Na co se „jede“ pražský půlmaraton | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Na co se „jede“ pražský půlmaraton

  Na co se „jede“ pražský půlmaraton

  Datum: 10.4.2019

  Každý rok je půlmaraton v Praze jedním z největších běžeckých svátků. Nejen, že do ulic vyběhne 11000 lidí, ale pro nás je to srdcovka – tady jsme se před čtyřmi lety seznámili a minulý rok jsme tu přímo při závodě i vzali. Jak jsme oslavili naše roční výročí a jaké to bylo?

  Dvacet jedna kilometrů miluji, je to moje nejmilejší trasa, proto už ani nedokážu spočítat, kolik jsem půlmaratonů běžela. Jenže pražský má velké kouzlo – atmosférou, tím že byl mým prvním i tím, že jsem tu potkala Michala a měli jsme tu spolu svatbu.

  Jenže půlmaraton má svá specifika, na které je nutné se připravit. Velmi důležité je mít pohodlné a vyzkoušené funkční oblečení, které nikde nedře a dobře odvádí pot, stejně tak jako dobře otestované běžecké boty. K tomu vždy potřebuji také pravidelně pít a jíst, protože mi jinak rychle klesne v těle cukr a já jsem pak bez energie. Závod si tedy rozděluji do tří úseků a jím na každém 5. kilometru. Na prvním pětce Carbonex, na desítce kousek energetické Voltage tyčinky – mám ji vyzkoušenou z dlouhých trialových závodů – nedráždí mi žaludek, trochu zasytí, ale přitom není těžká a dodá mi sílu. Na 15. kilometru si zase dávám tabletu Carbonexu, který pak na občerstvovačce zapiju vodou.

  Díky tomu mám pak stabilní energii a běží se mi dobře. Sobotní půlmaraton byl krásný – nádherné slunečné počasí, nezaměnitelná atmosféra a také rozkvetlá Praha - to všechno stálo za to. A moje srdce plesalo, když jsem dvakrát běžela okolo letenských schodů, tam jsme si totiž loni řekli své „ano“. V cíli mě čekal Michal, který měl obvzláště důvod k radosti, dal si totiž svůj osobáček a tomu mu Nutrend také přispěl. 
  Text: Soňa, Running2.cz
  Foto: kredit foto. Honza Vošáhlík 
   

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist