AFTER TRAINING PROTEIN | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

AFTER TRAINING PROTEIN

AFTER TRAINING PROTEIN

Datum: 12.5.2017

Díky dlouhodobému a intenzivnímu fyzickému výkonu, dochází v našem těle k výrazným energetickým ztrátám. Jako hlavní zdroj energie je čerpán glykogen, ze kterého je díky několika procesům v těle tvořena základní jednotka energie adenosintrifosfát (ATP). Kapacita glykogenu vystačí přibližně na několik desítek minut. V průběhu fyzické aktivity, vždy s ohledem na to, zda aktivita probíhá v aerobních, či anaerobních podmínkách, začíná tělo používat i další, alternativní zdroje energie.

Pracující organismus tak dokáže energii získat například z laktátu, glycerolu, či glukogenních aminokyselin. Spolu s uvedenými zdroji energie však dochází v organismu také ke ztrátám tekutin, elektrolytů a ostatních minerálních látek.
 
Aby se zastavila katabolická reakce, způsobená vlivem náročné fyzické aktivity, musí tělo po ukončení tréninku získat dostatek vhodných živin, elektrolytů a vitamínů. Tím se dosáhne obnovy svalové tkáně a hlavně cíleného svalového růstu. Nejčastější chybou bývá výhradně proteinová strava, přijatá ihned po fyzické aktivitě. Tento jev je patrný zejména u mladých nebo méně informovaných sportovců. Tito sportovci přes pravidelnou konzumaci vysokých dávek proteinu po tréninku, ale i v průběhu dne, nedosahují z dlouhodobého hlediska svalového růstu a trápí je stagnace.
 
Někoho mohou tyto řádky překvapit, nicméně je nutné si uvědomit, že přijatou koncentrovanou bílkovinu musí naše tělo rozložit na peptidy a následně samotné aminokyseliny. Již na tento proces tělo vydává určité množství energie, a když se k tomu přičte částečná přeměna aminokyselin na obnovu zdrojů energie, ztracené díky právě vykonanému tréninku, je zřejmé, že doplnění živin touto cestou je zdlouhavé a hlavně neefektivní.
 
Nutno též zmínit i fakt, že při částečném odbourávání aminokyselin pro obnovu vyčerpaného glykogenu, vzniká v těle ve vysokém množství urea (močovina). V případě intenzivního tréninku, který přesáhne 60 minutový interval je většinové vyčerpání glykogenu samozřejmostí a díky následné konzumaci výhradně proteinového nápoje tak hrozí prohloubení katabolické reakce.
 
Unavenému organismu je naopak třeba poskytnout komplexní produkt nejen s vysokým obsahem bílkoviny, ale i s dalšími důležitými živinami, elektrolyty a vitamíny. Pouze při dodání všech živin použije naše tělo bílkovinu tak, jak chceme – tedy k svalovému růstu!
 
Zaměřme se proto na absolutní novinku mezi proteinovými produkty od společnosti Nutrend, vyvinutou na základě skutečných potřeb silových i silově vytrvalostních sportovců. Tou novinkou je AFTER TRAINING PROTEIN jehož zkratka A.T.P. není jen náhodou! Svým složením se uplatní nejen po náročné fyzické aktivitě silového a silově vytrvalostního charakteru, ale i jako plnohodnotná strava mimo tréninkovou aktivitu v průběhu dne.
 
A.T.P. od společnosti Nutrend poskytne tělu ideální poměr živin a účinných látek pro obnovení sil, urychlení regenerace, doplnění ztracených minerálů či elektrolytů. Použití tohoto mimořádného proteinu je velmi univerzální a lze jím současně podpořit jak svalový růst v období objemového tréninku, tak i regeneraci v období častějšího výdeje energie. Bílkovina je v produktu zastoupena značkovým instantním hydrolyzovaným proteinem HydrovonTM, prémiovým instantním syrovátkovým proteinovým izolátem (WPI) a syrovátkovým proteinovým koncentrátem (WPC).
 
V komplexním spektru sacharidů jsou obsažené jak takzvané „rychlé cukry“, pro částečné doplnění glykogenu, tak „pozvolna se uvolňující“, které nezpůsobí výrazné glykemické výkyvy. Mezi značkové sacharidové složky řadíme isomaltulózu (PalatinoseTM), nebo ModCarbTM.
 
AFTER TRAINING PROTEIN poskytuje tělu současně i vysokou dávku aminokyselin zejména BCAA, L-glutaminu a L-alaninu. Hodnotu tohoto produktu podtrhuje mimo jiné obsah bioaktivního kolostra, Ginkgo biloby a trávicího enzymu laktázy s označením Tolerase® L, která dokáže efektivně štěpit laktózu. Všechny suroviny použité v produktu A.T.P. od společnosti Nutrend jsou výhradně bezlepkové.

Seznam produktů