Stopa pro život odstartovala Jilemnickou 50 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Stopa pro život odstartovala Jilemnickou 50

Stopa pro život odstartovala Jilemnickou 50

Datum: 10.2. 2015

Již 8. ročník Jilemnické 50 odstartoval o víkendu v rámci Stopy pro život, kam byl letos zařazen úplně poprvé. A premiéra to byla vydařená. Víkendového běžkařského klání se zúčastnilo více než 600 spokojených závodníků. A to opět za podpory společnosti NUTREND. "Bez produktů od NUTRENDU už si naše závody ani nedokážeme představit. Děkujeme tak za všechny účastníky, kteří díky vám vítězí," vzkazují pořadatelé.

A jak to vše probíhalo? Sobotní závod 20 km volně ozdobilo tříčlenné mužské reprezentační zastoupení doprovázené trenérem Ladislavem Ryglem ml., dlouholetým úspěšným reprezentantem v severské kombinaci a obhájcem vítězství na této trati z roku 2013. Stylem start cíl zvítězil v sobotní dvacítce český reprezentant v severské kombinaci Miroslav Dvořák v čase 48:16 min. Sandra Schützová (Dukla Liberec) stejnou trať jako muži dokázala zvládnout za 52:56 minut.

V neděli byla na pořadu klasika. Člen domácího klubu SKI Jilemnice Jakub Pšenička zdolal bílou tmu na delší trati klasicky nejrychleji v čase 2:29:18.1. Na stejné trase doběhlo do cíle 5 závodnic. Nejen vítězka Kateřina Martasová (SK Chrast), ale i všechny účastnice zaslouží absolutorium.

Na 20 km trase zvítězil mezi muži Lukáš Slavík (Krkonoše Vrchlabí), mezi ženami zopakovala vítězství ze sobotního závodu volnou technikou Sandra Schützová (Dukla Liberec) před bývalou reprezentantkou Zuzanou Kocumovou.