Vydařený šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši! | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Vydařený šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši!

Vydařený šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši!

Datum: 17.9.2018

V pořadí už šestý závod TOMKET Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně handicapovaných cyklistů hostila pražská Libuš.

Pořadatelský tým libušského závodu z SK VELO Praha vedený Karlem Kubínem, připravil účastníkům krásnou, velmi kvalitně zajištěnou přírodní trat, která svou technickou i fyzickou náročností splňovala všechny požadavky současného cross country.
 
Závod kategorií žákyň a kadetů okořenili svou účastí naši úspěšní reprezentanti a novopečení Mistři Evropy z italské Pily, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) a Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing).
 
Jan Zatloukal časem 7:57 minut absolvoval vůbec nejrychlejší kolo závodu napříč všemi kategoriemi.
 
V ideálním cyklistickém počasí v Libuši bojovali jezdci všech kategorií o cenné body do celkového pořadí TOMKET Pražského MTB poháru, ovšem z pohledu celkového pořadí jednotlivých kategorií je stále vše otevřené a vítěze TOMKET Pražského MTB poháru 2018, kteří na slavnostním večeru získají unikátní pražskou dlažební kostku určí až finálové závody.
  
Další pohárové kolo se uskuteční už v neděli 23. září na Zličíně. Zličínský závod bude finálovým podnikem pro dětské a žákovské kategorie a tyto kategorie budou na Zličíně bojovat o dvojnásobný počet bodů do celkového pořadí poháru.
 
Na Zličíně se uzavře také doposud velmi dramatická soutěž týmů.
 
Ostatní kategorie, tedy kadeti a starší získají na Zličíně klasickou pohárovou porci bodů a o dvojnásobný bodový příděl se utkají ve svém finálovém závodě, kterým bude XCO maraton v Garden Parku Jeneč, v neděli 28. října.