Italské vítězství Jiřího Ježka | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Italské vítězství Jiřího Ježka

Italské vítězství Jiřího Ježka

Datum: 9.5. 2014

Po návratu ze světového šampionátu v mexickém Aguascalientes je člen NUTREND Teamu Jiří Ježek ve skvělé kondici a ihned zahájil silniční sezónu.

Tradičně absolvoval několik závodů s domácí elitou (např. 43.ročník Mezinárodní trofeje Rokycan) a startoval i na zajímavém závodě po kostkách s názvem "Pavé Tour". Ihned poté odletěl do Itálie na silniční závody v paralympijském pelotonu. A právě "Verola ParaCycling Cup" Jirkovi přinesl první letošní vítězství.

V silničním závodě, který byl spíše městským kritériem na 80km, prohrál Jirka ve spurtu o druhé místo na centimetry s Rusem Pudovem a skončil tak třetí, což byl po bláznivém startu a množství nástupů a úniků nakonec velmi dobrý výsledek.

V neděli se pak jela krátká rychlá časovka na 11km. Pro Jirku to byl první ostrý start na novém speciálu, který pro něj firma DURATEC připravila po dubnové nepříjemné krádeži. V tréninku si člověk nikdy úplně nemůže nasimulovat závodní nasazení a tak byla Jirkova jízda trochu "neučesaná". Přesto zabojoval a ve své disciplíně zvítězil. A to bezesporu nejtěsnějším rozdílem v jeho kariéře. Velmi dobře připravený Rus Pudov za Jirkou zaostal o necelou půlvteřinu... S notnou dávkou štěstí a bojovnosti tak Jirka vyhrál celkově.

Po závodech ve Verolanuova zůstal Jirka v Itálii, pouze se přesunul do Toskánska, kde bude v Castiglione della Pescaia startovat na světovém poháru. Časovka na 30km se jede dnes a v neděli pak silniční závod na 100km. Držíme palce!

Fotogalerie