Proč trénovat kopce | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Proč trénovat kopce

  Proč trénovat kopce

  Datum: 20.8.2018

  Běháte pořád ty stejné trasy a stále stejným tempem? Nezlepšujete se a nebaví vás to? Zkuste jít do přírody a zdolávat kopce.

  Kdysi jsem kopce neměla ráda. Když mne poprvé můj manžel vytáhnul na opravdový trail a měla jsem zdolat vysoký kopec, pěkně si vyslechnul to, jak jsem nadávala. Neuměla jsem to a trápila se, dolů z kopce jsem se bála. Jenže pak jsme byli v přírodě víc a víc a já si začala zvykat. Naučila jsem se toto:
   
  Správný styl
  Když běžím do kopce, nakloním tělo směrem k němu a zkrátím krok. Našlapuji spíše na přední stranu chodidla a pomáhám si rukama. Když ruce pracují, vynášejí lépe tělo do kopečka.

  Nahoru nemusím běžet
  Kopec je fyzicky náročný. Pokud bych vyběhla hned první, moje energie by se vyčerpala a já už bych pak dál nemohla. Takže hodně strmé kopce rychle chodím. Sice mě na závodech jiní předbíhají, ale já jim to zase natřu při seběhu a také na konci závodu ještě můžu běžet zatím co oni už jdou.  

  Plus třicet procent
  Na běhání do kopce se mi líbí, že si k tréninku můžu přidat přibližně 30% vzdálenosti, než kdybych běžela po rovince. A to je prostě fajn a za tu námahu to stojí.

  Kochám se
  Kopce patří k přírodě a tu já mám moc ráda. Vypnu tady hlavu, odpočinu si psychicky a cítím se tu spokojeně. A taky vím, že po každém kopečku přijde seběh nebo rovinka, kde si odpočinu a klidně se pak pro energii zakousnu i do nějaké tyčinky. Nejvíce mi teď pomáhá Voltage
   
   
  Text: Soňa, Running.cz
   

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist