TEAM KATUSHA ALPECIN | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

TEAM KATUSHA ALPECIN

TEAM KATUSHA ALPECIN

Datum: 14.3.2019

V roce 2019 jsme uzavřeli oficiální spolupráci s profesionální cyklistickou stájí TEAM KATUSHA ALPECIN, která se v UCI WorldTour pohybuje od roku 2009. Jsme hrdi na to, že jsme se stali týmovým partnerem v oblasti sportovní výživy. Generální Manažer TEAM KATUSHA ALPECIN a bývalý vynikající cyklista José Azevedo přibližuje historii týmu, společné plány a cíle pro rok 2019.

Jaký byl váš nejsilnější zážitek v roli Generálního Manažera Katusha Alpecin Teamu?
Bylo to právě nejspíš období na sklonku sezóny 2016, kdy jsem se stal Generálním Manažerem týmu. Měl jsem sice předchozí zkušenosti, jako jezdec, posléze i jako sportovní ředitel, ale najednou jsem se musel v podstatě ze dne na den vypořádat s kompletním provozem celého týmu: vozový park, oblečení, sportovní výživa, vyjednávání se sponzory, jezdci, obměna týmového personálu…Učil jsem se rychle, ale tohle období bylo velmi hektické. Na druhou stranu můžu se vztyčenou hlavou říct, že jsem to zvládl.
  
Jaké je vaše osobní zkušenost s produkty NUTREND?
Sezóna teprve začala, takže zatím si není na co stěžovat. Dělám si samozřejmě legraci. Produkty NUTREND testoval celý náš tým a byli jsme nadmíru spokojeni. Důležité je, že všem jezdcům vyhovovali také po chuťové stránce. K tomu velmi dobrá stravitelnost, takže za nás palec nahoru.

Z pohledu bývalého profi jezdce, jak moc se změnila cyklistika od dob, kdy jste závodil?
Změnilo se toho spoustu. A za deset let to bude zase úplně někde jinde, tomu se nevyhnete. Ale to, že musíte polykat kilometry a být v cíli první se nezmění nikdy. Samozřejmě technologie se posunuly obrovsky dopředu, aerodynamika, elektronické převody, ale třeba i oblečení pro extrémní podmínky. Jezdci jsou dnes pod drobnohledy lékařských týmů, UCI, mají biologické pasy. Tlak na jezdce je v dnešní době obrovský, nejen ze strany sponzorů a fanoušků. Cyklistika je zkrátka tvrdá dřina.

Dokážete se po skončení sezóny vůbec zregenerovat?
Sezóna profesionálního cyklisty je velmi dlouhá. Určitě, pro mě je to čas, který se snažím trávit nejvíce se svou rodinou. Na druhou stranu toho času není moc, protože už  v prosinci máme první tréninkový kemp, který se připravuje už od listopadu. Do toho spousta jednání se sponzory na další sezónu, takž o nějaké „off-season“ se moc nedá ani mluvit.

Jeden z vašich sloganů je „Race as a Family“. Jak obtížné je udržet dobrou atmosféru, mezi tolika různorodými osobnostmi v týmu?
To hodně závisí i na výsledcích. Pokud sbíráme vítězství, všechno jde samozřejmě snáz a nálada je bezvadná. Takže nejlepší návod je asi pořád vyhrávat. Snažíme se našim jezdcům připravit ty nejlepší možné podmínky pro jejich práci, takže hotely, jídlo, a samozřejmě sportovní výživa musí být excelentní. To všechno nám potom výrazně pomáhá udržet pohodové klima v týmu po celou sezónu.

Jaké cíle má Team KATUSHA ALPECIN pro sezónu 2019?
„We race to win“. Není to jenom jeden z našich sloganů, ale opravdu tomu všechno podřizujeme. Na start každého závodu jdeme s jednoznačným cílem zvítězit. Ne vždy je to samozřejmě možné, ale jdeme do toho s tím, že na trati necháme všechno. Upřímně, loňská sezona nebyla moc povedená. Ale udělali jsme pár změn, vyhodnotili chyby a už v prvních tréninkových kempech byl z týmu cítit opět cítit vítězný duch. Což se vítězně odrazilo i na prvních podnicích na začátku roku. Pár etapových vítězství na Tour de France pro Marcela Kittela, nebo celkové umístění na podiu pro Ilnura Zakarina na některém z podniků Grand Tour by bylo skvělé.

Seznam produktů