Buggyra sbírá jeden úspěch za druhým

Buggyra sbírá jeden úspěch za druhým

Evropský pohár tahačů pokračoval šestým podnikem na autodromu v Mostě. Zaplněné tribuny ve druhé pohárové jízdě přihlížely triumfu českého týmu Buggyra, který zásluhou Adama Lacka získal vítězství a člen NUTREND Teamu David Vršecký podtrhl výborný výsledek třetím místem.

Před prvním pohárovým závodem se nad autodromem prohnala dešťová přeháňka, která početné zástupy fanoušků nahnala pod krytou tribunu naproti boxům. Start se ale odehrál už za slunného počasí. Výborně odstartoval Vršecký, který se protlačil na páté místo, a chvíli to vypadalo, že se na třetí pozici dostane Lacko, ale zkušený Albacete si svoji pozici uhlídal. Ve středu startovního pole však došlo ke srážce pěti tahačů, které zůstaly v první šikaně. Ředitelství závodu tak vyvěsilo červené vlajky.

Druhý start, který přišel na řadu po dvacetiminutové pauze, se opět podařil Adamu Lackovi. Jezdec Buggyry se tentokrát probojoval před Albaceteho na třetí pozici. Mohutný aplaus fanoušků však nevydržel příliš dlouho, když zůstal v první zatáčce stát Gerd Korber a přišlo další přerušení závodu.

Do třetice se podařilo závod odstartovat, ovšem jeho délka byla z původních jedenácti kol zkrácena na sedm. Antonio Albacete si tentokrát za svými zády pohlídal Adama Lacka, který zůstal na čtvrté pozici. Také pátý Markus Bösiger před sebe nepustil Davida Vršeckého a jezdci Buggyry si podrželi své startovní pozice.

Zatímco v čele uháněl Norbert Kiss za vítězstvím, o druhé místo se rvali Jochen Hahn, Antonio Albacete a Adam Lacko, který držel krok s nejrychlejšími. Zkrácený závod nedával příliš příležitostí, a tak Lacko zkusil několik útoků na Albaceteho, ten se však nenechal znervóznět.
„Chtěl jsem samozřejmě na stupně vítězů, ale soupeři byli proti. Možná při druhém opakování to mohlo vyjít, ale závod byl znovu zastaven. Důležité je, že jsme v cíli a máme body. Ještě je před námi jeden závod,“ uvedl čtvrtý Lacko.

„Škoda, že se závod protáhl kolizemi na začátku. V obou předchozích jízdách se mi podařilo dostat o jednu pozici dopředu, ale zrovna při tom třetím startu si páté místo Bösiger pohlídal. V závodě se ukázalo, že jsme stejně rychlí, tak uvidíme, co dokážeme vytěžit z druhého závodu, kde budu startovat třetí,“ uvedl po závodě šestý David Vršecký.

Obloha se před druhým pohárovým závodem opět zatáhla, ale i tentokrát se závod odjel na suché trati. Zaplněný divácký svah tak očekával další napínavou bitvu pěti a půl tunových monster.

Po otočení pořadí první osmičky z první jízdy se David Vršecký postavil do druhé řady a záda mu hlídal Adam Lacko. Po startu bylo v první šikaně mosteckého okruhu opět hodně těsno, tentokrát se ale vše obešlo bez větší strkanice. Pole position uhájil Anthony Janiec, za kterého se dostal výborným startem David Vršecký. Ještě lépe odstartoval Adam Lacko, který se z pátého místa posunul hned za Davida na třetí příčku.

David Vršecký za obrovského aplausu českých fanoušků zkoušel útok na francouzského závodníka téměř v každé zatáčce, ovšem úzká mostecká trať nedávala českému jezdci příliš příležitostí. Na konci pátého okruhu Vršecký zaútočil a byl z toho nevyhnutelný kontakt a zdržení. Z něho vytěžil maximum týmový kolega Adam Lacko, který se tak dostal do vedení závodu. V úvodní šikaně se pak před Vršeckého dostal ještě Antonio Albacete a Buggyra se startovním číslem 33 se propadla na třetí pozici.

Lacko si na čele závodu vybudoval dvousekundový náskok, který do cíle stále navyšoval. Pod šachovnicovou vlajkou projížděl za obrovského jásotu hlavní tribuny, která kompletně stála. Výborný výsledek domácího týmu podtrhl třetí pozicí David Vršecký.
„Přestože je za první místo stejně bodů v Itálii nebo tady, tak toto vítězství samozřejmě těší více. Podařilo se nám po startu prosadit dopředu, což bylo hodně důležité. David pak zkusil v poslední zatáčce útok na Janieca, ale úplně mu to nevyšlo, čehož jsem využil a dostal se na první místo. Je to fantastický pocit, vyhrát před našimi partnery a fanoušky,“ uvedl po závodě šťastný Lacko.

„Po vydařeném startu jsem pomýšlel na to, že tady zopakujeme náš double z Itálie. Ovšem ne vždy jde vše podle plánu. Můj útok na Janieca nevyšel tak, jak jsem chtěl, což mě stálo jedno místo. Jsem ale rád, že jsme před domácím publikem oba na stupních vítězů,“ řekl bronzový Vršecký.

Druhý závodní den šestého podniku evropského poháru tahačů přinesl českému týmu nejlepší výsledek letošní sezóny, když David Vršecký a Adam Lacko vybojovali v hlavním závodě double.

Po startu, který se neobešel bez komplikací, si jezdci Buggyry pohlídali své pozice, tedy sedmé a osmé místo v pořadí Vršecký, Lacko. Nejprve z první pozice kvůli technickým problémům odstoupil Norbert Kis. A pak dvojice českého týmu zahájila k útoku. Kolo za kolem se propracovávala dopředu, až se v pátém okruhu jedenáctikolového závodu dostal Vršecký za záda druhého Albaceteho. Po zbytek závodu Vršecký útočil, ale zkušený matador se nenechal znervóznět.

„Druhý závod byl samozřejmě daleko těžší, protože jsme startovali až ze čtvrté řady. Takový boj už dlouho nepamatuji. Přes pět kol jsem tlačil na Albaceteho, ale nikde to nešlo. I tak je to ale senzační víkend. Jedno vítězství a dvě třetí místa mluví za vše,“ uvedl třetí Vršecký.

„Získali jsme s Davidem nejvíce bodů, a to každý po dvaačtyřiceti, což je v letošním roce náš rekord. Byl to opravdu víkend snů. Tlačili jsme na to v poslední jízdě hodně, což dokazuje rozdíl čtyř jezdců v cíli, který byl osm desetin,“ řekl po závodě spokojený Lacko.

Tým Buggyra stáhl náskok první stáje Lutz Bernau v poháru konstruktérů o 18 bodů. Adam Lacko si udržel svoji čtvrtou pozici v bodování jezdců, když se Vršecký posunul na páté místo před Bösigera.

1.1.2013

Dárek k nákupu nad 2 000 Kč

Dodržujte pitný režim ještě snadněji

Dárek k nákupu nad 2 000 Kč

Objevte novou produktovou řadu

Objevit
Objevte novou produktovou řadu

Křupavá a plná proteinu

Qwizz Protein Bar
Křupavá a plná proteinu

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Doprava ZDARMA při nákupu nad

Vyberte si dárek ke každému nákupu

Speciální akce každý měsíc

Používáme kvalitní a značkové suroviny

Rychlá expedice vaší objednávky

Nutriční poradenství pro vás

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena