. "Bavilo mě to moc, vrátila jsem se do dětských let," pochvalovala si slavná tenistka. "Tyto dětské dny se mi líbily vždy. Se zájmem na nich sleduji, jak velký mají některé děti talent. Jak se staví k míči, jaký mají nápřah. Dnes tady určitě několik nesporných talentů bylo. Na všech dětech bylo vidět obrovské nadšení. Je to pro ně velká motivace."

Novotná byla hvězdou i sobotní exhibice. Hingisová, Novák versus Novotná, Pála 9:7. Všichni čtyři ukázali, jak šikovné mají ruce. Některé přestřelky na síti byly jako z finále grandslamových turnajů. Bylo vidět, že Hingisová s Novotnou pečlivě trénují - z dob, kdy vládly světovému tenisu, toho moc nezapomněly. V jednu chvíli diváky pobavila Hingisová i kouzelným přeřekem. "Jsme rádi, že si můžeme s Janou a Petrem takhle pěkně pohrát," řekla. "No to ti nedarujeme," odpověděla se smíchem Novotná.

Areál se po nedělním programu pomalu vylidnil, organizátoři rozmontovali tribuny a tenisová Sparta se vrací k běžnému provozu. "Už teď padají návrhy na příští ročník," řekl šéf turnaje Petr Luxa. "Hráčky tu jsou spokojeny, na což určitě chceme navázat. A mám jedno přání: mít zase českou tenistku ve finále."