Cink v Brně vyhrál přesvědčivě | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Cink v Brně vyhrál přesvědčivě

Cink v Brně vyhrál přesvědčivě

Datum: 1.6.2021

Týden po startu IZOMAT Cupu - Českého poháru MTB na šumavském Zadově pokračoval dnes prestižní seriál v cross country v Brně.  Vedle nejlepších českých bikerů přijela opět velice kvalitní konkurence ze zahraničí. Závod žen vyhrála Estonka Janika Loivová (Hawaii Express), před Jitkou Čábelickou (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team), mužům jasně dominoval Ondřej Cink (Kross Orlen Cycling Team).  

Největší favorit závodu Cink šel hned po startu do vedení a s bezpečným náskokem tam vydržel až do cíle. S odstupem za ním byl Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB) a chilský jezdec Martin Vidaurre Kossmann. Ti spolu jezdili dvě třetiny závodu, ale pak mladý Chilan dokázal zrychlit, Vastla setřásl a dojel si jasně pro stříbrný stupeň. 

"Od začátku jsem zkoušel jet na plný plyn. I v závodech Světového poháru se tak musí jet, protože jinak není šance na dobrý výsledek. Počítal jsem však s tím, že si vytvořím větší náskok, ale dvojice pronásledovatelů na mě vytvořila tlak. Jsem rád, že mi vyšla tato taktika a cítím, že formu mám dobrou," zdůraznil Ondřej Cink.

Na čtvrtém místě se držel prakticky celý závod Cinkův týmový kolega Bartłomiej Wawak z Polska. O další místa bojovala trojice Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) a Lukáš Kobes, který však ze souboje vypadl v předposledním okruhu. Do něj vjížděli Škarnitzl a Zatloukal těsně za sebou, ale po pádu Zatloukala bylo o první šestce rozhodnuto.

Tak jako na Zadově odstartovala v závodě žen velmi dobře dvaatřicetiletá Čábelická, ale stejně jako na Šumavě se i dnes musela nakonec spokojit s druhým místem. Ve druhém kole se na nejlepší českou bikerku dotáhla o rok starší Estonka Janika Loivová a v dalším okruhu ji odjela a následně svůj náskok navyšovala. 

To však již na trati nebyla Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín), která v úvodu závodu měla pád a skončila v nemocnici. Velice podařený závod jela Adéla Holubová (kola-bbm.cz), která si třetím místem zajistila prvenství mezi závodnicemi U23 a vybojovala svůj nejlepší výsledek v kariéře.

"Myslím, že z mé strany to bylo podobné jako na Zadově. Sice jiná trať, ale opět skvělý začátek závodu. V průběhu jsme pak jezdily spolu s Janikou, ale ve třetím kole nastoupila, získala pár metrů k dobru a já ji již nedostihla. Nyní si trochu odpočinu a pak se již budu připravovat na další závod SP v Leogangu, který se jede za čtrnáct dnů," řekla Jitka Čábelická.


Fotogalerie