Ulman s Kulhavým vítězí v etapovém závodě 4Islands MTB stage race 2021

Poslední 4.etapa na ostrově Mali Lošinj byla sice nejkratší, ale podle všech i suveréně nejtěžší. První vrchařská prémie byla na kopci, z kterého obvykle startuje SP ve sjezdu. Známá velice náročná sjezdová trať dala zabrat i maratónským dvojicím.

Technický problém vyřadil z boje o prvenství dvojici Seewald/Stošek Canyon Northwave hned po startu. Povedlo se jim o kámen ohnout převodník a oprava zabrala drahocené vteřinky, takže boj o prvenství zůstal mezi Buff Scott a Česká Spořitelna Accolade. Portugalsko-holandský tým musel útočit, pokud chtěl závod otočit. Dvojice Kulhavý/Ulman měla na startu k dobru 1 minutu. Podpůrný tým Buff Scott byl sice 2x větší než CSA, ale kluci si vítězství i přes velký tlak nenechali vzít. Jarda Kulhavý i s bolavým ramenem zatnul zuby a do cílové rovinky v přístavišti dorazili s Matoušem na druhém místě se ztrátou 35 s. Celkově tak jejich vítězný náskok činil pouze 25 s, ale k vítězství to stačilo.

"Vyhráli jsme díky týmové práci. Kluci si vzájemně pomáhali a ve III. etapě, když Jarda smolně strhl zadní kolo, by bez pomoci ostatních neměl šanci pokračovat. Tomáš Višňovský po záludné nemoci dokázal, že se s ním musí počítat a před 1. závodem světového maratónského poháru máme kluky perfektně sehrané. Andalusie - Cordoba - Jaén, opět závod dvojic tentokrát 6 etap prověří elitní kategorii. Do závodu pokud se nic nestane nastoupíme v stejné sestavě." uvedl manažer týmu Radim Kořínek.