Sportovní klub cyklistů Praha | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Sportovní klub cyklistů Praha

Datum: 25.6.2014

Sportovní klub cyklistů Praha je pořadatelem významných cyklistických závodů: Český pohár horských kol C1, Pražský MTB pohár, Pražský cyklokros, Evropský pohár handicapovaných cyklistů C1, Finále ČP mládeže a žen na silnici.

Nutrend Specialized Team vzniknul za účelem tréninkové, materiální a finanční podpory nadějných cyklistických talentů a reprezentantů České republiky. V týmu působí současně přední handicapovaní cyklisté a talentovaní cyklisté bez handicapu. Tým se touto aktivitou stává významným integračním projektem. Zároveň naplňuje své poslání, orientovat svou pomoc především na rozvoj talentů, kterým je připraven poskytnout veškeré tréninkové know – how pramenící z poznatků úspěšné tréninkové skupiny Viktora Zapletala a zkušeností Pavla Vršeckého.

Tým: Sportovní klub cyklistů Praha - Nutrend Specialized Racing
Nejlepší výsledky: medailové umístění z MS, ME, SP, MČR
Web: www.skcpraha.cz
Facebook stránka: www.facebook.com/Sportovni_klub_cyklistu_Praha


Trenér a manažer klubu a teamu Viktor Zapletal:


Jak a kdy vznikla myšlenka vytvořit a spravovat klub/team?
Tým Nutrend Specialized Racing vzniknul před pěti roky s jediným cílem, pomáhat vybraným talentovaným cyklistům, reprezentantům ČR v jejich sportovním růstu. Tým se zároveň stará i o špičkové cyklisty s handicapem a tímto počinem představuje unikátní integrační projekt mezinárodního významu. Nezanedbatelnou aktivitou je také naše činnost pořadatelská. Jsme pořadateli významných tuzemských a mezinárodních závodů: Evropský pohár handicapovaných cyklistů (C1 UCI) a finálový závod ČP mládeže a žen na silnici, Český pohár horských kol (C1 UCI), volnočasový seriál závodů v olympijském cross-country pro širokou sportovní veřejnost, Pražský MTB pohár.

Jaký závod Vám přinesl nejsilnější sportovní zážitek z pozice manažera klubu Sportovní klub cyklistů a teamu Nutrend Specialized Racing?
Stříbrná paralympijská medaile z Londýna Terezy Diepoldové, celkové vítězství juniorky Barbory Průdkové ve světovém poháru horských kol a aktuálně šest pódiových umístění jezdců týmu Nutrend Specialized Racing v závodech světového poháru během pouhých 14 červnových dní. :-)

Jakou má klub zkušenost se společností NUTREND a jejími výrobky?
Naše spolupráce s firmou NUTREND trvá už řadu let. Stali jsme se partnery v době, kdy jsme my začínali a NUTREND představoval pouze mladou ambiciózní firmu. Postupně se z Nutrendu stal gigant celosvětového významu a my jsme velmi hrdí, že díky úspěchům našich jezdců nás tak významná společnost požádala o možnost mít své jméno v názvu klubu. Z marketingové spolupráce se vyvinulo přátelství a úspěchy našich jezdců jsou zároveň úspěchem firmy NUTREND. Velmi si tohoto, ve sportovním světě neobvyklého vztahu vážím.

Jak vypadá příprava klubu?
Naši jezdci představují nejen českou, ale i světovou špičku ve svých kategoriích. Příprava tedy přímo odpovídá této skutečnosti, jedná se o vrcholový trénink, přesně a pečlivě plánovaný a vyhodnocovaný, včetně tréninkových campů doma i v cizině, odpovídajícího zázemí, materiálu, atd.

Jaké jsou cíle klubu?
Cíle odpovídají výkonnosti našich jezdců, kteří jsou všichni členy reprezentačních týmů. Především je pro nás důležité uspět v závodech mistrovství světa, Evropy a ve světových pohárech. Jedná se tedy o nejvyšší výkonnostní stupeň sportu.

