Italské úspěchy NUTREND Racing Teamu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Italské úspěchy NUTREND Racing Teamu

Italské úspěchy NUTREND Racing Teamu

Datum: 28.5. 2014

Letošní sezóna evropského poháru v závodech automobilů do vrchu pokračovala v severní Itálii, kam zamířil i tým Nutrend Czech National. Na Nutrend Racing čekala oproti předchozímu závodu v Polsku silná konkurence.

Technická trať má ve svém profilu i dvě dlouhé roviny, takže jezdcům nabízí rychlost i prostor pro předvedení jejich techniky jízdy. Jiří Svoboda vstoupil do závodu šestým časem v rámci skupiny E2-SC a výsledek mohl být ještě lepší, kdyby ho na trati nezbrzdil jeden ze soupeřů, kterého musel předjet. Václav Janík se s tratí popasoval v úvodní jízdě jako druhý nejrychlejší monopost a i přes neoptimální volbu obutí mohl být s vykročením do závodního dne spokojený. „Je těžké zvolit za těchto podmínek správné pneumatiky. Stále se měnila intenzita deště. Někteří jezdci jeli za lepších podmínek, někteří za horších. Pro mě je důležité pořadí ve skupině E2-SS, kde zatím vedu, protože Denny Zardo jede mimo hodnocení FIA Cupu, takže do závěrečné jízdy musím svoji pozici udržet,“ vysvětloval situaci po dojezdu prvního závodu Václav Janík.

V závěru závodního dne přetrvávaly proměnlivé podmínky, i když povrch stačil místy oschnout. Jiří Svoboda zvolil suché obutí, ale to nebylo v čase jeho startu tím správným. Horní část tratě byla více pod vodou a tak musel šternberský pilot zvolnit. To přineslo ztrátu a propad na konečnou devátou příčku v hodnocení skupiny E2-SC. Václav Janík ve druhé jízdě zvoli klidnější tempo, protože v první jízdě si zajistil dostatečný náskok pro udržení první pozice ve skupině monopostů. I přesto dokázal v závěru zrychlit a vylepšit svoje umístění v celkovém hodnocení závodu na konečnou 7. pozici. Vítězství ve skupině E2-SS pak přineslo další cenné body do klasifikace evropského poháru - FIA Cupu.

Nutrend Racing Team nyní pospíchá zpět do svých dílen, aby připravil stroje k dalšímu podniku FIA Cupu, jehož příští pokračování bude hostit východo-slovenská Jahodná.