Jak vypadá jídelníček členů klubu? Mluvíte jim do jejich stravovacího režimu? Doporučujete jim co jíst?
Kvalitní strava představuje podstatnou část sportovního výkonu dnešních vrcholových sportovců. Platí to tedy i pro jezdce našeho týmu. Skladbu jejich individuálních jídelníčků s nimi nejen konzultujeme, ale také ovlivňujeme. Na řadu závodů si například vozíme vlastního kuchaře, pečlivě vybíráme suroviny, ze kterých se vaří a pokud nemáme možnost mít s sebou svého kuchaře, alespoň pečlivě vybíráme hotely podle našich potřeb a stravovacích požadavků.

Samostatnou kapitolou je sportovní výživa našich jezdců. Výrobky NUTREND využíváme v celém širokém produktovém rozsahu. Nejde tedy pouze o pitný režim a doplnění energie během tréninků a závodů, ale stejnou důležitost přikládáme také celoročnímu užívání vitamínových prostředků od firmy NUTREND a výrobků na posílení imunitního, kloubního a vazivového systému.

Viktor Zapletal jako manažer a trenér Sportovního klubu cyklistů – Nutrend Specialized teamu, ale také trenér vynikajících cyklistů jako Jaroslav Kulhavý nebo Jiří Ježek. Jak tohle všechno zvládáte a podle čeho si sportovce vybíráte?
Vztah trenér – sportovec na té nejvyšší úrovni, kde je Jára nebo Jirka je velmi osobní záležitostí. Víme o sobě všechno, začínali jsme v podstatě z ničeho a dostali se až na úplný vrchol sportovní a společenské slávy, kterou tituly mistrů světa a olympijská, resp. paralympijská medaile představují. Prožíváme společně nejenom úspěchy, ale také situace, kdy se nedaří a jak je známo, těch je v životě každého z nás více než úspěchů. To vás velmi posílí a je jisté, že to posiluje nejenom individuálně každého z nás, ale také naše přátelství. Po londýnské olympiádě a paralympiádě jsme veřejně prohlásili, že bychom chtěli společně předat naše zkušenosti a tréninkové know-how mladým, talentovaným jezdcům. Úspěchy talentovaných jezdců týmu Nutrend Specialized Racing asi nejlépe ukazují, jak se nám tato vize daří naplňovat.

A jak si vybírám jezdce do týmu? Každý týden jsem na závodech, pozoruji mladé závodníky, snažím se odhadnout jejich potenciál. Pokud získám přesvědčení, že mají předpoklady pro výkonnostní sport, absolvují tréninkovou přípravu nejdříve individuální a pokud bude patrný jejich výkonnostní progres, začlením je do své tréninkové skupiny, se kterou absolvují další přípravu, tréninkový a závodní program. Funguje to. Například loňskou nejlepší juniorku světa Barboru Průdkovou ještě nedávno nikdo neznal. Dokonce ani nejezdila na kole, jejím hlavním sportem bylo lyžování. Po půl roce přípravy se skupinou a tréninkových campech s Járou a Jirkou vyhrála svůj první závod světového poháru. Podobně jsou na tom i další jezdci. Junior Matěj Průdek nebo velmi talentovaný kadet Richard Holec.

V barvách týmu NUTREND SPECIALIZED závodí:
 • Barbora Průdková
 • Jan Rajchart
 • Tereza Diepoldová
 • Michal Šiška
 • Tomáš Kajnar
 • Pavel Foltýn
 • Richard Holec
 • Jan Gavenda
 • Jiří Chyba
TOP 5 NUTREND products:
 1. UNISPORT
 2. NARTES
 3. ANTIOXIDANT COMPRESS CAPS
 4. FLEXIT GELACOLL CAPS
 5. OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

Fotogalerie

Seznam produktů

UNISPORT

UNISPORT

od 225

196 bez DPH